Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Digitális oktatásban most...

Digitális oktatásban most szinte senki sem fog megbukni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 16. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Hát ilyet biztosan nem lehet kijelenteni.
2020. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
virtualisan lehet, hogy megbuknak amit majd atkonvertalhatnak a valosagba
2020. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Biztosíthatlak róla, hogy digitálisan is ugyan annyi egyest lehet kapni mint rendes oktatásban.
2020. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Azt csak hiszi az ember, hogy ebben a helyzetben tanulni sem kell. A gond az, hogy ismeretlenül nem lehet használni egy puskát olyan felmérőknél, ami időre megy és felelésnél, ahol a tanár látja, hogy kétségbeesetten próbálod megtalálni a választ a kérdésére. Illetve van pár tantárgy ahol a puska sem segít; vagy érted vagy nem érted az anyagot, hiába puskázol.

Érted, egy 45 perces földrajz tznél ey jól kidolgozott puskát könnyen lehet használni, ha ügyes az ember, de online felmérő mellett ez sokkal nehezebb.

2020. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom gimnáziumra gondolsz, de egyetemen bizonyos ZHk sokkal nehezebbek voltak, mint eddig.


Pl.: Most volt egy Analízis2 2.ZHm, úgy hogy már 1 hete csak ezt tanultam és az előző ZHm 95%os lett csalás nélkül, valószínűleg ez éppen kettes lesz, ami nálunk 40% vagy legjobb esetben is csak 60, ami 3as legalja.


Mindez azért, mert kicsit megváltoztatták a számonkérés formáját, hogy az emberek ne tudjanak csalni.


Az aki nem készül és úgy volt vele, hogy "Majd megoldom a jegyzet és példatár segítségével, plusz van egy haverom, aki jó a tantárgyból, majd ő lefotozza és lemásolo" az most még jobban megszívta.


Mert nem csak nehezebb volt, de mindenki más feladatot kapott. (Igaz, nagoyn hasonlóak voltak)


Szóval az egyetemen egyátalán nem arra hajtanak, hogy most nehéz időket élünk ezért mindenkit átrugdosnak.


Ezért feltételezem, hogy a gimnáziumokban sem feltétlenűl ez a mentalitás...

2020. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velünk neptunon keresztül már aláirattak egy nyilatkozatot, hogy máj 25-én készen állunk visszatérni az egyetemre, letudni a két hét tömbösített gyakot. A szóbeli vizsgák és a szigorlat ugyanúgy élőben, szöban lesznek...le se fogják sza..rni, hogy mondjuk le se adták az anyagot, vagy bármi ilyesmi..."az oktatás színvonala nem csökkenhet"...ugyanakkora, vagy inkább mégnagyobb szop@s lesz a vizsgaidőszak mint eddig.
2020. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én egyetemi tárgyaimnál mindenki egyéni tesztet kap és 6-12 óra áll rendelkezésre a megoldáshoz. Nehéz a teszt, szándékosan, hogy széthúzza a hallgatóságot. A ponthatárok nem adottak előre, hanem kb. haranggörbe illesztést végzek, azaz a hallgatók osztályozzák magukat, kb. ugyanannyi jeles van, mint elégtelen. Legutóbb 4 jeles, 6 jó, 10 közepes, 6 elégséges és 4 elégtelen lett, hat órás megoldási idővel. Magam is alig hittem, hogy ilyen jól sikerült belőni a teszt nehézségét. Az esetleges kommunikációt lehetne csökkenteni a megoldásra adott idővel, de én bízok a hallgatóim önbecsülésében. Az "egyetemi rendszerváltás" után is a haranggörbe lesz az elvárás, én ezt már évek óta csinálom egyes tárgyaimnál. Nem lehet meghajtani vele a hallgatókat, leengedhetik a színvonalat, de azért mindig vannak, akik a tudásért jönnek az egyetemre és feltolják a haranggörbét. Persze hallottam sokaknak kiküldött ugyanazon dolgozatról ahol majdnem mindenki jelest csinált. Ez szerintem a tanárt is minősíti.
2020. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!