Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehet valakiből jó tanár...

Lehet valakiből jó tanár később, ha ilyen személyisége van 17 évesen?

Figyelt kérdés

Szóval van egy osztálytársam, aki megkért, hogy tegyem fel neki a kérdést, mivel ő egy kérdés miatt nem szeretne ide regisztrálni.

Szóval röviden szólva a csajnak lámpaláza van, nagyon rosszul érzi magát attól, ha sok ember előtt kell beszélnie. Viszont megfigyeltem így kívülről, hogy ez órán kiselőadáskor, feleléskor egyáltalán nem látszik rajta. Illetve időnként nagyon be tud sokallni az emberektől, és olyankor pár napig nem igazán beszél senkivel sem túl sokat. Bár lehet, hogy ez nála a koli miatt ilyen, ezt nem tudom. Ja és bevallása szerint nagyon könnyen fel lehet őt húzni, viszont én ezt nem tapasztalom, meg úgy kb senki a környezetben. Egyébként szerintem elég jól el tud magyarázni bármit, ha valaki nem érti az anyagot az osztályból. Egyébként vagy általános iskola felsőben, vagy középiskolában szeretne tanítani, eddig úgy néz ki, hogy angolt és magyart. Ötödikes kora óta gondolkodik azon, hogy tanár legyen, de mindig azon akad fenn, hogy mi van ha rosszul csinálja. És szerintem ő elég motiváltnak tűnik, szerintem van valami nyomós oka, hogy miért, de azt nem mondja meg.


Szóval az a barátnőm kérdése, hogy ha ő tanárnak menne később, akkor tudná-e jól csinálni, vagy inkább keressen más opciót?


2020. márc. 25. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha érdekli a pálya, akkor csinálja nyugodtan. Nyilván tanárképző szakokon tanítanak pszichológiát és egyéb dolgokat is, amik segíthetnek a lámpaláz leküzdésében. De szerintem egyébként már egyetem végére is leküzdi, mert ott is állandóan olyan kihívásokkal szembesül majd (szóbeli vizsgák, kiselőadások), amik során megtanulja kezelni a helyzetet.
2020. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lámpaláz egy javítható dolog :)


Nekem a telefonnal voltak gondjaim, kábé féltem hívásokat intézni.


A munkám viszont azzal jár, hogy néha telefonálnom kell. Sokszor hívnak is, olyan kérdésekkel amikre nem biztos hogy tudom a választ.

De ebből sikerült kigyógyulni :)


Ő is képes leküzdeni, pláne ha olyan környezetben van amit imád. Ez képes lehet felülírni az aggodalmát.

2020. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tanulja meg kezelni önmagát, ha saját magát sem tudja, hogy fog másokat! Nem tudom, higy van-e alkalmassági vizsga a tanítóképzőn, de jó lenne ha lenne,és nem azok mennének tanárnak, akit máshova nem vettek fel! Tisztelet a kivételnek!
2020. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan emberekből lehetett államvezető, mint Orbán, Kósa és Simicska akkor ez nem kérdés. :D


Ma már bárkiből lehet bármi

2020. márc. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi!
2020. márc. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha annyira be van szarva még anonim válaszolók reakciójától is, hogy a “barátnőjének” adja ki magát, az elég gázos.

Egyébként lehetsz így tanár, kérdés az, hogy csak lámpalázas vagy vagy beszari is. Mert egy határozatlan kiscsajt könnyen kipécéznek maguknak a diákok (altalános iskolások is) és akkor alaposan megkeseríthetik a mindennapjaidat.

2020. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!