Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Az osztálytársaim...

Mit tegyek? Az osztálytársaim kiközösítenek!

Figyelt kérdés

Azért közösítenek ki az osztálytársaim, mert emós vagyok. Mert úgy öltözködök s úgy viselkedek mint az emósok. Szerintem menő dolog emósnak lenni, őket pedig nem tudom megérteni mért néznek le emiatt.

Mindehhez hozzátartozik persze az is, hogy vagdosom magam (mert kiközösítenek és mert az emósok is ezt csinálják)

Ők tudják hogy vagdosom magam mert nem rejtem el a sebeim.

A hajam feketére van festve, vannak benne sötétkék tincsek és emósra van vágatva.

Csendes vagyok és nem barátkozok senkivel. Nincs egyetlen barátom sem. Pasim nem is volt soha. Utálok bulikba járni, inkább magamba fordulok és zenét hallgatok itthon. (Igen, tudom hogy most senki sem bulizik a vírus miatt, de én amúgy sem szoktam soha.)

Cigizek is..

A karom tele van hegekkel, vágásokkal, a lábam is. A szüleim nem tudják.

Miért közösítenek ki és csúfságolnak velem? Miért nem tudják elfogadni hogy én emós vagyok? Ha ők ilyenek velem szembe, akkor én elítélem azt aki nem ilyen mint én. (16 L)



2020. máj. 10. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatodban a lényeg.

Nem biztos hogy ők közösítenek ki, hanem te zárkózol be a magad világába.

2020. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Pózer vagy, azért. Ahhoz hogy emocionális legyen valaki, nem kell úgy öltözködnie és viselkednie ahogy egy sztereotípia szerint elvárják ("vagdosom magam mert az emósok is ezt csinálják"). Te egy szerepet játszol el a világnak, amiben ezek szerint nem vagy túl hiteles. Másrészt a XXI. század kulturális mélypontja az emo-scene stílus volt (meg utána az a kendős-sálas bohóckodás), amit a legtöbben megvetnek.
2020. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van egy ilyen korszaka, csak valakinek tovább tart, valaki hamarabb túllép rajta. Ne foglalkozz a többiekkel, tanulj, sportolj, találd meg azokat a dolgokat az életben amik érdekelnek. És kérlek ne vagdosd magad, legalább te ne bántsd magad... ☺️
2020. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

"Mindehhez hozzátartozik persze az is, hogy vagdosom magam (mert kiközösítenek és mert az emósok is ezt csinálják)"- nem sértésből, de ehhez elég butának kell lenni. Nézd ha te így szeretsz élni, hogy elvágod magad az emberektől, akkor jó.


De ha nem tetszik a helyzet akkor neked kell nyitni az emberek felé.


Mikor 16 voltam, akkor nagy divat volt emósnak lenni. Tökre nem érdekeltek azok akik, ettől függetlenül normálisan viselkedtek. De akik vágdosták meg sajnáltatták magukat rohadtul irritáltak, mert bohócok voltak akik állandóan nyavalyogtak, gondolom figyelemre vágytak.


"Cigizek is.." ezt nem értem miért emelted ki, és akkor mivan, ha cigizel? Rohadt sok gyerek cigizik.

2020. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az osztálytársaid közösítenek ki, te fordulsz el tőlük. Te írod, hogy nem barátkozol és magadba fordulsz. Akkor mégis mit vársz?

De ne izgulj, majd kinövöd.

2020. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 RoseB ***** válasza:
100%

"Csendes vagyok és nem barátkozok senkivel"


Szóval te fordulsz el?


Próbálj beszélgetni és barátkozni az emberekkel.

2020. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj: 13-14 évesen én is vagdostam magam, mert minden áldott nap zaklattak általános iskolában. A legjobb, születésem óta ismert (!) barátaim hagytak cserben, átpártoltak a “mencibb” gárdához, és éveken keresztül néztek levegőnek, mintha az életben semmi közünk nem lett volna egymáshoz. Egy hozzám hasonlóan szintén jó tanuló, tipikus magamutogató, eminens kislány mindent megtett, hogy az egész iskola ellenem forduljon csak azért, mert túlsúlyos voltam és nem érdekelt a divat sem öltözködésben, sem zene, sem az akkor menő, agysejtpusztító tini szappanoperák terén. Alaptalan pletykákat terjesztettek rólam. Soha senkihez nem volt egy rossz szavam, bárki felé szívesen nyitottam volna, - mégis minden nap egy kővel a gyomrom helyén léptem be az ajtón.

Szóval: az én esetemben egyáltalán nem azért történt mindez, mert “mencinek” tartottam, - NEM ezért közösítettek ki.

PONT azért tettem ezt magammal abban az időben, mert kiközösítettek!

Természetesen megbántam, mert... nem így kellett volna eltöltenie ezeket az éveket egy tinédzser lánynak...

Hülyeség volt. És természetesen egy sikeres környezetváltás után felhagytam minden hasonló tevékenységgel. Azóta már nem az életet utálom, - hanem azt, amit ebben a romlott gépezetben annak neveznek. 😅 Ezen nem tudok változtatni, de ez nem jelenti azt, hogy ne kereshetném a szépet... az esetemben ott, ahol más jellemzően nem látja.

Bár én goth vagyok, - ergo sok szempontból ellentétes a világnézetünk, és nem vagyok egy nagy emo szakértő: de tudtommal a ti szubkultúrátok messze nem az önbántalmazásban és hasonló dolgokban merül ki. Javíts ki, ha tévedek. Ezt csak azok a tizenévesek hiszik, akiknek ez egy időszakos, légből kapott fellángolás. Jellemzően az érettebb, idősebb emok, - akik 16 év fölött is annak vallják magukat - pont, hogy soha nem ártanának maguknak, mert ezt az egész dolgot nem feltűnő külsőségekben élik meg, megtanulják éretten kezelni az érzelmeiket.

2020. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Az emoság már 10 éve kiment a divatból és nem menő.
2020. máj. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Elsősorban ne azért legyél emo, mert "menő"

2. Egyik alapvető emo szabály: AZ EMOK NEM VÁGJÁK MAGUKAT, CSAK A HARD'N-EK, IGAZÁBÓL A LEGTÖBBEN NEM

3. Inkább te zárkózol el

~Egy random emo fiú~

2020. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Ezzel amit irtál csak magadat utáltatod meg másokkal. Egy olyan képet építesz fel magadról ami alapján el ítélnek az emberek. Az hogy azért vagy emo mert "Szerintem menő dolog emósnak lenni" baromság. Meg hogy ez miatt is vagdosod magad. Anélkül is vagdoshatod magad hogy emo vagy. Ebből ki folyolag valószíneg ön sajnáltatónak tartanak és ezért nem érdeklődnek irántad. De akkor se kéne. Én is emo vagyok mégis vannak barátaim.
2020. máj. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!