Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jól összefoglalja ez a videó...

Jól összefoglalja ez a videó azt, hogy mi a probléma az oktatási rendszerrel?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=mm1VMF4pOBI


Én végzős vagyok, hamarosan végzek az iskolával de megnéztem ezt a videót, belemélyedtem és arra jöttem rá, hogy ezek a dolgok nagyon igazak. Csak egy kicsit kell gondolkodni ahhoz, hogy rájöjjön az ember, hogy ami a videóban elhangzik az az iskolai mindennapok része. Mindenki látja ezt aki nyitva tartja a szemét.


Ti mit gondoltok erről?



2020. márc. 8. 20:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Korrekt.
2020. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Bennem már régóta kavarognak ezek a gondolatok de ilyen jól nem tudtam volna megfogalmazni. Nagyon elgondolkodtató. 12 iskolában töltött év után az ember rájön, hogy igazándiból ezekkel a problémákkal nap mint nap szembe találkozik.
2020. márc. 8. 20:54
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Puzsér: "Történelem–magyar szakon végzett a Károli Gáspár Református Egyetemen, majd 2005–2007 között a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója volt, drámapedagógus szakon, levelező tagozaton"


Máshogy sem ért csak ahhoz, hogy kell drámát csinálni.

2020. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted miben nincs igaza?
2020. márc. 8. 21:09
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

Puzsér egy influenszer,semmi több.


Az oktatás meg soha nem lessz már normális,a kommunista rendszer teljesen szétverte.

2020. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Nincs igaza.

Biztos lehetne jobb az oktatás de őt is ez a rendszer nevelte ki, ha elfogadjuk, hogy se ő se te nem sík hülye akkor azt jelenti mégse csak droidokat képes kitermelni. (ha egyre silányabb az oktatás akkor vajon miért várják tárt karokkal a magyar diákokat külföldi egyetemeken? Ha olyan silány akkor ajánlom beszélgess már el nagyanyáddal/nagyapáddal aztán nézd meg ők mit értenek a mai világból és te mit. Lehet hogy anyám tud idézni 120 verset de a nyomorult számítógépet nem képes bekapcsolni, nemhogy megkeresni vele valamit.)

Az hogy számodra mi a hasznos meg mi a haszontalan tudás eltérő lehet, de az iskola már nagyon rég(talán sose volt) a tudás tárháza, mert amit ő tud oktatni úgy, hogy te azt megértsd az nagyon kevés és elavult egy ennyire szerteágazó világban. Az oktatás arról szól, hogy tanulj meg tanulni, gondolkozni és betagozódni egy közösségbe. Aztán majd ha egyetemre mész vagy elkezdesz valamivel komolyabban foglalkozni ott megtanulod amit kell.

2020. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
#6: Maximum pár gimnáziumból várják a diákjainkat külföldre. A többi helyről nem.
2020. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, én jelenleg egyetemista vagyok (azaz nem volt olyan rég a gimi). Az emberek többsége nem azért idióta, mert az "oktatás!!!", hanem azért, mert nincs igényük szélesíteni a látókörüket. Nem érdekli őket a politika (max piálni akarnak és rongálni, de amikor megkérdeztem őket, hogy MIÉRT tüntetnek, akkor nem tudták megfogalmazni, csak random, össze nem illő szavakat dobáltak egymás után. (pl. Orbán, Simicska, kummantani, Nagy-Magyarország, hazafiasság)

Anno 12. osztályosként a tanárnak migrénje volt, így megkért minket, hogy sorban haladva mindenki olvasson fel egy bekezdést és az osztály "menősrácai" - politikusok gyerekei, akiknek minden lehetőség adott, több tucatnyi külön tanárral a hátuk mögött - nem tudtak egy mondatot egyben elmondani, mintha csak az első osztályt kezdő öcsémet hallottam volna.

De azt óra után megbeszélték hol rúgnak be. Ez az oktatás hiánya/hibája?

Az internet megjelenésével már az a kifogás se mehet, hogy honnan tudhatná, há' nem tanították meg a suliban. Ott van az információ, csak el kéne olvasni és értelmezni őket.

De mindig könnyebb mást hibáztatni a saját lustaságunkért, mintsem utána nézni a dolgoknak.

2020. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok életük jelentős részét az iskolában élik. Azt állítani, hogy az oktatás okés, de a fiatalok nem, egy elég vicces és logikátlan állítás. Ha valóban annyira jó oktatás lenne, akkor nem lehetne így szidni a fiatalokat. De, szidjátok. Lényegében magatoknak mondotok páran ellent.


Amit láttam:

- Általános suliban és gimiben is voltak olyan tanáraink, akik a legfeleslegesebb tárgyat is komolyan akarták tanítani. Volt, aki majdnem megbukott rajzból, mert nem magolt be egy csomó évszámot. Rajzból... Ráadásul, az illető szeretett rajzolni, a tanár tökéletesen elintézte, hogy megutálja. Énekből is ugyanez volt a helyzet.

- Töriből évszámokat és fogalmakat tanultunk, korszakokat, uralkodókat. Összefüggéseket szinte semmit. Jött xy, megtámadta a másikat, aztán ő lett az új király. Miért? Hogyan? Erről csak az tudott meg valakit, aki utánaolvasott.

- Az irodalmi dolgokra ki sem térnék. Van olyan évfolyamtársam, aki 2-es, 3-as volt belőle. Jelenleg szerkesztőként dolgozik és több verse lett már publikálva.

- Nekem a nyelvtanulás nehezen ment. Soha, egy tanár sem ült le a rendes oktatásban velem beszélgetni, hogy mi megy és mi nem. Bejöttek, angolul lenyomták a szöveget és nem érdekelte őket, hogy általános suliban szinte semmit sem tanított a tanár. Magántanárral fél év alatt bukásközeli helyzetből hármasra jöttem fel, érettségin majdnem négyest húztam be.

- Egyetemen konkrétan a tanárok egy része elmondta, hogy a tárgya felesleges és hagyta, hogy puskázzunk. Más tanároktól meg felesleges volt kérdezni, mert rendszerváltás előtti dolgokról beszéltek és nem is értettek ahhoz, amiről tanítottak. Volt olyan, aki azért bukott meg, mert felhívta a tanár figyelmét teljesen normálisan egy zh-n egy apróságra, amit elrontott a tanár.

2020. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ott van a finn oktatási rendszer, arról is van videó a Tube-on. Érdemes megnézni.
2020. márc. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!