Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kire mondják azt hogy "magának...

Kire mondják azt hogy "magának való"?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, egy kisvárosban lakom, viszont az egyetem miatt hetente kell (kivéve most, tudjuk hogy miért) ingáznom Debrecen és a lakhelyem között, és még március elején, a buszon hallottam mögöttem, ahogy éppen rólam beszélnek, hogy én mennyire magamnak való vagyok. Ez pontosan mit jelent?


Őszinte leszek, sosem voltak barátaim, inkább ismerőseim akikkel elbeszélgettem 1-2 dologról, de úgy olyan ember, akinek minden gondomat elmondtam volna sosem volt. (Szülőknek se). Ehhez van köze?



2020. márc. 29. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan azt jelenti, hogy nincsenek barátaid és nem is teszel érte, hogy legyenek.
2020. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez miért zavar mást? :D Komolyan, sose érettem, miért jó a másik embert elemezgetni, hogy mibe lehetne belekötni.
2020. márc. 29. 16:25
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező örülök hogy feltetted a kérdést, mert ezt én is megkaptam többször a hátam mögött,hogy olyan furcsa,nem mindennapi ember vagyok,aki nagyon magának való.


Ezt én is szeretném tudni hogy mit jelent.

Én sem mondok el magamról semmit,nincsenek barátaim sohasem voltak(talán van egy akit havernak lehet mondani),se barátnőm. Szüleimmel sincs semmi kapcsolatom ahogy a munkatársakkal sem.


Lehet társaságban rögtön kiszúrnak nem tudom. Sohasem volt közösségi ember

2020. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Az emberek már csak ilyenek, ha valaki más egy picit akkor már pletykálnak. Ne zavarjon szerintem
2020. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy nem kéne vele foglalkoznom, mert megvannak a saját dolgaim. Az egyetemet is lekopogom, mivel elég jól megy, csak az zavar, hogy a hátam mögött kibeszélnek, mikor én rohadtul nem szoktam senkit sem kipletykálni. Igen, nem szoktam eljárni otthonról, mert nem hoznak lázba a bulik, jobban szeretek itthon ülni, aztán sorozatozni / filmet nézni / játszani.


Az is furcsa volt, amikor az egyik volt osztálytársam csodálkozott azon, hogy nem köszöntem neki az utcán. Nekem a gimi négy éve maga volt a pokol, összezárva 27 emberrel, akiből senkit nem bírtam.

2020. márc. 29. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Rosszul esik az ilyen, persze. De nem benned van itt a hiba. Hanem bennük. És mivel az életedre úgysincsenek befolyással, így szerintem intézd el annyival, hogy lesajnálod őket.
2020. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Magának való (ember) = különc, társaságtól elhúzódó, önmaga által felállított szokások szerint élő személy.

Sok esetben ezért ilyen, mert másokkal szemben kisebbségi érzése van, mert kilóg közülük, nevetség tárgyává teszik (alacsony, túl nyurga, vörös a haja, dadog, testi hibája van stb.).

2020. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Aki nem figyelmes nem veszi eszre a masik embert azt sem jutna soha eszebe megkerdezni a masiktol hogy hogy van. Ilyen ember a maganak valo.


Altalaban akkor csuszik ez ki ha pl valaki meg akarna nyilni a masiknak vagy magarol meselni valamit vagy csupan tetszeni a masiknak vagy csak kivanxsi ra de mint egy falrol visszacsapodik az egesz mert a masikat nem is erdekli mit akart mondani ill az fel sem tünt neki hogy valamit akarna az illetö, vagy az sem hogy öt nezi mert tetszik neki csak àll mint egy fa vagy közhelyekkel leràzza a masikat. Es kicsit csalodas valahol hogy nem kap figyelmet az ember. Altalaban olyanoktol nem akik maguknak valok a füles folyton rajtuk 2 mondattal befejezik a beszelgetest azt nem kezdemenyeznek stb

2020. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha már két ember tud valamit az már nem titok többet abból csak pletyka lesz, mert csak az marad titokban amit csak én tudok.
2020. márc. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha magadnak való vagy, én is az vagyok es beismerem, zárkózott is. De mindig legyél udvarias, kedves, akkor is, ha nehezedre esik, vagy épp nem is igazán érdekel, hogy van a másik.
2020. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!