Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy diáknak értenie kell...

Ha egy diáknak értenie kell minden online oktatási platformhoz akkor egy tanár hogy jelentheti ki hogy „hát én ehhez nem értek nem csinálom“?

Figyelt kérdés

Valaki homályosítson már fel! Aki iskolás és online távoktatásban van, ahány tanár annyi szirszart kell használnia. Meets Classroom Teems Zoom Redmenta BBB Skype stb. És senki se kérdezi meg a diákot tudod használni, értesz hozzá? Közlik az óra Zoomon lesz. A másik óra Teemsen. A dolgozat Redmentán. Fel se merül ért-e hozzá a diák. Használja. Kész . Legyen fenn csinálja értsen hozzá. Oldja meg ahogy akarja. Majd max a szülő segít (ha épp ott van és nem melózik, ha épp ráér és nem ő is otthonról melózik, ha épp ő is ért hozzá mert és ha nem?)


És akkor ott egy 30-as diplomás egyetemet végzett tanár. AKi nemes egyszerűséggel kijelenti hát ő ilyen Zoomokhoz meg classroomokhoz meg ilyenekhez hát ő nem ért. És amúyg sincs webkamerája. És amúgy se tudja mik ezek . És amúgy is. Hagyják őt békén ezekkel.

És ott a „csoda“ ezt mindenki szó nélkül elfogadja. Hogy ő ezt nem csinálja. Mert nem ért hozzá. Neki ez nem dolga, ő nem info tanár hát miért is tudna ő ez zoomot elindítani.


De a 10 éves még általános 8 osztályt se kijárt X pistikétől meg nem fogadják el hogy nem ért hozzá. Csinálja. Kérdezzen meg szülőt. És ha azt se ért hozzá? Akkor oldaj mehg ahogy akarja. Nézzen meg egy oktatóvidót a yt-n.



Na most annyi a kérdésem: ha egy egyetemet végzett diplomás tanár benyögheti hogy „hát énb ehhez nem értek engem hagyjanak ezekkel békén“ akkor ugyanezt a 10 éves Pistike nem nyögheti be? Vagy neki érteni kell hozzá (és mégis honnan kéne?) de a tanárnak nem?

Mert „én nem vagyok info tanár“ mondja a tanár-hát és a Pistike az? Vagy a szülője? Az értsen hozzá noha lehet a szülőnek magának sincs meg a 8 általánosnál több (akár) de egy egyetemet végzett meg hátra dől én nem értek hozzá na szevasztok? és senkinek szava sincs?


Elfogadható ez a kettős mérce?


2020. máj. 23. 08:23
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
70%
Nincs meg korán ehhez? Vegyél be egy szem nyugtató és aludj meg egy kicsit.
2020. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
90%
Teljesen igaz és szerintem a diákoknak is ugyanannyi joguk lenne ezt benyögni mint a tanároknak. Mondván "biztos van valaki az osztályban aki érti kérdezd meg". Akkor mi is mondhatnánk, hogy "biztos van olyan tanár munkatársa aki érti kérdezze meg". Szerintem nem lehetne elfogadható ez a kettős mérce, de ez sajnos mindig így fog maradni.
2020. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

"van olyan tanár munkatársa aki érti kérdezze meg"


Na ja. Ennyi lenne. De ha én lennék a diri még idáig se mennék el hanem azt mondanám a tanárnak hogy "csinálod vagy nincs bér" és mibe hogy másnaptól tudná kezelni!

2020. máj. 23. 09:20
 4/57 anonim ***** válasza:
18%
Azért egy tanár magasabb szinten van egy diáknál, azért tanul annyit, hogy több joga legyen. És igen, megteheti, hogy nem ért hozzá.
2020. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

". És igen, megteheti, hogy nem ért hozzá."


Igen? És neki mennyivel több idő megtanulni mint a diáknak?

Vagy neki nem fér bele?



A másik meg ha ő megteheti akkor a diák is. Neki miért is kéne érteni hozzá. Hát ha egy egyetemet végzett nem ért és ez elfogadható akkor egy 8 általánost se végzett diáknál pláne elfogadható nemde?

2020. máj. 23. 10:44
 6/57 A kérdező kommentje:

"azért tanul annyit, hogy több joga legyen. "



A tanulástól függ kinek mennyi joga van? Na mesélj. Ez nekem új....


Te ezt a mondatot le merted írni? Én nem merném.

2020. máj. 23. 10:45
 7/57 anonim ***** válasza:
89%
Nézd kérdező, akárhogy fáj, a tanárt emiatt nem fogják elmarasztalni, mert úgyis hiány van belőlük.
2020. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

"a tanárt emiatt nem fogják elmarasztalni, " na ez az!


de olyan hírek azért terjengenek hogy őstől nem lesz itt.

Köze van ehhez vagy nincs ki tudja.

2020. máj. 23. 10:51
 9/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád, milyen a tanárképzés... Először egy normális képzést kellene összehozni, mert olyan, mintha egy orvosi egyetemet végeznél, szerintem jogosan érzi azt, hogy bármit megtehet.
2020. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

" Először egy normális képzést kellene összehozni, mert olyan, mintha egy orvosi egyetemet végeznél,"



A nagy szart. Tesóm is tanár, 2 évet volt benne, otthagyta az egészet.És nem tanulta hülyére magát

2020. máj. 23. 10:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!