Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért írta rá a tanár a...

Miért írta rá a tanár a dolgozatomra, hogy "túl sejtelmes vagy"?

Figyelt kérdés

Irodalom dolgozatra írta rá ezt a tanár. Verselemzés volt és mivel nekem nem volt leírva a füzetbe a tanár által lediktált elemzés ezért saját magamtól próbáltam megoldani. Szerintem abszolút nem lett rossz a dolgozatom, de ő mégis ráírta az egyest és az alábbi feliratot.

Mit jelent egy dolgozatban ez a kijelentés és milyen indítékból írhatta rá?

Tanárt hiába kérdeztem, nem adott konkrét választ a kérdésemre.



2020. márc. 1. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az elemzésből nem derült ki semmi konkrétum, csak ködösítettél.
2020. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert nem írtál konkrétumot, csak utaltál bizonyos dolgokra. Ilyenkor egyedül a tanár jóindulatán múlik, hogy úgy értelmezi, hogy "biztos arra gondolt, amit elmondtam órán", vagy úgy, hogy nem tudod és igyekszel úgy írni, mintha képben lennél, de egyébként fogalmad sincs.
2020. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:

Írtál olyan dolgokat, ami igazak?

Írtál a vers műfajáról, rímeléséről, felsoroltad a költői eszközöket? Ha igen, akkor legalább 2-st kellett volna adnia, ha csak ragoztad, hogy ilyen jó, meg olyan jó a vers , akkor az kevés.

2020. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Igen, odaírtam a címét, műfaját, keletkezését, típusát, verselését, stílusát és az üzenetét is...
2020. márc. 1. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg volt sértve hogy nem az ö szavait adtad vissza hanem merészeltél magadtol probalkozni.

Tipikus pedagogiai hiba.

Pontokrol pontokra össze vannak szedve hivatalosan is hogy rendszerint hol mikben hibàznak a tanàrok. Külön neve is van pedagogiai attitüd es attribucio hibài cimszoval.


A gyerekben azt az érzést kelteni hogy ö bünbak, es öt kiallitani a tanar-diak szakmai kapcsolati hiba okànak(azaz ö tanit de a gyerek nem tanul kapcsolati hiba-ezt a gyerekre fogni hogy mert ö a ludas mindig),a gyerektöl elvenni a bizonyitas lehetöségét(nem càfolhat rà, nem irhat ujat stb), negativ attribuciok, holdudvari hatàsok miatt, figyelem nelkül hagyni mindent hogy pl a gyereknek is lehetett rossz napja etc, es hatterismeret nelkül elitelni szimplan, büntetö es trkintelyelvüseg ami inkabb demotivàlo is mint motivalo, stb.


Igy vesznek el a tehetségek is ha csak mert kilognak a sorbol es sajat szavaikkal beszélnek es nem a tanart adjàk vissza magolva.

2020. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Habàr en akàrmikor halandzsàztam hal eg pont az irodalom tanartol (amin köztudott hogy lehet is halandzssazni)en mindig pozitiv értékelést kaptam. Az erettségimre egy rakàs 5-öst adott nyelvtani, irodalmi, tartalmi, stilus stb szempontbol kellett osztalyoznia ha jol remlik.


Habàr beloptam a szivebe magam olyanokkal hoymgy a hàzira feladott verseket kiderült hogy csak en tanultam meg, mert azt hittem mindenki magolja :D erre kiderült hogy hat nagyon nem. Egyszer szuroprobaszerüen vegigkerdezte az osztalyt random versekböl. Mindenki hallgat. En meg felmondtam amit tölem kerdezett. Meglepödött ezerrel erre kerdezett masikat is. Azt is felmondtam. Hat szoval igy en is meg voltam lepödve hogy senki nem vàg semmit. A tanar meg azon, hogy en igen. Az osztaly meg a tanàron hogy miket kerdez :D

2020. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem egyértelműen fogalmaztál.
2020. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!