Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy mondjam meg udvariasan a...

Hogy mondjam meg udvariasan a tanárnak, hogy semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés

Múlt héten kórházba kerültem és úgy néz ki hogy hosszabb időre. A tanáraimnak röviden írtam egy üzenetet a helyzetről, hogy most nem fogom tudni küldeni a beadandókat és házikat. Minden tanár megelégedett ennyivel, kivéve a némettanárnő. Róla azt kell tudni, hogy szeret lelkizni, dumálgatni a diákokkal, de nekem nem különösebben szimpatikus és nem vagyok vele túl közeli kapcsolatban. Ő kerdezgetni kezdett, hogy mi miatt kerültem kórházba, mi a problémám, nyugodtan írjak neki/hívjam fel,stb. Persze ez rendesnek tűnik tőle, de mint már írtam, nem vagyunk ennyire jó viszonyban. Miután ezekre az üzenetekre nem válaszoltam, ráírt két barátnőmre, hogy ők mit tudnak róla, miért vagyok kórházban.

Nem akarok vele túl bunkó lenni, de azért valahogy a tudtára szeretném adni, hogy ehhez semmi köze, nem rá tartozik.

17/L


2020. máj. 10. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki, hogy majd jelentkezel, most pihenésre van szükséged.
2020. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudjon tanárnő erről most nem szeretnék mesélni, és kérem, ne kérdezgesse erről a Zsuzsiékat sem, mert ők sem tudnak többet mondani.
2020. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Köszönd meg az érdeklődését, és hogy felajánlotta a segítségét! Írd meg, hogy most semmiben nem tud segíteni, de ha így lesz, jelentkezel. (Én nem írnám meg, hogy ne érdeklődjön az osztálytársaidnál, mert ez olyan, mintha az orra alá dörgölnéd, hogy minden lében kanál, ami ha igaz is, nem túl diplomatikus - szóval ne sértsd meg, ha nem muszáj.)
2020. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, azt nem terveztem írni neki, hogy ne írjon a barátnőimnek.
2020. máj. 10. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezek után tartanám a távolságot még jobban. Mindenki tudja, hogyha valaki kórházba kerül, nem illik kérdezni hogy részletezze már, csak ha nincsenek olyan viszonyban.
2020. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Azért az elég nagy bunkóság, ha semmit nem válaszolsz neki. Ha azért kérdezi, mert tényleg aggódik érted, nem csak kíváncsiskodik, akkor további aggodalomra adhat okot, ha nem kap semmi választ. Valami szűkszavú lekoptató szöveg elég lenne, mondjuk "kedves tanárnő! Köszönöm az érdeklődést, ne aggódjon, minden rendben. Várhatóan x nap múlva tudom elküldeni Önnek a házi feladatot. Üdvözlettel:xy". Ha nem érti a célzást, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy az egészségügyi állapotod a te magánügyed, nem szeretnél róla beszélni.
2020. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég lett volna az ofőnek írni, és őt megkérni, hogy a többi tanárt kérje meg, hogy ne kérdezősködjenek.
2020. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: nálunk az ofő nem ilyen, nem intéz helyettünk semmit, úgyhogy ez bár kényelmesebb lett volna, nem volt opció.
2020. máj. 13. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!