Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért követelik a diákok...

Miért követelik a diákok vissza az iskolát?

Figyelt kérdés

Számomra nagyon meglepett, hogy számtalan netes felületen azt lehet olvasni iskolás korú tinédzserektől, hogy menni szeretnének vissza az iskolába. Egy Facebookos poszt alatt amely pedig szavazást indított arról, hogy digitális oktatás vagy iskolába járás, a szavazók 85% a az iskolába járás mellett tette le a voksát.


Ez azért döbbentett meg nagyon, mert március első hetében még mindenki az iskolabezárásokról indítgatott petíciókat és arról beszéltek, hogy milyen jó lenne ha hónapokra bezárna az iskola. Akkor mégis most mi a probléma?


Szerintem örülni kellene, hogy ígyis meg tudták oldani azt, hogy nyáron ne kelljen iskolába járni. Ha ez az egész digitális oktatás kudarcba fulladna akkor azonnali hatállyal felfüggesztenék a tanítást és nyáron pótoltatnák be az elmaradt anyagot. Az mennyivel lenne jobb?


Természetesen a kérdésem nem provokáció, nem általánosítani akarok vele és senkinek nem akarok rosszat csak kíváncsi lennék, hogy mi ütött most hirtelen az emberekbe :') Én magam is gimnazista vagyok.


De az is lehetséges, hogy csak azért látom így a dolgokat, mert alacsonyra állítottam a mércét az életben elérni kívánt célok iránt és minden vágyam, hogy végre eltűnhessek az iskolapadból. Fogalmam sincs.



2020. márc. 20. 01:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert rájöttek, hogy ez nem "extra szabi" és nem lóghatnak a plázában egész nap, hanem otthon kell ülni a 4 fal között és tanulni.
2020. márc. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Mert sokkal terhelőbb, hogy maguktól kell mindent megcsinálni, és minden tárgyból minden tanár kér beandandót vagy leckét másnapig elküldeni emailben. Meg hát annyira megszokja az ember, hogy az otthon a pihenés, a szórakozás helye, az iskola meg a tanulásé. Felkavaró lehet egy tinédzser szervezetnek hogy otthon kell rávennie magát, hogy reggel felkeljen és tanuljon. Persze kényelmesebb, de azért nehéz, mert önakarat kell hozzá.
2020. márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2020. márc. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Mert mindig az kéne, ami nincs. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik kb. minden vasárnap sírnak, hogy holnap suli... Aztán most azért, mert nincs suli. Az emberek egy része ilyen, a tinik még inkább ilyenek.
2020. márc. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a tanuláshoz, egyszerűencsak hiányoznak az osztálytársaik és unatkoznak otthon. Ha megkérdezel egy gyereket, hogy szeret-e iskolába járni és azt mondja, igen, akkor indokként mindig azt hozza fel, hogy azért mert a barátaival tud találkozni, játszani, egyiksem a tanulás miatt szeret oda járni!
2020. márc. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Két iskolás gyerekem van itthon. 4 nap után teljes káosz van itthon. Az iskolában volt egy napirend amit itthon nem tudok maradéktalanul megvalósítani. Megcsinálják a házit és a videochates órán odafigyelnek, de hiányoznak nekik a barátok.

Rossz egész nap bezárva lenni tele vannak energiával.


Nem azt mondom, hogy a digitális oktatás rossz, de a régi típusút jobban szerették a gyerekeim.


Most kezdem becsülni a pedagógusok munkáját. Ők le tudnak kötni egyszerre 30 embert nekem meg kettőt sem sikerül.

2020. márc. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Nehezükre esik még önfegyelmet gyakorolni a munka, ill. szórakozás közötti elkülönítés, végrehajtás területén. A személyes kontaktus más emberekkel még nagyon sokat jelent számukra, - ingerszegény a személyes kapcsolatok kereséséhez, fenntartásához, ápolásához az internet. A felesleges gőzt nem tudják leadni, - nagyjából azt élik meg, mint egy lakótelepi garzonban konyhaasztal alá parancsolt dán dog. A szülők nagy hányada csak legyártotta őket, foglalkozni viszont már nehezére esik velük akkor is, ha egyébként erre lenne idejük, ráadásul sokan megrettennek, hogy a gyerek(ek) azon dolgai, amelyet a hét öt napján egy napközis tanár idegei őrölték, nem tudják kezelni, - egyszerűbb volt abban a tudatban élni, hogy ez természetesen módon kötelezettsége a pedagógusnak. Sok esetben borult az "én arany drága, pici, aranyos gyerekem" kép - és ez az összezártság kényszere alatt felszínre került, kezelni viszont nem tudják sokan. Különösen izgalmas lehet most így élni, amikor négy családtagra jut egyetlen laptop és egy keskeny sávú internet kapcsolat.
2020. márc. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Én pl: nem követelem. Sőt, nekem jobban tetszik így digitáliasan. Tudok készülni az érettsègire ès nem halok meg a hü lye óràktól. :)


Csak azok kovetelik vissza, akik ahhoz is benak h otthon tanuljanak. De nekik mindegy, mert a suliban se fognak...

2020. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

#8 gondolom filozófiából érettségizel...

Azért egy fizika-kémia érettgire nehezebb felkészülni, kísérletek stb...


Nem is értem a hozzáállásod... de gondolom ha nem lenne a google, akkor neked se lenne nagy a szád:)

2020. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

#9 röhögni fogsz, emelt matek-fizikára megyek. Ès nem a google-t hanem a tankönyvet használom. Nem egy olyan nagy nehézség, ha van az embernek egy kis esze ès kitartàsa, akkor megoldható.

Ez csak azoknak szívás, akik egész évben lógatták a lábukat, és most akarnak 12 évnyi anyagot megtanulni....

2020. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!