Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szóvá tennének ezt a tanárotok...

Szóvá tennének ezt a tanárotoknak? 17l

Figyelt kérdés

Szóval részt veszek egy novella pályázaton, és az a tanár akinek továbbítani kell segít is a diákoknak.(Ezt nem tiltja a szabályzat egyébként) És hát javasolta, hogy az írásomban itt-ott egy picit módosítanom kellene, én hallgattam is rá, majd újra elküldtem neki. Tanár úr rövid időn belül válaszolt is, illetve azt írta, hogy egy "kicsit" belejavított, és a módosított verziót is elküldte. Igazából jobb lett (bár az új cím nagyon nem tetszik), viszont túl sok benne a módosítás, és szerintem olyan, mintha nem is én írtam volna. A bevezetés tök más lett, néhány bekezdés nagyon át van írva, vagy éppen más helyen van, itt-ott az alapgondolata a főhősnek teljesen más lett, a befejezés is kicsit más, bár az nem vészesen. A mű címe is teljesen más lett, ami szerintem borzalmas.

Viszont a novella összességében jobb lett (a címet kivéve). Csak ugye kicsit rossz, hogy ennyire sok, drasztikus módosítás van benne. Alapból zavarna bármelyik írásomban egy ilyen szintű beleavatkozás, de ezt ahogy elolvastam egyáltalán nem éreztem a magaménak. Ráadásul a történetben alkalmaztam személyesebb részeket, ami miatt mégjobban zavar ez a szintű megváltoztatás. Az alap szál megmaradt annak, ahogy írtam, a kulcsfontosságú mondatok, szófordulatok is a helyén vannak, de ennek ellenére olyan, mintha amit leadni készül a tanár, csak nyomokban tartalmazná az eredeti gondolatomat.


És hát nem tudom, hogy ezt jelezzem-e neki, mivel engem ez nagyon zavar annak ellenére, hogy ez a végleges verzió összességében véve jobb szerintem is. Illetve hát nem akarok annyira ezen izélni, mert neki tényleg több tapasztalata van mint nekem. Na meg nem akarok rontani azon, amit a tanárom gondol rólam.(Erről már volt egy kérdésem, azzal kapcsolatban, hogy olyanokat kérdez, hogy hallok-e hangokat a fejemben és stb.)



Szóval szerintetek jeleznem kéne, hogy mit gondolok erről az egészről? Vagy hagyjam annyiban, mert végülis jobb ez így?


2020. febr. 27. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szólhatsz neki. Néhány részt át lehetne írni azért úgy, ahogy te gondoltad, hogy azért mégis magadénak érezhesd. Egy írásnak idő, mire elkészül a végleges változata.
2020. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én átírtam volna, ha megint ugyan azt javasolja, de erre visszaküldött valamit, amiben az sem volt benne, amit a javaslatára módosítottam. Mert amúgy az nem lett volna baj a drasztikus változássnál, ha azt is én csinálom meg... De így fura
2020. febr. 27. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Én szólnék neki. Elmondanám neki, hogy a cím nem tetszik. A novella viszont jobb, de sokkal másabb mint amit én írtam és oké, hogy segíthet a tanár, de ebben olyan drasztikus változások vannak, hogy lényegében ez már nem az én munkám. Én pedig azt szeretném ha azt értékelnék amit én csináltam. Lehet tanár úr munkájával jobb helyezést kapnék, de az nem jelentene sokat, mert igazából nem engem értékeltek.


Mármint nem rólam van szó hanem rólad csak így egyszerűbb volt.

2020. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idő van még a határidőig? Meg persze az is számít, hogy milyen a tanár. Egy jó tanárral meg lehet beszélni, hogy te így nem érzed magadénak az eredményt, mert nagyon más lett. Egy jó tanár ezt megérti. És utána megbeszélhetitek, hogy most mi legyen. Lehet, hogy azt mondja, nem olyan lényegesek a javításai, küldjétek be a tied. Lehet, hogy azt mondja, hogy emésszed még egy kicsit a dolgot (ha van idő persze), és remélhetőleg ki fogsz tudni hozni egy harmadik verziót, ami jobb lesz mindkét eddiginél, és a magadénak is fogod érezni.


Ha nem olyan jó tanár, akkor ráhagynám, és kész, és nem idegeskednék rajta. Megtartanám a saját verziómat is azért, de magamnak. Egyszer egy fogalmazásházival ezt csináltam: magamnak megírtam személyes részletekkel, a tanárnak meg úgy, hogy oda is mertem adni...

2020. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írd meg úgy, ahogy te akarod és küld el, hogy ez a végleges.


Persze fogadhatsz meg dolgokat az ő verziójából, de semmi értelme ennek, hogy ne egy saját verziót adj be.

2020. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Írj novellát a koronavírusról!
2020. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz igy értelme a pályázati helyezèsnek. Azaz be sem nyujtani sincs ezzel.
2020. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne beszéld le róla, lehet ő az úh Sekszpír.
2020. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!