Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehetséges, hogy budapest...

Hogy lehetséges, hogy budapesti gyerek kap kollégiumot Budapesten, sok vidéki, Zala megyeiek, Szabolcs megyeiek meg albérletben laknak?

Figyelt kérdés

Egyik szobatársam.Kollégista,de soha sincs itt.Csak ha épp lyukasórája van,akkor jön fel.Amúgy nem szokott itt aludni,csak ritkán.


Szerintem ez felháborító.Kitúr mást akinek szüksége van rá.Ismerek olyan lányt,aki valami nyírségi kis faluból jött és nem kapott kollégiumot,a pesti gyerek meg elfoglalja a helyét úgy hogy itt sem lakik.

De nem ez az egyetlen.A szomszéd szoba tök üres.


Nekem szerencsém volt,mert kaptam kollégiumot,de ha nem kaptam volna,albérletben kéne lakni



2020. márc. 9. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a távolságra alig adnak pontot, ha sok a tesód, akkor viszont nyert ügyed van.
2020. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van, kevés a hely és igazságtalan a rendszer.
2020. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően a HÖK maffia tartja a kezében a kollégiumi ügyeket, a pesti hallgató jóban volt velük.
2020. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy csalnak a szociális helyzet felmérőn. Lakhat az ember a kolitól két sarokra is, ha hivatalosan átjelentette a lakcímét a 300 kilométerre lakó nagyanyjához, aki kap 60 ezer ft nyugdíjat havonta kettőjükre. Vagy munkanélkülinek vannak bejelentve a szülei, de közben fekete munkából úgy élnek, mint a királyi család. Vagy be van jelentve hozzájuk az 5 30+-os, felnőtt, dolgozó testvér, így többfelé oszlik a szülők jövedelme és kevesebb jut egy főre. Az ilyenek kapják a létező összes szociális támogatást, kolit és mindent is, a valóban mucsáról származó, ténylegesen rászoruló diákok közül pedig sokan emiatt kényszerülnek hasonló csalásra vagy diákhitelre.
2020. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!