Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem akarnak eljönni?

Miért nem akarnak eljönni?

Figyelt kérdés

Az érettségi vizsgák megszervezésre kerülnek ami örvendetes, jobb túl lenni rajta. De a ballagások elmaradnak. Szomorú, hiszen a ballagás fontos esemény egy diák számra. Ezután lép be a nagybetűs életbe. Ezen az eseményen megemlékezünk az elmúlt négy évről és kifejezzük tiszteletünket az iskola iránt ahová négy évig jártunk. Sajnálatos, hogy ez idén kimarad. Persze a jelen helyzetben ez a legjobb megoldás, a fő cél, hogy minél előbb kilábaljunk a koronavírusból és minél kevesebb fertőzött legyen.


De attól még szomorú, hogy a ballagás elmarad. Arra gondoltam, hogy nyáron szervezni fogok egy összejövetelt ahová az egész osztályomat meghívom. Persze csak akkor ha addigra már elmúlt a veszély. Az összejövetel nálunk lenne, ennénk, beszélgetnénk, elbúcsúznánk egymástól, emlékeznénk az elmúlt négy évre stb. Ezt a tervemet megosztottam az osztálytársaimmal, de a nagy részük nem szeretne eljönni, mert nincs kedvük már ezzel foglalkozni stb. Azért mégiscsak 4 éven keresztül egy osztályba jártunk, egy közösség voltunk, ezt azért illene megünnepelni, nem? Én és pár barátnőm megszervezzük szívesen ha addigra engedi a járvány de sokan nem akarnak jönni. Én csak örömet akartam nekik szerezni de ők ennyire nem értékelik ezt.


Miért nem akarnak eljönni? Nem érdekli őket az osztály ahová négy évig jártak?



2020. ápr. 30. 21:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Felesleges erőltetni, az menjen, aki akar. Mi érettségi után tartottunk bankettet, mondjuk étteremben, de oda se jött el mindenki. Ne ez legyen életed problémája, valószínűleg a mostani osztálytarsaid 90%-val egyáltalán nem fogsz többet beszélni...
2020. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem így állj hozzá, hogy "én csak örömet akartam nekik szerezni, de a szemetek nem értékelik stb." Ez mártírkodás. Ha a többség nem akarja, azt el kell fogadni. A ballagás egy formális esemény lenne és könnyen lehet, hogy egy osztálytárs által szervezett összejövetelt ahhoz képest nem tartanak fontosnak.

Ha lecseng a vírushelyzet, esetleg vesd fel az ötletet újra. Ha akkor sem lesz kedvük/idejük, ünnepeljetek csak a barátnőiddel.

2020. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság az, hogy a ballagás nem olyan nagy szám. Részt veszünk rajta mert kötelező, de a diákok 90%-a a háta közepére sem kívánja. Nekem volt ballagásom, de a ronda ruhán amit az egyik osztálytársam talált ki más nem is jut eszembe. Nagyon felejthető a ballagás. Arról nem is beszélve, hogy hiába 4 év, ballagás, vizsgák után lesz akit többé nem is fogsz látni. Ne erőltesd, és fogadd el, hogy nem mindenkit érdekel ez az egész.
2020. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kedves gesztus, akár a bankettetek is lehetne. Sajnos elég szomorú a helyzet. Lehet sok macera van vele már otthon is, a szervezéssel is, de emlékszek imádtam mikor mi rendeztük, és bár esett, meg a sportcsarnokban volt tartva, attól még egy szép emlékként marad meg nekem.

Felvetetted az ötletet, nem igazán "örültek" neki, akikkel jóban vagy velük csináld meg a bulit, ti érezzétek jól magatokat.

Sok sikert az érettségihez :)

2020. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak örömet akartam nekik szerezni de ők ennyire nem értékelik ezt."


A gond ott van, hogy, ha az a felhasználó vagy, aki kiírt már hasonló kérdéseket, hogy a barátnője biztos ártani akart neki azzal, hogy nem ment el a szalagavatóra és az osztály sem hálás neki, akkor sértésnek veszed a kommenteket. Szóval remélem nem ő vagy vagy ha igen, nem veszed sértésnek.


Tudod, a klikkesedések végett sok gyerek nem úgy áll ehhez a témához, ahogy Te. Ők lehúztak 4 évet egy bagázzsal, akik közül x, y, z-vel jóvan voltak és jóban maradnak. Nem fognak elérzékenyülni, hogy pár random gyerekkel nem találkoznak majd, akikkel amúgy is csak köszönő viszonyban voltak.


Amit leírtál, kedves gesztus, de a TE ötleted. Te felvetetted az ötletet, ami másnak nem tetszett, emiatt felesleges elszomorodnod. Pláne felesleges azt gondolni, hogy Téged akartak megsérteni.


Hagyjad rájuk, azt írtad, barátnőddel megszerveznétek, szervezzétek meg magatoknak, bulizzatok kettesben egyet, nem kell összecsődíteni muszájból az osztákyt. Ők úgy döntöttek, hogy nem mennek el, ezt majd illene tiszteletben tartani.

2020. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki van úgy oda ezért mint te. Én kifejezetten örülök, hogy nem lesz, s remélem egyik osztálytársamnak se jut majd ilyesmi eszébe.
2020. máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
"Nem érdekli őket az osztály ahová négy évig jártak?" - Miért kellene érdekelje őköt? Engem az az osztály nem érdekel, ahová 8 évig jártam. A 9.-12. mitől lenne másabb?
2020. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De azért mégiscsak osztálytársak voltunk négy évig. Van köztünk azért egyfajta kötelék ebből adódóan. Illene eljönniük, nem?
2020. máj. 1. 11:45
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

😂😂😂


Az osztály nem baráti társaságot jelent, hanem azt, hogy napi 7 órát össze vagy zárva 29 emberrel. Ez meg sokaknak nem hiányzik, ezért nem akarnak ilyen összejövetelre menni.


Én az osztályom felével azt se tudom, mikor beszéltem legutóbb. (Ha egyáltalán úgy rendesen beszéltem).

2020. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%
Álomvilágban élsz, nem kicsit. Eszedbe sem jutott még, hogy esetleg TE nem érdekled őket? Én személy szerint rosszul vagyok az ilyen buzgómócsingoktól, mint ami te is vagy. Dehogy akarnék még utána találkozni. Örülök, ha végre megszabadulok az ilyentől
2020. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!