Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, képtelen vagyok elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Ez már a 3. egyetem, amit elkezdek, úgy voltam vele, hogy ezt már azért is elvégzem, de még 10-11 brutál nehéz tárgyam van hátra és egyszerűen nem látom a végét, semmi motivációm, nem is érdekel az egész. Mindig ülök a feladataim fölött, amiket nem értek és kb. agyvérzést kapok tőlük. A szüleim viszont nagyon csalódottak lennének, ha nem szereznék diplomát. Munkahelyem van, ahol elégedettek velem, szeretem is, viszonylag jól is keresek, csak ez a hülye iskola ne lenne.
2020. márc. 26. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom mondták-e már neked, de nem kötelező egyetemre járni.

Felnőtt vagy, viselkedj is úgy.

2020. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid fizették az egyetemet akkor illene elvégezni agy pedig ott hagyni és vissza fizetni nekik ha van kereseted.


Én tudom magamról, hogy nem bírnék ki egy egyetemet ezért el se kezdtem. Azt a megoldást válaszd ami a legolcsóbb és a legkényelmesebb neked.


Az hogy nem lesz diplomád csak a te dolgod, te küzdesz érte, neked van jogod eldönteni, hogy képes vagy rá vagy sem.

2020. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetem van, ráadásul én hétvégente utaztam is, ami baromi megterhelő mentálisan. Azt írod, nincs motivációd, akkor miért kezdted el?

1. Hagyd abba az egészet, mert ilyen hozzáállással totálisan felesleges. Ezt a döntést viszont meg kell hozni és felvállalni.

2. Most lehet változtatni. Kicsiben kezdd. Minden nap jelölj ki egy idősávot és csináld. Fogadj tanárt, ha nem érted. Nem tudom a szak jellegét, de kapd össze magad és próbálj kapaszkodókat keresni. Például, hogy több leszel általa.

Hajrá.

2020. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!