Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy szerezzem vissza a...

Hogy szerezzem vissza a motivációm?

Figyelt kérdés

Mindjárt érettségi és már semmi kedvem tanulni, egyszerűen képtelen vagyok leülni az asztalhoz és csinálni bármit is. Fáradt vagyok és úgy érzem hogy nem tudok semmit.

Egyébként sem vagyok kiemelkedő semmilyen tantárgyból, nincs nyelvérzékem, matekkal mindig csak szenvedtem, meg úgy minden reál tantárggyal. A humán tárgyakat meg csak szimplán utálom. Mindent csak bemagolok, azt se tudom igazából hogy kell tanulni.

Persze tudom tanulni kéne, nem vagyok rossz tanuló egyébként, az utóbbi időben engedtem le egy kicsit, amúgy a szüleim azt akarják hogy egyetemre menjek.

Én meg egyáltalán nem tudom hogy mit akarok, nem igazán érdekel már semmi. Nem érzem úgy, hogy egyetemre való lennék, mert már ezt sem bírom.

Most meg pláne hogy ez a távoktatás van, az a gyenge motivációm is eltűnt. Reggel nyolctól este kilencig a gép előtt ülök, fáj a szemem már és úgy érzem megőrülök.

Még mielőtt valaki belém kötne, nem akartam távoktatást, mert tudtam hogy ez lesz.

Órákon is legtöbbször csak lenémítom magam, mert baromira nem érdekel mit mondanak.



2020. márc. 24. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Az elég motiváció lehet, ha nem akarsz takarítóként vagy gyárban dolgozni életed végéig. Az érettségi nem nagy szám, anno a leghülyébbeknek is ment az osztályban.


Egyébként hála a modern technológiának, a Youtube-on rengeteg oktatóvideó van, én is onnan értettem meg sok dolgot a matekkal kapcsolatban, mert a gimis órák nagy része semmire nem jó.


Én szerettem az irodalmat, de sok minden engem sem érdekelt. Meg kell tanulni, aztán érettségi után elfelejted az egészet és maximum csak rémálmaidban fog előjönni.


Ha egyetemre mész, ott is lesz pár felesleges tantárgy, de legalább te választod meg, hogy milyen irányban tanulsz tovább.

2020. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2020. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!