Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár minek csetel a...

Egy tanár minek csetel a facebookon az késő este éjszaka hétvégén a diákjaival?

Figyelt kérdés

Hogy miről csetelnek azt nem tudhatom de eleve nagyon furcsa miért áll egyáltalán szóba egy tanár egy nem hivatalos kommunikációs csatornán nonszensz időpontokban a diákokkal.

Este 11, éjszaka 1-2 óra, vasárnap késő du stb.


Szóval mi oka lehet hoyg egyáltalán rendelkezésre áll ilyenkor és persze kérdés a diákok is mi a fenét akarhatnak tőle mondjuk az éjszaka közepén?

Meg eleve a csetelés is kérdéses mert az iskolában mindenről minden hivatalos tájékoztatást megkapnak, egyéb dolog mi merülhet fel mégis?

érdekes én soha 1x se éreztem ingerenciát hogy bármely tanárommal akármit is megbezséljek sulin kívül (facebook vagy sem ez mellékes).


Ami még plusz érdekes hogy olyanokkal is csetelget akiket nem is tanít. Ezekkel meg pláne kérdés mi dolga lehet. Nekem vannak konkrét tippjeim de megtartom magamnak.

Egy 40 feletti egyedülálló nem nős tanár, aki feltűnően keresi a tizenévesek társaságát hát vannak tippjeim...


2020. márc. 1. 12:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, h ezt csinalja?
2020. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Honnan veszed hogy csetel?

Miért ne csetelhetne?

Miért ne csetelhetne pont vasárnap délután?

2020. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Mi is volt, hogy beszéltünk a tanárokkal Facebookon és más “nem hivatalos kommunikációs csatornákon” attól meg, hogy minden infót megkapnak mindenkinek lehetnek kérdései, és tudod az a hülye aki nem kérdez, nem az aki h valamit nem ért akkor szol.

A késő esti időpont megint nem feltétlen érdekes akkor bán ideje válaszolni ennyi.

2020. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%
PDF file(ejtsd ki) x))))
2020. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

", és tudod az a hülye aki nem kérdez, nem az aki h valamit nem ért akkor szol."


Érdekes én eljutottam a középiskola végző évfolyamáig anélkül hogy a 4 év alatt akár 1x is lett volna bárminemű kérdésem.

nem érdekes ez?

Ami kérdésem volt arra ott és akkor benn a suliban választ kaptam-tanügyi admin kérdések.


Bármi egyéb magánéleti stb kérdés hát ilyennel meg soha eszembe se jutna tanárhoz fordulni.

Előbb fordulok egy utcán fetrengő hajléktalanhoz a problémáimmal mint egy tanárhoz.

De lehet bennem, van a hiba.

2020. márc. 1. 12:38
 6/24 anonim ***** válasza:

Rengeteg eset lehet.

Van, hogy iskolával kapcsolatos van, hogy iskolán túl.


Megesik, hogy a diák nem alakít ki lyan kapcsolatot a szüleivel, mint a tanáraival. Hidd el, rengeteg kamasz küzd csaádi gondokkal és ez nem a kamasz hiszti legtöbbször; van, amikor a szülők se tudnak mit kezdeni a kamaszodással, van amikor egyáltalán nem alakult ki szoros kapcsolat köztük, stb.


Bevallom én is nyitottabb voltam a tanáraim felé, mint a szüleim felé és olt, hogy egy-két tanárral jobban kijöttem, meg tudtam beszélni dolgokat és, ha rájuk írtam fb chat-en, válaszoltak, volt, hogy este 11-kor is, pedig nem is vártam azonnali választ. Ezekkel a tanárokkal amúgy jóban vagyok a mai napig és örökké hálás leszek nekik.


Van az is, amikor határidős munkáról van szó és SOS kell kérdezned. Egyetemen is megesett már, hogy valami konferencia volt és az azt vezető egyik tanártól kellett a diáknak SOS-ben kérdeznie, ezt pedig FB chat-en tette meg.


Az utolsó mondatoddal nem tudok mit kezdeni. Vagy rosszak a szándékai a tanárnak vagy nem, nem ismerem őt. Nekünk is volt nem házas női tanárnőnk, egyedülálló korosabb férfi tanárunk és egy diák se mondja róluk, hogy bizony a szertárban elkapta őket a tanár egy menetre, de vannak kivételek. n nem fogok ítélkezni egy vadidegen 40 feletti férfiról, akit nem is ismerek :D

2020. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"és egy diák se mondja róluk, hogy bizony a szertárban elkapta őket a tanár egy menetre, "


Azért az elgondolkodtató hogy most ítéltek nemrég 8 évre egy tanárt aki az iskolai diákjaival khm "kavart" és ott is mindig az volt a kiindulás hogy csevegett velük mobilon facebookon erről arról tanítási időn kívül és akkor mér adta magát hogy "nem jössz át hozzám ott jobban megbeszélhetjük" és ha már a diák átment akkor "nem iszol egy kis bort" és ha már az is megvolt na akkor ruha le.


És a tanár évekig ezt csinálta mire lebukott. Na most 8 évig nem csinálja.

2020. márc. 1. 12:42
 8/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem nem értelmezted rendesen az utolsó mondatomat.

Leírtam, van ilyen, de én nem tudom elítélni azt a tanárt ismeretlenül, aki 4 éves, nőtlen, mert lehet tényleg olyan szándékai vannak, lehet csak ilyen a természete.

Hívj naivnak nyugodtan, de megmondom őszintén, se én se senki nem tud véleményt alkotni arról a férfiról látalanban.


És attól, hogy Te túl sokat foglalkozol a más dolgával nem biztos, higy minden úgy van, ahogy Te elképzeled. Hiába írsz ide híreket, amiben a tanár kihasználta a diákjait, nem minden tanár egyforma. Ha Te mégis úgy gondolod, akkor vagy magadból indulsz ki vagy aanno a tanáraid tettek valamit, amit nem tudtál feldolgozni.


Akarsz róla beszélni?

2020. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Az én matektanárom általában csak este/éjszaka volt elérhető Facebookon, így ha a diáknak kérdése volt a tananyaggal/házival kapcsolatban csak akkor tudtak beszélni. Sokszor rakott ki közös csoportba szorgalmi házit, amit ha megcsináltunk, és elküldtük neki, pontot kaptunk érte (és megint csak estefelé nézte meg).

Ezek kívül mi is rendszeresen írtunk a tanároknak. "Nem tudjuk pontosan mi az anyag, lehetne, hogy hétfőn nem felelünk? Tanárnő el tudná küldeni a ppt-t, amit tetszett mondani? Holnap akkor helyettesítés lesz? Vinni kell az atlaszt vagy nem? A 32-es lecke fel volt adva? Nekünk ez van felírva de a naplóba ezt tetszett beírni. Tanárnő elfelejtette beírni a négyesemet/rossz jegyet írt be."

És ezeken kívül még rakatnyi indok lehet. Versenyre készíti fel őket, hozzá járnak szakkörre, az ő tantárgyából érettségizik és küld neki anyagot, hiányzást egyeztetnek, kísérő tanár lesz valami kiránduláson, ő szervez valami programot/előadást az iskolában stb stb stb.

2020. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

így van, ezer oka lehet. és az is az egyik ok lehet ami miatt az említett hírekben is szereplő tanárt 8 évre sittre vágták. AZ is egy ok lehet.

azt miért nem írod le nagy bölcsen?

2020. márc. 1. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!