Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan erjem el, hogy a tanár...

Hogyan erjem el, hogy a tanár kedvence legyek?

Figyelt kérdés

Tudom tudom nem szép dolog, de szeretném. Gyakran van az, hogy beszélgetünk szünetekben vagy órák után, mert általában hozzá fordulok segítségért(iskolán kívüli /belüli problémák). Ő is gyakran mondd el a saját magánéletéről dolgokat, amibol kikovetkeztetem, hogy bízik bennem. Az óráin viszonylag jól teljesítek jo jegyeket ad mindig nekem. De semmi OLYAT nem akarok tole, csak szimplán a kedvence szeretnék lenni, de nemtudom, hogy hogyan.

Lány vagyok és (kémia) tanár úrrol van szo



2020. márc. 4. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján már így is a kedvence vagy.

Miért akar amúgy a kedvence lenni?

2020. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Légy jó tanuló+nyalizz. Légy szorgalmas. Minden kérdésnél téged vesz elő,mert te meghaladtad a többit sokkal,és te tuti tudod,meghallgat mást is előtte,de a helyes vagy pontosabb válasz úgyis a tiéd. Csak légy türelmes,ha valamit nem te mondhattál,úgyis lesz egy 100x nagyobb értékű kérdés majd,vagy valami,amire csak te kapsz ötöst.
2020. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, mert volt már nekem is hasonló szitu. Maganéleti gondok miatt egy tanár segített és emiatt idővel én is, mint egy barátra tekintettem rá. Közvetlenebb voltam vele kicsit, nyaliztam neki, ő engedte, mások is észrevették, hogy mint a haverok úgy vagyunk, majd egy nap szólt, hogy térjünk vissza a tanár-diak kapcsolatba, mert egy ideje azt látja, hogy messzire mentem. A rokonok is észrevették és mondták is, hogy ideje volt, hogy szóljon nekem. Nem értettem, csak utólag, idősebb fejjel. Ott álltam és nem értettem, miért vagyunk egyik nap barátnők, másik nap meg csak tanár-diák. Akkor nem értettem, most igen.


Vannak emberek, akik nyitottabbak, mint ez a tanár volt nekem. Én zárkózott vagyok, ezért nekem úgy tűnt, mintha baráti viszony lenne köztünk. Amikor mondta, hogy alakítsunk ki újra tanár-diák kapcsolatot, ő elmagyarázta, hogy ő egyszerűen egy nyitott ember és mindenkinek annyit ad magából, mint nekem.


A te esetedben is adott egy tanár, aki segít neked, meghallgat, beszél magáról és látszik, ez még belefér neki. Ha te most ezt elkezdenéd tetézni, lehet kellemetlenül érezné magát tőle, úgy érezné, sok lettél hirtelen, nem értené, miért léped át a határvonalakat.


Ezeket azért írom, mert régen én pl összeomlottam, amikor a tanárom megkért, hogy legyünk újra szigorúan tanár-diák kapcsolatban, hogy adjak neki teret; nem értettem a hirtelen váltást, nem értettem, hogy miért haragudott meg, az egész szituációt nem láttam tisztán és utána meg betegesen a bocsánatáért küzdöttem, mert nem tudtam megérteni azt, amit így évek múltán tisztán látok. Eléggé sokáig tartott, mire összekapartam magam és ezért is javaslom, hogy legyél nálam okosabb.

2020. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, szerintem kicsit magad hibáztatod ebben a történetben, és mentegetni akarod a tanárodat. Ha én azt akarom, hogy valaki 3 lépés távolságban legyen tőlem, akkor úgy fogok vele viselkedni. Nem fogok bratyizgatni vele meg lelket ápolni, hogy aztán összetörhessem azt.


Kedves kérdező, ez nagyon gyerekes dolog, hogy valakinek a kedvence akarsz lenni. Nem vagy Te kiskutya. Vagy ettől függ az önbizalmad ?

2020. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi értelme jobban a kedvencének lenned, főleg ha nem akarsz tőle "komolyabb" kapcsolatot.


Inkább koncentrálj a saját életedre s utadra, karriered, jövőképed érdekében.


Ha Feltűnési problémával küzdesz...

mutass fel eredményeket a világ felé, ami nem csak az önmutogatás, kiskedvenc szerepet tölti ki.

2020. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz az lenni? Szeretnéd ha tége pécéznének ki?
2020. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!