Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez ennyire szörnyű?

Ez ennyire szörnyű?

Figyelt kérdés

Én is voltam diák


Őszinte leszek én tavaly érettségiztem és

az utolsó egy hónapban mi már Sz,art se csináltunk békén hagytak a tanárok is talán aki még akart gyakorolni szóbelire az a tanárral félre vonult és segítettek.


Sztem ami itt a médiában folyik és a Facebook az csak megint egy rémkeltés


1. Nem az utolsó egy hónapban kéne megváltani a világot és most neki állni felkészülni tanulni, nem most kell idegeskedni


2. Volt rá 3.év és 7 hónap,mégis eddig mit csináltatok?


3. Elhiszem,hogy rossz a helyzet,de miért kell a kifogásokat látni mindenhol


4. Engem is ijesztgettek az érettségivel, féltem is tőle, bementünk megírtuk és egymás képébe röhögünk,hogy mi volt ez

Ezért kellett terrorban tartani a diákokat ezért kellett megfélemlíteni


5. Nálunk az iskolába is volt egy hónap február fele,amikor nem tudtunk bemenni,nem járvány miatt hanem más miatt,de megcsináltuk


Én csak annyit mondok,nem kell félni

Hajrá és sok sikert mindenkinek



2020. ápr. 17. 04:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed?
2020. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Ez igaz szerintem. Én is pár éve érettségiztem és a végén már be se jártunk. És mi is pislogtunk utána, hogy "ennyi az egész?".


Viszont az alapján, hogy mennyire beparáztattak minket az érettségivel, elhiszem, hogy a mostani diákoknak ez szuper hatalmas dráma, nem hibáztatom őket.


A tanároknak kellene normálisabban hozzáállni ehhez.


Illetve nem sírni kellett volna március óta, hanem kitalálni a vizsgák alternatív megoldását, de ez már mindegy.


Aki komolyan vette, annak ezen a pár héten nem fog múlni semmi. Aki ezekben a hetekben akart felkészülni, az így járt.



Csatlakozom

Nem kell félni!

Hajrá és sok sikert mindenkinek!

2020. ápr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
38%

Szia

Nem is azzal van a baj hogy meg kell írni az érettségit. A probléma a körülményekkel van ahogy meg kell írni. Itt van a vírus mégis elküldenek százezer embert otthonról. Az sem lesz kellemes hogy négy órán keresztül maszkban és kesztyűben kell majd írni, ami miatt enni inni sem lehet majd semmit, és ez azért szerintem ront azon hogy mennyire tudunk odafigyelni.

2020. ápr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg minden iskola (általános is, egyetem is) meg rengeteg iroda üresen áll. Simán meg lehetne oldani, hogy kevesebb ember legyen egy szobában vagy teremben és ők megfelelően távol legyenek egymástól.

A kesztyű és a maszk a közlekedés során hasznos lehet, de írás közben tökéletesen felesleges magadon hagyni.

2020. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
38%
Lehet hogy fölösleges írás közben magamon hagyni, csak az a baj hogy kötelező
2020. ápr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Én 4 éve érettségiztem, de én az utolsó percig tanultam. Sőt, az emelt érettségis anyagnak februárban álltam neki igazából.


Nem láttam kifogásokat, minden tantárgyból 80% fölötti eredménnyel végeztem, amiből az egyik emelt volt és a második egyetemi szakomat csinálom. Mondjuk úgy, hogy ha valaki, én szeretek és tudok tanulni.


De engem is nagyon stresszelt ez az időszak, életem első nagy megpróbáltatása volt és párhuzamosan nyelvvizsgáztam is. Nem örültem volna, ha az utolsó pár hónapban variálnak, még akkor is, ha nem vertem volna magam földhöz.


A kifogáskeresést és a "ne kelljen érettségizni" dolgot én sem értem, sok diák ezzel a kampánnyal magával szúrna ki. De egyszerűen nem tartom korrektnek ezt a szervezést és szerintem ebben mindenki egyetért. Én megértem, hogy járvány, megértem, hogy senki sem jós, de könyörgöm, mikor az egyetemi koliban is emeletes hülyeségeket csináltak és kivágtak embereket (külföldieket) egyik napról a másikra az utcára, aztán miután 2 nap alatt kiköltöztél, jeleztek, hogy amúgy gyere vissza vidékről és vidd el a többi cuccod is, mert nem maradhat. És hasonló a fejetlenség az érettségi kapcsán is. Egyszerűen g eci dolog. Ennyi a véleményem.

2020. ápr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy fölösleges írás közben magamon hagyni, csak az a baj hogy kötelező


Ezt ki mondta, hol és mikor?

2020. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Gimis voltál ugye?


2017-ben érettségiztem. Mi az utolsó napokig is keményen tanultunk, mert a nyomi kormány miatt semmit sem tudtunk (szakmai érettségi volt első alkalommal megszervezve)

Nálunk az összes próbaérettségi áprilisban volt megszervezve. Nálunk ugye kötelező volt az öt érettségi, mármint az ötödik sem választható volt, hanem kötelező (hajrá szakgimi! Ja nem...) És mondjuk én aki egyetemre kívántam továbbmenni vehettem fel az öt alap mellê a 2 emeltet. Ha ez most lenne, legalább annyira ki lennék akadva mint

Nincsen szóbeli, amivel pl az emelteket szépen lehet javítani. És egy rossz vizsgával tönkreteheted az elmúlt évek munkáját. Plusz, amit sokan nem tudnak hogy hacsak nem duplázol, az pontszámításnál az érettségi átlag az örök.

2020. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Mikor esik le végre valakinek, hogy nem az a baj, hogy érettségizni kell, hanem hogy nem akarom azt a rhadt koronát hazavinni a családtagjaimnak :DDDD
2020. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
77%

3-as és 9-es válaszolóval értek egyet. Egyáltalán nem az a bajunk, nekünk végzősöknek, hogy le kell érettségiznünk, hisz ez eddig is alap volt, tudtuk, hogy 12. osztály végén le kell érettségizni. A problémánk az, legalábbis nekem személy szerint, hogy ilyen körülmények között kell megtegyük mindezt. Ráadásul én 1-es típusú cukorbeteg vagyok, szóval még veszélyeztetett is. Így nem szívesen mennék nagy tömegbe 2 hét múlva úgy, hogy most fogunk még csak a napokban belépni a tömeges fertőzés időszakába, és nem hiszem, hogy május 4-re lecsengene ez a járvány. Sokaknak pedig valamelyik családtagjuk krónikus beteg vagy együtt élnek idős nagyszülővel, érthető, hogy nem szeretnék őket megfertőzni. Ezen kívül mi például egyáltalán sz,art se csinálunk, ahogy ti csináltátok az utolsó egy hónapban, mi március elején kezdtük el a 12-es történelem anyagot, illetve magyarból sem fejeztük be az anyagot. Sokan pedig idáig inkább a szóbeli tételek kidolgozásával és megtanulásával töltötték az idejüket, ami így két héttel az érettségi előtt kiderül, hogy fölösleges munka volt.

Szóval, úgy gondolom, hogy kicsit több empátia lehetne benned, és nem kérdezel, ilyen hülyeségeket, hogy ez ennyire szörnyű-e!!!

2020. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!