Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vak lány kutyával vs allergiás...

Vak lány kutyával vs allergiás évfolyamtárs? Kinek kell engednie?

Figyelt kérdés
Tesóm ismerőse egy vak lány, aki még az előző félévben karantén előtt kapott segítőkutyát, vele jár egyetemre. Egyik évfolyamtárs allergiás a kutyaszőrre és először arra akarta kérni a vak lányt hogy ne hozza a kutyáját a suliba de ő ezt elutasította! Megoldották hogy ne legyen közös órájuk, de ők ott nagyon fel voltak háborodva. Hogy az allergiás lány szedjen gyógyszert és utazni is utazik valahogy mégse halt meg, és, hogy ne várják a vaktól hogy otthon hagyja a kutyáját. Én viszont allergiás vagyok tudom milyen szar folyton tüsszögni! Ha ilyen helyzetben lennék én is megkérném a lányt hogy ne hozza a kutyát, de közben tudom hogy nélküle nem tud közlekedni! Szerintetek?

2020. máj. 12. 20:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
31%
Ez érdekes szituáció, nem tudok rá mit momdani.
2020. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

Én néha komolyan elgondolkodom, vajon sosem volt az emberekben empátia, segítőkészség, vagy csak az idő folyamán veszett ki? Ez most komolyan kérdés?


"Én viszont allergiás vagyok tudom milyen szar folyton tüsszögni"

A lány pedig VAK és ő tudja, milyen szar folyton nem látni!


"de közben tudom hogy nélküle nem tud közlekedni!"

Itt kellett volna rájönnöd, hogy nem kellene kiírnod ezt a kérdést. Kár, hogy nem tudom vastagon szedni, aláhúzni ezt a mondatodat. NEM TUD NÉLKÜLE KÖZLEKEDNI. Te magad írod. Nem elég hogy vak, majd akkor azt is megtiltod neki, hogy ne menjen ki az utcára, mert valaki tüsszög párat a kutyustól. Teljesen fair.

2020. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%
Nekem meg van egy mozgássérült, bottal járó évfolyamtársam - majd őt is megkérem, hogy ugyan ne járjon már bottal, mert zavar a kopogása a padlón. Így megy ez elvégre, nem?
2020. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a válasz egyértelmű. Allergiára gyógyszert kell szedni, elkülönülni, de legalább távolságot tartani. Allergia ellen lehet tenni, de emberek... vakság ellen (még) nem. Annyi empátiád van, mint egy zsák hangyának, kérdező.
2020. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
57%

Pontosan az a megoldás ami történt, beszélni az illetékes egyetemi adminisztrátorral és külön idősávokba rakatni az órákat.

Ugyanis engedni egyik sem tud. Az allergiás nem tud nem tüsszögni, ha lenne hatékony gyógyszere akkor feltételezem azt szedné, a vak lány pedig nem tud kutya nélkül bemenni órára. Nem reálisabb kérés az hogy hagyja otthon a kutyát a vak lány, mint hogy az allergiás ne vegyen levegőt amíg a teremben van a kutya. Ez egy olyan eset amikor egyik szereplő sem tud alkalmazkodni (nem tud, értsd fizikailag képtelen rá, ha akarna se tudna), tehát marad az hogy a körülményeket változtatjuk meg.

2020. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%

Mekkora ez a suli, hogy az egész előadóban nem tudnak a terem két végébe leülni, egymástól távol?


Ez kamu kérdés?

2020. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%

Remélem ez vicc.

Komolyan elvárod, hogy egy vak ember, aki nem tud segítő nélkül közlekedni, az inkább oldja meg másképp? Miközben a másik fél simán elviseli az egészet, csak pár pirulát be kellene vegyen.

2020. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

A kutya marad az allergiás meg vesz be antihisztamint, maximum nem egy hanem 2 tablettát vesz be. A lányt pedig meg kell kérni, hogy órák előtt legyen szíves kikefélni a kutya bundáját otthon.


Egyébként ennyi erővel kiirthatnánk a földről a növények felét, mert XY tüsszög a virágportól...


Üdvözlettel, egy orvos

2020. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Tök jó hogy itt mindenki tudja, milyen vagyok... A csajnak ősszel lett a kutyája és előtte már járt az egyetemre szóval megoldotta valahogy akkor is! Amúgy nem akarok rosszat neki meg semmi, csak allergiás létemre együtt érzek a másik lánnyal és én se szoktam szeretni ha valami kiváltja a reakciót! Én szedek gyógyszert de még így is kijön akkor mi van vajon az olyanokkal akik számára nincs elég erős gyógyszer? Olvastam ilyenről, akinél nem hat. Szóval bennem tényleg nincs rossz indulat meg semmi csak elgondolkodtam.
2020. máj. 12. 21:30
 10/37 anonim ***** válasza:
83%
Egoista alak vagy. A lány nem tud bevenni egy gyógyszert sajnos, hogy lásson, mert nem találták fel, Neked meg az ismerősödnek kellene csak allergia elleni pirula, mert nektek legalább van gyógyszer, amiegszüntetné a gondotokat. ez a véleményem. Pontozz a nullára te Ricardíssimo...
2020. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!