Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A GDPR-t nem sérti hogy a...

A GDPR-t nem sérti hogy a tanár bizonyítványosztáskor az egész osztály előtt olvassa fel egyes diákok (kirívóan rossz vagy jó ) eredményeit? Ez nem személyes adat?

Figyelt kérdés

Ott az egész osztály és az of tételesen olvassa az egész osztály előtt egyes tanulók bizonyítványát (nyilván a kirívóan rossz vagy jó biziket)


Ez nem kőkeményen sérti a GDPR-t? Most ugyan kinek mi köze hozzá hogy én miből vagyok kettes miből buktam vagy épp színjeles vagyok és dicséretes? Ehhez köze bárkinek is mi?

Ez nem személyes adat lenne?


2020. jún. 17. 19:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
33%
Nem, egyáltalán nem sért ezzel semmilyen adatvédelmi törvényt, a GDPRt sem.
2020. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Hát pedig a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság [link]


ügyfélszolgálata erről tök mást mondott mert vettem a fáradtságot és őket is megkérdeztem AZt mondták akár fel is jelenthetem náluk az intézményt és a bírság 100.000- akár 14 millióig is terjedhet az érintettek számától függően.

és azért ott a naih-nál csak tudják mit beszélnek ha adatvédelemről van szó.

2020. jún. 17. 20:04
 3/41 A kérdező kommentje:

meg eleve azt se értem minek ezzel a biziosztással az időt húzni meg bohóckodni



mert

a) az enaplóból úgyis látom a jegyeimet már napok óta

b) nem lenne doszt elég azt mondani hogy szerdánként be lehet menni a biziért a titkárságra 9-13h ügyeleti időben és kész?

2020. jún. 17. 20:08
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, bár a bizonyítványosztáskor a kitűnők jutalomban szoktak részesülni, így felolvassák a nevüket. Ez általában egyébként köztudott egy osztályban, hogy kik a kitűnők, nem hallottam, hogy bárki problémát csinált volna belőle. Nem tudom, ezt kifogásolod-e, mert a legtöbb iskolában hagyomány. Az más, hogy viszont a rossz bizonyítvánnyal rendelkezőket úgymond pellengérre állítani nyilvánosan, jogilag és erkölcsileg is elítélendő.
2020. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a 20.08-as hozzászólásodra nem reagáltam. Igen, vannak országok, ahol nincs évzáró ünnepség, vannak jó érvek szerintem mindkét változat mellett. A magam részéről inkább örülnék, ha nem lenne, de megértem azokat az indokokat, amik amellett szólnak, hogy legyen.
2020. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
22%

Úristen, hova fajul ez a világ? Régen a tanárnak volt tekintélye, a diák meg se mert szólalni, ma meg már a diákok sírnak, mert fenyegetik a tanárokat, ha az egójuknak nem tetszik.


Tudtommal, mikor pl. szóban felel valaki, akkor az egész osztály előtt teszi. És akkor úgyis mindenki értesül a jegyekről. Dogaíráskor meg úgyis elárulják a diákok egymásnak a jegyeiket.


Kérdező, te most mint pattogsz, úgy őszintén? Talán, ha tanulnál, mivel más dolgod sincs, akkor nem háborodnál fel. Viseld tetteid után járó következményeket.

Az, meg hogy a tanár felolvassa a jegyeket, szerintem a világ legtermészetesebb dolga.

2020. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
0%
jav: "ma meg már a diákok sírnak," meg...
2020. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

"Talán, ha tanulnál, mivel más dolgod sincs, akkor nem háborodnál fel. Viseld tetteid után járó következményeket."


Oké én viselem, de akkor a tanár is viselje ha netán NAIH bejelentést teszek és megkapja a sanszosan akár sok százezres bírságot. Akkor a tanár is majd vállalja ugye? és nem próbál eltáncolni, kimagyarázni hanem teljes mellszélességgel vállalja hogy igen én csináltam?

Ugye így kell lennie akkor?

2020. jún. 18. 09:34
 9/41 anonim ***** válasza:
23%

Annyira szánalmas, mikor a diák akarja felelősségre vonni tanárát, miközben teljesen nyilvánvaló, hogy a diák a hunyó. Régen nem volt ez. A diák nem mert visszap..ofázni a tanárnak, hanem k..ssban ült, mert tudta, mi a tisztelet és tudta, hogy ő a hibás, ha a tanár b..szogatta esetleg.


Gondolom szóban se felelsz az osztály előtt sose. Az nem sérti a személyiségi jogodat, ha a tanár közli ilyenkor a jegyedet?


Inkább maradj csendben és tanulj!

2020. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%
GDPR-al foglalkozom, hisztizhetsz, de azt akkor se sérti vele. De ha állítólag felhívtad a NABIHot és azt mondták, hogy igen, akkor miért ide írkálsz és miért itt hisztizel, tegyed szépen a feljelentést és kész.
2020. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!