Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A legtöbb tanár miért hiszi...

A legtöbb tanár miért hiszi azt, hogy az ő tantárgya létezik egyedül?

Figyelt kérdés

10 ből9 tanár azt hiszi, hogy csak az ő tantárgya létezik. A többi nem.


Hétvégére is mindig úgy adnak házik, mintha a többi tartárgy nem is létezne.


Fizika tanár mondja: Már miért ne lenne időtök rá? Egy délután 3 óra és kész. nagyon egyszerű.

MI: de tanárnő, más tantárgyból is kapunk házit.

Tanár: hát jó, de ez nagyon egyszerű. 3 óra alatt simán meglehet csinálni.


Egyszerűen nem képesek felgoni, hogy az Ő tantárgya csak egy a sok közül...


2020. ápr. 17. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem a legtöbb tanár ilyen, csak néhány. Ha olyan házit ad, aminek a megoldása saját állítása szerint is 3 órát vesz igénybe, akkor jelezzétek ezt az osztályfőnöknek!
2020. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

itt nem csak a háziról van szó.

dolgozat előtt is amire adott 3 délutánnyi időt mondja, hogy hát annyi időtök volt tanulni rá, 3 délután.

És mi hiába mondjuk, hogy hát igen, 3 délután osztva 12-vel.

2020. ápr. 17. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Priorizáció és időbeosztás kérdése.

Ha neked leterhelő vagy sok, akkor nem csinálom meg vagy nem azzal kezdek.

Érthető minden tanárnak a saját tárgya a fontos, neki mi köze hozzá hogy a kolléga mit ad fel, neki a saját anyaga leadása a fontos. És innentől emberség és empátia mennyit ad végülis fel, jelezni kell.

Vagy ha csak egy a sok közül és nem kell, akkor nem ugrálsz rajta hogy mennyi a házi. Engedd el.

2020. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

Több olyan tanár is van aki most ebben az online oktatásban éli ki magat, mert az órákon élőben nemtud fegyelmezni és alig haladnak valamit...

Most meg kiküldi a temérdek anyagot ...gondolom édes a bosszú neki.

Pl. 4 oldalt kell megoldani ....plusz a házi feladat.

Amikor valós iskolai óra volt,mutatta a gyerek mindig egy -max kettő oldalt oldottak meg. Akkor most mitől lett a duplája ? Mert nem a tananyag változott meg.....

2020. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Az igazság valahol a két szélsőség között van félúton.

Igen, van olyan tanár, amelyik azt hiszi, hogy a világon egyedül az ő tantárgyának van értelme. Vagy ha nem is gondolja így, egyszerűen alulbecsüli a megtanulásához szükséges időt.

Viszont az is igaz, hogy egy tanóra anyagából bőőőségesen elég 3 nap a felkészülésre. Akkor is, ha mellette más tantárgyból is kell készülni.

Hogy nem világos, hogy ezt mire mondtam? "dolgozat előtt is amire adott 3 délutánnyi időt". Jaa, hogy nem egy óra anyagából volt a dolgozat? Akkor meg tudod, az a nagy helyzet, hogy minden órára készülni kéne, és akkor dolgozat előtt már csak át kell ismételni az anyagot. Pláne, hogy az órák egymásra épülnek.

Szóval törődj bele, hogy nem mindig a másikban van a hiba.


Ettől függetlenül a házi feladatot, pláne hétvégére mindig is baromságnak tartottam, akkor is, amikor tanuló voltam, és akkor is, amikor tanár. Ez egy régi rossz beidegződés, többet árt, mint használ, mégis mindenki alkalmazza, mert évtizedeken át ez ivódott belé, és fel sem merül, hogy talán másképp is lehetne.

2020. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez mindig így volt egyes tanárokkal, ez inkább embertípus, nem minden tanárra jellemző. Amikor én voltam iskolás (ősszel lesz 10 éve, hogy diplomáztam, szóval nem mostanában), akkor is voltak ilyen tanárok, járvány nem volt.
2020. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Egyetemistaként vissza fogod sírni ezeket az időket.


Elképzelhető, hogy ami neked 3 óra az másnak kevesebb. Így nem feltétlenül a tanárt állítanám be rossznak.


Nekem volt egy olyan matektanárom (szerintem nagyon jó fej) akinek volt egy olyan pólója amire az van írva: A MATEK az egyetlen tantárgy, ami számít.

2020. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
Kezdő tanár koromban volt egy osztály, akiket jobban bírtam, és megpróbáltam, hogy mielőtt dogát íratok velük, megkérdezem őket, hogy sok van-e másból, nem parancsoltam, hanem rákérdeztem, hogy mit szólnátok, ha pénteken dogát írnánk, és úgy álltam hozzá, hogy figyelembe veszem a véleményüket. Ami lett ebből, az alapján azt mondom, hogy ilyet soha többet. Azt hittem (én úgy ismertem meg őket), hogy majd megértik, hogy ugyanúgy van számonkérés, csak nem akarom őket túlterhelni, és érett hozzáállást vártam. Ehelyett elkezdtek pökhendiek és bunkók lenni, azt képzelték, hogy innentől semmilyen tét nincs, majd mindig ők fogják megmondani, mikor lesz doga, mikor ne kelljen tanulni. Soha többet nem érdekelt a diákok véleménye erről, és azóta is terhelem őket, ahogy én jónak látom, és semmilyen érv nem érdekel. Amíg tanév van, addig a tanulás nekik kötelességük, nekem pedig az az egyik dolgom, hogy a tananyagot a fejükbe verjem, ennek megfelelően számonkérés van. Kemény tanárnak is tartanak, egyik-másikuk szokott is panaszkodni, de összességében több tiszteletet érzek a gyerekektől így, mint amikor megpróbáltam jófej tanár lenni. Nem gondolom, hogy érdekelnie kéne engem az, hogy más tantárgyaik is vannak. Ez csak kifogás, lehet nyafogni is, de az érettségit meg kell csinálni, az anyagot tehát valahogy meg kell tanulni. Inkább tanuld meg a négy év alatt, mint hogy az utolsó egy hónapban állj neki nulláról a tételeket bebiflázni, hidd el, az sokkal rosszabb úgy.
2020. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!