Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ha bezárták az...

Szerintetek ha bezárták az iskolákat, hogy ne terjedjen a vírus a tanároknak miért kell ott lenni minden délelőtt?

Figyelt kérdés

Azt meg ne hadd ne mondjam, hogy egymás között elkaptak egy hányás-hasmenést is a héten. Ők majdnem 30-an ugyanúgy össze vannak zárva.


Szerintem amúgy szabálytalan is. Vagy én nem tudom, szerintem nem erről volt szó, meg így sok értelme nincs, mindenkire vonatkozzon! Csak így lenne teljesen értelme!



#nemalapítványihülyeségetbeszélsz
2020. márc. 20. 22:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

MIért lenne szabálytalan? Dolgozniuk kell, hiszen tanítanak továbbra is, csak épp távoktatásban. De nekik még ezen kívül sok dolguk van. 30 ember meg egy nagy iskolában megtudják oldani, hogy ne egymás nyakába lihegjenek, legalább 1 méter távolság legyen köztük.

Mások is dolgoznak, ők még többen vannak egyszerre zárt helyen.

2020. márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Talán azért, mert ahogy nektek úgy nekik sincs szünet, a távoktatást valakinek meg kell valósítani, nekik tehát bent kell lenni, különben nem kapnak fizetést, őket nem tartják el a szülők.
2020. márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha 30 ember bent van a munkahelyen az nem szabálytalan.


Miért nem kérdezed meg a főnöködet?


Ebben az alapítványi iskolában mindig történik valami...

2020. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyok diák már.


Kettő, tudom, hogy máshol is dolgoznak. Attól még ez így nem hatékony.


Aha, egy tanáriba bezsúfolva, nekem mindegy, de nem erről volt szó, hogy kötelezővé tegye az igazgató, hogy ott kell lenni... Akkor sem, ha amúgy nem lenne órája akkor.

2020. márc. 20. 22:54
 5/23 A kérdező kommentje:

"távoktatás címén bohóckodnak az meghaladja a vicc kategóriát."


Nekik is új, meg mit vártál?mindenki skypon fog oktatni? Legtöbb felrakja a vázlatot, mit tud tenni, meg álljon át 2 nap alatt? Meg bocs, de a vírus nem az "én adómból tartják el a tanárokat". Meg innentől a gyerek felelőssége, hogy otthon tanul-e, a legtöbb nem fog. Szerinted ők olxan jónak és hatékonynak tartják ezt? Elárulom egyik sem és ők is bele lettek kényszerítve ebbe.


Milyen alapítványi iskola? Állami, ki írt ilyet? Történik valami? Ja, csak kb. az egész országban, csak te nem tudsz róla.


De azt hiszem, hülyék közé kerültem.

2020. márc. 20. 22:57
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
A bohóckodáshoz annyit fűznék hozzá, hogy van egy elsős és egy negyedikes gyerekem. Az elsős épphogy tud olvasni. Mármost keddtől elvárás volt, hogy a 8(!!!) éves gyerek tudja használni a számítógépet, Krétát, Google Classroomot, facebook csoportot, írtak egy szerintük tök jó napirendet, órákra lebontva, hogy 9-16-ig a gyereknek hogy kéne tanulnia. Csak éppen a szülők munkaidejét nem kalkulálták bele. Mindketten dolgozunk a férjemmel, nincs leállás, igazságügyben és a magánszférában. Én kaptam home officet, amit abból állt, hogy szerdán otthon voltam két gyerekkel az egész napon ráment az ún. digitális oktatásra, este 11-kor tudtam nekiállni a munkámnak, amit éjjel 2-kor hagytam abba. Reggel hétre bent voltam a munkahelyemen négy óra után jöttem el. Arról nem beszélve, hogy a távoktatás abból áll, hogy leírják a feladatokat, hogy tankönyv 56. oldal 9-15. feladat, tessék oldd meg. Random időpontokban tesznek fel feladatokat ide-oda amoda, online segítség nincs, egyedül az angoltanár az, aki előtt megemelem a kalapom. A többiek mindenképpen a frontális oktatást akarják átvinni így-úgy, amúgy. Értem én, hogy van NAT, meg adminisztrálni kell, de amikor mindenki arra játszik, hogy valahogy eldöcögjön a gazdaság, az oktatásnak és a pedagógusoknak is fel kéne nőni a feladathoz. Üdv.: egy idióta, dolgozó szülő
2020. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ezügyben a kormánynlá lehet panaszt tenni! Ilyenkor kedves anyukának kell leülbi, igen, az alsósoknak szar, meg ők nem lehetnek maguk.

Attól, h ogy fel vagy háborodva. Amúgy nem kell tudniu, nálunk alsóban a szülők kapjká az anyagot. Amúgy 2 hetet még betegen is otthon lenne a gyerek...


Nem a tanárpk tallátká ki, nem az adőtpkból tartjlá el őket, hanem dolgoznak és ADÓZNAK ők is ugyanúgy!


Panaszodat továbbítsd az Operatív vicc Törzsnek és a Kormánynak! Amúgy csak elárulom, a tanárok ugyanígy vannak, mint te...


Nem erről szólt a kérdés, jesszus...

2020. márc. 20. 23:12
 8/23 A kérdező kommentje:

Meg örülök, hogy ennyi eset le neked ebből az egészből, hogy nem megfelelő a távoktatás. Az rémlik, hogy miért lett belekényszerítve ebbe mindenki?? Rohadt önző vagy! Ha a gyereked karanténban lenne, meg elkapod tőle, akkor jobb lenne?


Meg próbálnak mindenhonnan lélegeztetőgépeket kukázni, még működéskéltelent is! Na ez a nagy helyzet, mert azt még jópénzért helyre lehet hozatni... Meg nincs elég maszk az egészségügyi dolgozóknak sem... De mennyire hatékony a táv írástanulás... Gratula.

2020. márc. 20. 23:15
 9/23 A kérdező kommentje:

Ha meg home office-ban dolgozol, amiben a tanároknak is kellene, akkor ne legyen egy szavad sem. Ja most össze vagy zárva a gyerekkel és neked kell foglalkozni vele... Meg ne sajnáljalak, miközben emberek hallnak meg és ez pont azért van, hogy a gyereked te, osztálytársai, tanárok, ne legyenek betegek és közösségben ne okozzon tömeges megbetegést. De ha kórházban lennél betegen, akkor nem lenne már ilyen vicces... Főleg, hogy elég teszt, férőhely, maszk, védőfelszerelés, lélegeztetőgép sincs... Szerinted jókedvükből csinálták?? Egy iskolányi gyereknek hány kőrházi ágy kellene? Családtagok, tanárok, nagyszülők? Mennyi szám ez? Miközben még a kézfertőtlenítő, gumikesztyű is hiánycikk...


Meg nyilván ez ilyen próba hét volt. Mit vártál komolyan? Meg ha egy hétig nem tanul, bele nem hal, plusz alsóban meg ne szakadjon. Voltam én is alsós.. Mit mondjon?


Ennyi eset le, ugye? Kétlem, hogy te az igazságügyben dolgozol... Meg nem a te adódból él a tanár, drágaság. Van anyukád, aki lehet túl sem élné... Ez nem megfázás, ha leesett volna.

2020. márc. 20. 23:27
 10/23 anonim ***** válasza:
Remélem te nem vagy tanár! Eddig is foglalkoztam a gyerekekkel, úgyhogy ezt fel sem veszem. De gondolom neked egy sincs. Te nyavalyogsz azon, hogy be kell menni, akár neked akár másnak a pedagógusok közül fél napra dolgozni. Mit mondjon a postás, az eladó, aki a kenyeret az asztalodra megsüti, az orvos, az ápoló, stb. Nyilván mindenki megoldja, ahogy tudja. Csakhogy amíg a tanárok otthon a saját munkájukat végzik, addig a szülők a sajátjuk mellett kb. a tanárét is el kell, hogy lássák. Gondolj bele, akinek három-négy gyereke van, ha gyerekenként csak három órát foglalkozik velük, akkor mikor, hogyan dolgozik. Ajánlom, hogy nézz körül olyan csoportokban, ahol iskoláskorú szülők osztják meg a tapasztalatokat az első hétről.
2020. márc. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!