Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most akkor a középiskolákban...

Most akkor a középiskolákban van vagy nincs iskolazárlat a korona miatt? Tanár ismerősömet már ma hazaküldték

Figyelt kérdés

Tanár ismerősömet már ma hazaküldték az összes más tanárral és diákkal egyetemben (Budapest) a koronára és iskolazárra hivatkozva. Határozatlan időre teljes iskolazár, majd értesítik őket.


Nekem (szintén tanár Bp) azt mondta az igazgató hogy semmiféle zárlat nem lesz, a tanítás megy ahogy eddig.


???


Most akkor mi ez a különbség? Iskola-iskola nem?


2020. márc. 12. 14:47
 1/10 alletta ***** válasza:
hivatalosan még nincs. most lesz 3 órakor kormánytájékoztató, nézzed.
2020. márc. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tegnapi hírekben én olyasmit hallottam hogy egyenlőre nem lesz se általános, se középiskolai zár, de ha felvetődik a gyanú hogy baj lehet akár diáknál akár tanárnál akkor az igazgató dönthet erről, de azt alaposan meg kell indokolnia hogy miért döntött így, mert ezt is csak akkor fogadják el ha erős gyanú van arra hogy valaki fertőzött akár diák akár tanár, akár olyan ember takarító, szülő, karbantartó vagy épp aki bérli az egyik helyiséget délutánonként hogy fertőzött.
2020. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tegnapi infók szerint az intézményvezető, jegyző, Oktatási Hivatal se rendelhet el csak úgy zárlatot, csak rendelet alapján.


De ez változhat szerintem, akár ma, mint mondták előttem. És szerintem fog is, az én városomban már elvittek egy koronagyanús diákot a mentők..

2020. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazgató de még maga a klik sem rendelhet el zárlatot.

De vannak sulik ahol ezzel együtt már elrendelték facebookra kitették stb


érdekes.

2020. márc. 12. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egész országra érvényesen (még) nincs elrendelve az iskolák bezárása, viszont ag igazgató vagy a felettesei elrendelhetik egy-egy iskola bezárását!
2020. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Igazgató de még maga a klik sem rendelhet el zárlatot."


Nem tudom, szerinted kik a "klik", de az igazgató elrendelheti az iskola bezárását. Csak természetesen meg kell indolkonia a felsöbb szerveknek.

2020. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs még elrendelve
2020. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet igazgatói szünet, vagy valami. De csak úgy suliba nem csinálnak zárlatot. Nálatok nem lehet megoldani a távoktatást. Általánosban és középsuliban még nem azért van a gyerek mert tanulni akar, meg nincs is hol leadni az anyagot meg hasonló. Egyetemen jóval másabb, de még ott is van kavarodás bőven.
2020. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Emberek. Le vagytok maradva. Csak akkor dezinformációt ne terjesszetek...



Egyetlen iskola sem rendelhet el rendkívüli szünetet

szerzőnarancs.hupublikálva2020. márc. 12.,

A kormány friss rendelete megvonta az iskolaigazgatók mozgásterét.


Az azóta meghozott friss kormányrendelet pedig kimondja: "az összehangolt védekezés érdekében köznevelési intézményben rendkívüli szünetet az intézményvezető, a jegyző, valamint az Oktatási Hivatal nem rendelhet el."



A kormány megtiltotta a rendkívüli szünetet az iskolákban


[link]



ennyi. Az igazgató NEM RENDELHET EL ISKOLASZÜNETET

2020. márc. 12. 15:28
 10/10 A kérdező kommentje:

" de az igazgató elrendelheti az iskola bezárását. "


Már nem.

2020. márc. 12. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!