Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a beadandóm nem éri el az...

Ha a beadandóm nem éri el az elvárt terjedelmet, akkor arra egyest kapok vagy csak rosszabb jegyet?

Figyelt kérdés

Egyetemen egyik tárgyból egy legalább 4000 szavas beadandót kelll írni egy olyan témából,amit 3 mondatban meg lehet válaszolni.Most nekiálltam és 230 szót sikerült eddig írni,de ahogy nézem,ez esélytelen hogy meglegyen 4000 szó.Talán 1000,de a 4000 az irreálisan sok.


Amúgy ez nem is kötelező tárgy,csak egy szabadon választható,és pont ezzel szívok a legtöbbet,nagyon megbántam hogy ezt vettem fel.De kell a kredit,szóval meg kell csinálnom.



2020. ápr. 10. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A terjedelemnek meg kell lennie. Mi a téma?
2020. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hogy adjunk e választójogot a hajléktalanoknak
2020. ápr. 10. 18:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Van +- X szó, tehát valamennyi szóval többet vagy kevesebbet írhatsz. Nálunk ez kb 500 volt.


Ha nem teljesíted az alap követelményt, hogy pl 3500 és 4500 között eléred a szómennyiséget, akkor elégtelen.


Amúgy ezt jobb, ha gyakorlod, hogy rizsázz, mert majd egyetem végén kb 23 oldalas szakdolgozatot kell írnod.

2020. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezt simán ki lehet fejteni 4000 szóban. De egyébként nálunk instant bukó, ha valakinél nem stimmel a terjedelem.
2020. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De hülye voltam,hogy ezt a tárgyat vettem fel..Nem is ezt akartam volna,csak amit felvettem az nem indult el és át kellett jönnöm erre..
2020. ápr. 10. 18:40
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
En egy szoval is megtudnam valaszolniXD ez tenyleg eleg szivatas. Nem is tudom mivel lehetne boviteni. Kutass utana, hogy volt e a tortenelemben valaha hogy a hajlektalanoknak nem volt valasztojoguk, vagy hogy milyen volt amikor pl a noknek nem volt. Kerdezz meg masokat es masok velemenyet is beleirhatod. Vagy az etikai oldalt is krbejarhatod, esetleg pici statisztika. De igen, errol nem lehet ennyit pofazni. Oke, van egy ismerosom aki a semmirol is orakat kepes beszelni, lehet neki kene odaadnod a dogatXD
2020. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, egyest kapsz. Hiszen nincs meg a terjedelem, sőt meg sem közelíti. Nálunk az ilyenekbe bele sem olvastak, egyből ment az az egyes. Egyébként nem irreálisan sok szerintem a 4000. Simán lehet ennyit írni, gyakorlatilag bármiről.
2020. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A hajléktalanoknak van választójoguk. Szerintem ez egy érdekes kérdés, mert sokszor mondják képzett ismerőseim, hogy nőknek, 8 ált suli alatt, bizonyos vagyon alatt nem szabadna választójogot adni és erről baromi jól el lehet beszélgetni, annál is inkább, mert a magyar történelemben is meghatározó volt ez a vita. Asszem Tisza Kálmánt ezért mondatta le iv. Károly. Tehát olvasgass csak és műveld magad.


Nem a hajléktalanokon van itt a hangsúly, hanem hogy milyen érvek szólnak az általános választójog mellett megkötés nélkül. Ez tényleg érdekes és tanulságos téma. Nem árt, ha fiatalon van egy kis demokrácia (vagy nem demokrácia) tudatosságod. Érdemes felismerni, hogy az általános választójog az egyik legfontosabb védelme az egyes embernek a társadalomban még akkor is, ha ez nem tetszik mindenkinek. A szabadság, testvériség, egyenlőség jelszavának egyik legfontosabb következménye.

2020. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Már ne is haragudj, de erről, hogy nem lehet legalább 4000 szót írni? Amíg leírtad ezt a kérdést, legalább 100 szót írtál volna, annyival is előrébb vagy. Esetleg olvastál volna kicsit utána.. Egyetemen ilyen beadandóból nem kevés lesz, még alibi szakokon is, töltelék tárgyakon.


Pár vázlatpont, mi mellett és ellen lehetne érvelned:

- történelmi háttér: nézz utána, melyik korban mit jelentett a törvényen kívüli, milyen jogaik voltak, miért vonták meg valaki szavazati jogát

pl a Vikingek 6. évadában van szó a Skogamorok-ról, az erdő embereiről, akik itt a törvényen kívüliek. Pár ilyen szakkifejezés megdobja a színvonalát a beadandónak

- jelenleg is a magyar törvények alapján kit tiltanak el a közügyektől ? - egy hajléktalan is köztörvényes bűnöző módjára nem szavazhatna X évig ?

- a szavazók világszerte hány %-ka hajléktalan ?

- attól, hogy valaki hajléktalan, miért ne lehetne akár jobban tisztában a politikai helyzettel, mint egy "birka" választópolgár?

- előfordul megveszik a hajléktalanok szavazatát ? korábbi választási csalásokat is meg lehetne említeni

- hogyan fogalmaznád meg a törvényjavaslatot, jogszabályt, ki lehet szavazóképes ?

2020. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Leírtam már,hogy mit jelent a választójog,milyen tipusai vannak,aktív,passzív,melyik mit jelent,általános választójog,ki nem szavazhat,ki szavazhat.Korábbi évszázadokban ki szavazhatott,ki nem

Így van 250 szó eddig.

2020. ápr. 10. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!