Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha hirtelen bezárnak az...

Ha hirtelen bezárnak az iskolák mi lesz a középiskolás kollégisták bent lévő dolgaival?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem ez a legnagyobb baj, de érdekel. Ha zárják a sulit, akkor be kell menni a koliba a cuccainkért, vagy maradnak ott, amíg javul a helyzet? Mert ha hirtelen ki kell költözni, akkor több szülő megy be segíteni, mint egyébként, amikor mindenki hétről hétre cuccol haza, és ez amúgy így veszélyes lenne.


Szerintetek mi lesz?



2020. márc. 13. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Kolléganőmnek fősulisak a gyerekei és kolisok. Minden cuccukat haza kell hozniuk. Gondolom akkor ugyanez a helyzet a középsulis kolisokkal is.
2020. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha zárlat lenne, akkor nem mehet be szülő, te egyedül cuccolsz ki. Ha olyan a kollégium akkor el kellene hagyni, nem tartanák fent a helyet, de valószínű hogy maradhatna a cuccotok, csak a szükséges dolgokat kellene kipakolni ami kell otthonra. Viszont ha nektek (közép és általános suli) nem lesz iskola, távoktatás nem lehetséges. Szóval maradna az hogy jövőre előröl, vagy ha nincs hónapos leállás akkor nyáron lehet suliba menni és most ugymond megkapjátok a nyári szünetet, de akkor nyáron kell suliba menni mikor meg lehetne bulizni, nyaralni, stb. Valamint szerintem akkor nem oldható meg a pótvizsga se. Persze csak akkor ha ez elhúzódik a nyári szünet teljes időtartalmára. Ez más az egyetemen. Nekünk lesz távoktatás, ami lehet anyiból fog állni hogy a tanár kiadja a diákat, tanuld meg, esetleg kell csinálni beadandót, majd egy nap minden tárgyból vizsga. Csak még ugye ez közép sulikban nem járható út mert több a jogszabály, meg ugye középsuliban nem azért van a gyerek mert tanulni akar, hanem sok esetben azért mert tanköteles, kell a szakma/érettségi.
2020. márc. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk (egyetem) a koliban lehetett hagyni a cuccokat, azt vitted haza, amit akartál:)
2020. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Igen, egyetemen azt hagysz bent amit akarsz, viszont azzal számolni kell, hogy nem mehetsz érte vissza bármikor. Volt kikötöltözési haladék is, és azt sem rakják ki akinek nem megoldható máshogy a szállás (pl külföldi hallgatók), de vendégfogadás nincs. Amúgy nem kötelező a szülőknek ellepni a kolit, egy 14-20 éves maga is letudja hordani a cuccait a kocsihoz, főleg hogy egyetemi kolikhoz képest csak elenyésző dolgaik vannak a rendszeres hétvégi hazajárás miatt. Ha mindent előkészít az ember és csak be kell dobni egy bőröndbe vagy dobozba pillanatok alatt kész már csak le kell vinni. Egyetemistaként a fél szobámat hoztam vittem
2020. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetemista vagyok, nekünk teljesen ki kellett most költözni a koliból, minden cuccot el kellett hozni. Szülők segítettek, be is jöhettek.

Nem lehet mehgjósolni nálatok mi lesz, biztosan kaptok hivatalos értesítést.

2020. márc. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!