Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért várnak a tanárok emelést...

Miért várnak a tanárok emelést júniustól? Mire fel?

Figyelt kérdés

A suliban ahol dolgozom, a tanárok már sokadik alkalommal mondják hogy „kíváncsi leszek mennyi lesz az emelés júniustól“


Le vagyok maradva valamiről? Milyen emelés? Milyen június?

Még Kásler jelentette be februárban az országgyűlés előtt hogy béremelés lesz a tanároknak. Aztán jött a vírus, és mély kuss van erről.

Ráadásul ha júniustól lenne emelés, akkor május utolsó napján ennek benne kellett volna lennie a közlönyben (korm rendelet)


Érdekes, hogy diplomás emberek ezt ennyire nem látják át... emelés? Mi alapján? Korm rendelet jogszabály van erről? nincs...


2020. jún. 12. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Milyen tanárok mondják ezt? Mert apám tanár és senki nem beszél emelésről.
2020. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk a növekvő árak miatt és az erős infláció miatt és a brutális módon növekedő bérleti díjak miatt.


De amúgy nem is értem, miért nem ingyen tanítanak... Ugye?

2020. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

A 2020/2021-es tanévtől a szakképzésben dolgozó pedagógusok kikerülnek a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény hatálya alól, azaz a tanárok sima munkavállalók lesznek, emiatt növekedni fog a bérük.


[link]


[link]


[link]

2020. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Én utálom a tanárokat, de tök igazuk van, ha béremelést kérnek, ma Magyarországon lassan a gyárban dolgozó biorobot többet keres, mint egy tanár, orvos, vagy egyéb nem mérnök értelmiségi. Magyarországon a tudás nem értek.
2020. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

" ha béremelést kérnek,"


Kérni azt lehet bármit toronyórát lánccal is de itt nem az a kérdés ki mit kér hanem ki mit kap!



Ugyanis a gyökér tanárok még azt se fogják fel, hogy Kásler se BÉRemelésről beszélt hanem átlag 10% PÓTLÉKemelésről.


Na most megkérdem én játszva a tudatlant, ha van egy tanár aki nem kap semmi pótlékot (mire is kapna na nem of....) akkor az mennyit kap majd PÓTLÉKemelésre? mert béremelésre semmit az nem is lesz, pótléka meg nincs...


Hát??

Nagy diplomás tanárok...


Másik meg ez a pótlékemelés se jelent meg közlönyben nem volt róla kormányrendelet innentől fogva mese habbal!

2020. jún. 13. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!