Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy egyetemi beadandóba lehet...

Egy egyetemi beadandóba lehet ábrákat, pl. grafikont, statisztikai táblát is beletenni? Ez növelheti így a terjedelmet?

Figyelt kérdés

Egy kb 15 oldalnyi beadandót kell írni. De gondoltam, hogy jó lenne, ha valami grafikonnal vagy ilyesmivel szemléltethetném azt, amit leírok. De egy ilyen ábra elfoglalna vagy fél oldalt. Ha ilyenekkel együtt lesz meg 15 oldal, azt elfogadnák?

Vagy alapból hülyeség ilyenekt belerakni?



2020. ápr. 27. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk (Erdély) a tanárok kifejezetten szeretik ha rakunk bele érdekes és sokat szemléltető ábrákat, mert kb. azt a benyomást keltik, hogy foglalkoztunk a témával bőven és érdekel :D nálatok nemtudom hogy működik, viszont szerintem ez a dolog kb ugyanaz.
2020. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a feladat leírásában benne van általában hogy ábrák nélkül kell meglegyen az oldalszám, vagy max 20%-a legyen ábra, ilyesmi. Szerintem a legegyszerűbb megkérdezni a tanárt erről.
2020. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha szeretnél beletenni ábrákat az semmiképpen nem rossz, viszont (szerintem) ha pl összesen van egy oldal ábrád, akkor annyival több szöveget kéne írni.
2020. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom attól is függ, milyen az a beadandó, mi a témája, mit is kell benne csinálni.


Amúgy én személy szerint sokkal inkább szerettem a kicsit kisebb 10-11-es betűméretet, sűrűbb szövegezést. Ha ilyen beadandót csináltam akkor 1-2 oldallal kevesebb esetén is sokkal összeszedettebbnek, terjedelmesebbnek tűnt a szöveg.


Míg voltak akik 12-13 betűméret, 2x sorköz és az egész olyan volt mint egy szellős jegyzet, amit ha megformázol "normálisan" akkor 1 oldalra kijön az egész.

2020. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
83%
Lehet beletenni de a szöveg mennyisége ábrák és hivatkozások nélküli szövegre szokott vonatkozni. Szóval hiába raksz bele grafikont meg miegymást, a szövegnek meg kell lennie önmagában a kért mennyiségnek.
2020. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Én is úgy tudom, hogy jobb szeretik, ha a szövegben megvan a terjedelem; tehát a képeken felüli résznek kell 15 oldalnak lennie. Hogy 15 írott mindenképpen meglegyen. de ha te mondjuk nem tudsz írni csak mondjuk 14 oldal és pár sort; akkor szerintem nem nagyon kötnek bele, ha végülis rendes munka. Tehát mondjuk ha 1-fél oldallal kevesebb; azzal még talán annyire nem szoktak szőrözni; csak sokkal rövidebb ne legyen. De mondjuk nemtom, talán lehet, hogy örül, hogy legalább a képekkel együtt megvan a kívánt oldalmennyiség. Próbáld valahogy úgy, hogy nagyjából azért meglegyen a kért oldalmennyiség. Ha csak úgy tudod, akkor ábrákkal, de inkább jobb szerintem ,ha csak a szöveg 15 oldal, és azonfölül vannak még az ábrák meg még a forrásjegyzék.
2020. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De az se mindegy hohy mekkora betűmérettel van meg 15
2020. ápr. 27. 22:38
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk ilyen verziót mondtak, hogy 12-es Times new roman; 1,5-ös sorköz, 2 cm margó.
2020. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is valami hasonló az alap mint az utolsónak 11-12-es betűméret szokott lenni.
2020. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!