Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme nyáron bepótolni...

Van értelme nyáron bepótolni az online oktatás egyik tantárgyának a kimaradását?

Figyelt kérdés

Tehát nézem az osztálycsoportot, és egy csomóan beszélték, hogy töriből nem csinálták meg a jegyzetek nagy részét itthon, mivel a tanár nem kérte vissza lefotózva, nem írtunk dogát, se semmi, kb egy jegyet kaptunk ezalatt az idő alatt egyébként, de azt se mindenki.

És osztálytársaim látták, hogy a tanár írt classromba, hogy szeptemberre legyenek meg a jegyzetek. Viszont már a suliból elküldte az osztályfőnök nekünk, hogy várhatóan tizenegyedikben melyik tanárok fognak minket tanítani, és a töri tanárunk más lesz.

Mivel érettségi tárgy így nyilván jó lenne tudni, hogy mi volt az anyag, de mire odakerül mindenki addigra úgyis kiesik egy csomó minden, újra kell tanulni.


De ha ettől eltekintünk akkor van értelme bepótolnia annak, aki nem foglalkozott vele?

(Egyébként nekem csak az utolsó egy-két jegyzet hiányzik, tehát engem annyira nem érint, mielőtt valaki leszólna)


2020. jún. 10. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A könyvben minden benne van. Neten vannak kész tételek.

Tanulni eddig is magunktól tanultunk. A tanár ahhoz kell, ha valamit nem értünk, elmagyarázza. De a felmerülő kérdéseket tedd fel annak az osztálytársadnak, aki szereti a törit. Ő úgyis fogja tudni a választ

2020. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Könyvet nem használtunk, de a tanár által elküldött anyagok megvannak:)

Igazából nekem tényleg nincsenek gondjaim belőle, inkább csak az érdekel, hogy aki semmit nem foglalkozott vele annak megéri-e pótolni:)

2020. jún. 10. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp, ha más nem legalább valami elképzelése legyen arról, hogy miről volt szó. A könyvet meg úgy értettem, hogy szerintem van tankönyv, amiben fel van építve az anyag, azt kellett (volna) a tanárnak leadni. De elolvasni el lehet a tanár nélkül is.
2020. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Hat en biztos azt mondanam a gyerekemnek, hogy a szunidoben lazitson, ne a tankonyveit bujja.
2020. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Ez a tipikus közép-európai lógós hozzáállás. Nehogy véletlenül egy ezrelékkel is többet tudj, mint amit a ketteshez megköveteltek.

Aztán az ilyenekből lesznek a felnőttkoron kesergő, befásult kérdezők, akik semmit nem érnek el.

De természetesen a te életed, te sorsod, te tudásod. Értelmes emberben fel sem merülne ilyen kérdés, mivel nem csak akkor jegyzetelt volna, amikor arról bizonyítékot kérnek.

2020. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves ötös!

Én mondtam hogy leírtam, milyen lógás, meg ne tudjak többet a kettesnél? Kösz a burkolt megjegyzést arra, hogy nem vagyok értelmes, szerintem valamit félre értettél nagyon a kérdésben 🤦🏻‍♀️ Én azt írtam, hogy osztály csoportban beszéltek erről, akik kb két hónapja az anyag minimum felét nem írták le, ha nem többet. Én csak annyit írtam, hogy kemény egy-két jegyzetem nincs még meg a végéről...

2020. jún. 10. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
nincs értelme, a gyereknek is nyári szünet van
2020. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!