Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai zaklatók (bully-k)!...

Iskolai zaklatók (bully-k)! Nektek miért olyan jó érzés embertársaitokat nyilvános megalázni, verbálisan és/fizikailag bántani nap mint nap?

Figyelt kérdés

Az is érdekelne hogy tisztába vagytok-e vele milyen következményei lehetnek ennek?


Miert csináljatok? Miért nehéz kibirni azt hogy ne csesztess másokat?


Milyen a családi háttered?


Mit a célod ezzel?



Azok válasza is jöhet akik anno bullyk voltak az iskolában, de már felnőttek.

Érdekel a téma mert ha lesz gyerekem megszereznem őt tanítani hogyan védje meg magát a féreg, selejt emberektől és ehhez szükségesek ezek az információk, hogy jó tervet dolgozzak ki majd.


Ilyen emberekkel nem baratkozok, így nem ismerek ilyet, azért kérdezem, hátha vannak itt néhányan.


Köszönöm az őszinte válaszokat!



2020. ápr. 6. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig az ilyenek biztosan nem fognak ideírni neked. Ahány ilyen kérdést láttam, mindig csakis az áldozatok írtak választ.
2020. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát lehet olyan van, aki régen az volt és megbanta majd segít.
2020. ápr. 6. 15:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam az, de akit bántottak, azt valamilyen tulajdonsága alapján pécézték ki. Mondjuk emlékszem volt egy csaj az osztáylban, senkinek nem volt szimpatikus, ráadásul összevissza hazudozott is. A közösség eléggé ki is zárta, ő 5.ben jött hozzánk. Alapbból egy hendikepes felállás egy meglévő közösségbe bekerülni, de más is volt, aki később jött és ő tökéletesen beilleszkedett.

Ennek a lánynak akit piszkáltunk még az is gondja volt, hogy nem sokkal tetves lett szerencsétlenségére, szóval tudod milyenek a gyerekek... ment is a kiközösítés.

Engem is csúfoltak, mert vastagabbak az ajkaim, pl bukszaszájnak, (ma meg egy vagyont költenek ilyenre nők ezrei). Utáltam is.

Eggyel alattunk megvertek egy lányt, mert szegények voltak. Az évfolyamon volt egy testvérpár, ők "fehér cigányok" voltak, róluk azt híresztelték, hogy leprásak meg ilyenek..


Amúgy a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni egymással, de még a gimisek is. Valahol mindenki kompenzál, aki ilyet tesz. Ha gyenge is vagy mutasd magad erősebbnek a többinél, és akkor nem bántanak. Álatlában ez az elv érvényesült. Persze volt akit nem lehetett piszkálni, mert tanárgyerek volt, sőt még neki volt a legnagyobb pofája, meg még melléállt egy két hangadó, ők voltak akik meghatározták ki milyen fiókba kerül.

A csendes gyerekek is két esélyesek, ha valakinek szemetszúr, akkor elindul a piszkálás, amúgy meg nem törődnek velük.

Igazából az ilyeneket csak az téríti meg, ha nyilvánosan vagy a közösségen belül megszényenülnek, mert akkor rajtuk is van támadási felület.

2020. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem áldozat, sem zaklató nem voltam soha, próbáltam kívülálló maradni, meg igazából én mindenkivel megtaláltam a közös hangot. Nálunk az általánosban is meg a gimiben is jó volt viszonylag az osztályközösség, de azért ott is voltak gyenge láncszemek.


Tapasztalataim szerint mindig azt szúrták ki, aki "kilógott a sorból". Az a tipikus szemüveges, vékony, gomba sérós, csendes srác, vagy ha valaki túlsúlyos volt stb.


Ha nem vagy elég "menő", akkor sajna benne van a pakliban, hogy előbb-utóbb kiszúrnak maguknak vagy kiközösítenek. Plusz ha nem véded meg magad időben, az egy még nagyobb támadási felület.


Nem tudsz erre felkészülni és a gyerekedet sem tudod felkészíteni. Én azt tartom magyon fontosnak megtanítani, hogy mindig álljon ki magáért, bármi van.


Egyébként ez nem a gyerekkor sajátossága, felnőttként sokan szembesülnek ezzel a munkahelyen is. Nálunk is van egy nő, akivel valamiért senki nem áll szóba, maximum én szoktam néha kihívni kávézni, a többiek meg akkor furcsán néznek rám, hogy "hogyhogy a nagyorrúval kávézol?!"

2020. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem alsós koromban sokáig bántott egy lány szóban. Nagyon elvette az önbizalmam, elég mély nyomot hagyott. Aztán történt az, hogy én is beszóltam egy duci kislánynak. Azonnal megbántam. Nem tudom miért kellett ezt tennem. De annyira bántott, hogy évekig piszkált valaki, hogy úgy éreztem vissza kell adnom, amit kaptam. Hogy én is beszóljak valakinek. Nagyon nagyon megbántam, soha többet nem fordult elő több ilyen. Szóval szerintem akik bántják a másikat akár szóban, akár fizikailag, az azért lehet, mert őt magát is bántották. Vagy otthon, vagy máshol.

20/L

2020. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam bántalmazó,csak ismerem a típusokat.


1.Azért csinálják,mert frusztráltak,a saját nyomorúságukat akarják kompenzálni,ha nekik rossz,legyen az másnak is.Lehetőleg legyen még rosszabb,akkor jobbnak érezhetik a saját sorsukat.


2.Fel sem fogják,hogy amit tesznek az rossz.(Há de csak vicceltünk!)


Tanítsd a gyerekedet önvédelemre.Verbálisra és fizikaira egyaránt.Előbbire a neten is találsz tippeket/könyvet is írtak róla,az utóbbit értelemszerűen edzésekkel lehet begyakorolni.

Nagyon figyelj oda a gyerek önbizalmára!Ez mindennél fontosabb,ha magabiztos/határozott,akkor nehéz kikezdeni,az esetleges támadásokat is könnyebben fel tudja majd dolgozni.

2020. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

A dzsungel törvénye - eszel, vagy megesznek.


Nálunk általánosban ez volt, vagy a tömeg mellé álltál (és te is beszóltál, kiközösítetted az illetőt), vagy ha nem, sőt mellé álltál, akkor téged is kiközösítettek, és szekáltak.


Voltam mindkét oldalon - mai ésszel visszagondolva jobb volt a szekálós oldalon állni. Pl. Volt akit szekáltak, mellé álltam, jóban voltunk, de ő az életben sem tudott boldogulni, és a mai napig zaklat (most is fél évente becsönget, hogy milyen jó haverok voltunk, adjam kölcsön a kocsim... meg nem tudok-e munkát...)


És a legtöbb ilyen kiközösített nem tudott az életben boldogulni... szóval ha többel haverkodtam volna, ma ők zaklatnának engem :)

29/F

2020. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt épp ésszel ők sem tudják megmagyarázni. Talán a fiatalságuk miatt, mert dúl a hormon bennük, de jobban megállja a helyét az, hogy otthon nincs minden rendben, és mint egy felhívásként átmennek rosszba sokan.
2020. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem általánosban egy "elit" csoport bántott, két lány, két fiú. Jó tanulók, j sportolók, orvos szülők gyerekei, és kistestvérek, vagyis nekik idősebb testvéreik voltak.
2020. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Amúgy igazságtalan rendszer lenne szerintetek ha valamely bizonyítható iskolai zaklatásért azonnali kirugjas vagy egy év elzárás a fiatal korúak börtönébe?


Mert a bullying is egyfajta gyilkosság, csak lassabb és kegyetlenebb. Mit gondoltok?

2020. ápr. 9. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!