Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más is belátta a tanulás...

Más is belátta a tanulás hiába valóságát?

Figyelt kérdés
Mindig csak magolni meg dolgozta; közben egy szakmát is alig lehet szerezni ebben az országban!

2020. máj. 8. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
így a harmadik diplomám felénél tartva valahogy ezt nem tudom átérezni. Nekem bejött a tanulás, fizetnek erősen az eszemért...
2020. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Tanulni sosem hiábavaló, a baj inkább az, hogy túl sok mindent akarnak ráerőltetni az emberre. Nekem sosem ment a matek, de brillírozok rajzból és töriből. Az oktatás sz.r, perpill a gazdaság is a béka s.gge alatt van, de ha nem csak az életbe maradásról és pénz szerzésről beszélünk szerintem nincs olyan, hogy felesleges tudás. Max ami nem érdekel és/vagy nem tudod hasznosítani.
2020. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Szakmához nem kell tanulni?
2020. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ha gyakorlati alapú lenne a tanulás az sokkal megkönnyítőné a dolgokat. Alapvetően nekem sincs gondom a tanulással csak az értelmetlen magolsába utam bele. Én is szeretek új dolgokról olvasni, alkalmazni de ez a poroszos módi nagyon nem jön be. Van akinek erre fogékony az agya, az enyém nem.

Pl tanulunk egy programról ahelyett hogy használnánk ennek mi értelme???

2020. máj. 8. 15:25
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Be. Több OKJ képzést is megjártam már, ott is hagytam mindet. Volt amit két hónap után, volt, amit majdnem a vége felé, mert nulla, azaz 0 tudást adtak át, én meg az a fajta ember vagyok, aki alapok nélkül nem csinál semmit. Netről letöltött pdf-ek unottan felolvasva egy alulképzett egyéntől. Na ez megy otthon is, az én időm meg pénz. Persze én vagyok a marha, mert mindig olyat választok, amit autodidakta módon nem igen lehet megtanulni.

Legutóbb, mondván, legalább a hobbimhoz jó lesz, fitness instruktor képzésre mentem. Első félév szuper, anatómia, elsősegély, elmélet, igazi képzett tanár, osztályelső voltam, élveztem, mondom végre valami, aminek értelme is van. Na bejöttek a gyakorlati órák, agyhalott tanár ökörségeket csinál - óra előtt elmagyarázza miért nem melegítünk be futással, majd öt perc múlva bemelegítünk futással (????) :D -, szemmel láthatóan fogalma sincs semmiről, kiderül, két éve végezte el ugyanezt a képzést, de legalább megcsinálta az ironmant, szóval fassagyerek, de tényleg. Vele leszünk innentől végig. Jó pár teljesen értelmetlen és strukturálatlan ugribugri óra után bejelenti, hogy amúgy felszerelés nada, nincs semmi, szóval bocsika vegyünk már egy kondibérletet magunknak és oldjuk meg vagy valami, meg iratkozzunk már egy darab aerobik órára és nézzük már meg, miről van szó. Év további részében túrák, külsős programok, kocsmázás, grillparti gyakorlati órák helyett. Erről persze már csak a facebook csoportból értesültem, mert otthagytam őket a f-ba :D

Tragédia, ami itt oktatás néven folyik. Végre megtehetem, hogy egyetemre iratkozzak be, de őszintén ennyi csalódás után állatira félek tőle, hogy pénzkidobás lesz az is.

2020. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Akkor neked nem az a kínod,hogy "a tanulás hiábavaló", hanem a tanulási/tanítási MÓDSZEREKKEL és az oktatási rendszerrel van problémád. Amit aláírok, így is van. De a kérdés akkor is félrevezető... ergo nem értem, miért pontoztál le mindenkit, aki a kérdésre válaszolt.
2020. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ah, programozást tanulsz? Mai napig kedvencem a legelső, a webmester képzésem, ahol a hozzá nem értő tanár helyett az osztálytársunk tanította a photoshop használatát, mindig át lehetett menni random helyekről kicopyzott html oldalakkal, és az egyetlen óra, amit komolyan vettek, az a - kapaszkodj meg -, ELEKTROTECHNIKA volt. Elektrotechnika. Gyakorlaton CAD/CAM programozást csináltunk. Mert hát a suli az elektrotechnikai. Ehhez értenek. Köszi. 1 évig húztam ott, mielőtt meguntam, csak akkor még nem tudtam, hogy máshol se jobb :D 5-ös voltam.
2020. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem programozás, így visszaolvasva félreértettem. Milyen szakról van szó? :)
2020. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Én csak azt látom, hogy aki nem tudja tanítja.

Nem a tanulás hiába valóságával van gond, mert tanulni és tudni dolgokat FONTOS!

A gond csak azzal van, hogy kevés és/vagy használhatatlan olyan tudást adnak át, ami lényegébe fontos és későbbiekben hasznát vehetjük.

Nem csak Magyarországon van így, nyugatabbra is van, ahol még rosszabb az oktatás ilyen módszere. Nem tudjuk követni a technológiai fejlődést és a modern igényeket.


Az elsőtől meg nem azért, de 3 diploma már minek?? 30 éves korodig tanulsz a semmiért? Illetve leírhatta volna, hogy milyen szakokon végzett, mert büfé szakokból van bőven, de kevés olyan szak van ami elég tudást biztosít a későbbiek folyamán a való életbe. (mérnök, doktor, informatikus -itt se mind-, jogász és pénzügy)

2020. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó egy jót nevetem mert magamra ismertem! Én is hasonló dolgokat éltem át! Szörnyű! ezért is untam bele. Egyetemen voltam, ott kezdődött az egész kiégés mert nem az volt mint vártam: érdekes gondolat-kisérletek filozofálások hanem kis-elöadások tömkelege mint a dedóban.
2020. máj. 8. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!