Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fiatalok, kamaszok! Milyen...

Fiatalok, kamaszok! Milyen lesz újra iskolába menni szeptemberben, pár nap híján kereken fél év után? Csak nekem jött be ennyire az online oktatás? Örülnétek ha lenne második hullám?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sz@r lesz. Hozzászoktam a NORMÁLIS dolgokhoz és ez alatt azt értem, hogy a koromnak megfelelő időpontban feküdtem le (23-24) és NORMÁLIS időben keltem, szóval, nem hajnalban, sötétben, hanem 9-10 óra között, ugyancsak hozzászoktam ahhoz, hogy az ÉN tempómban csinálhatom a feladatokat és hogy akkor csináltam amikor akartam és azt amit akartam, a lényeg csak annyi volt hogy meglegyen határidőre és ha kimerültem pihenhettem, ha éhes voltam ehettem, ha szomjas voltam ihattam, akkor amikor akarok. Csak jó jegyeket szereztem. Nekem nagyob bejött.


Én örülnék (persze, nyilván nem annak, hogy sokan meghalnak, hanem az online oktatásnak)...


Valószínűleg oltári nehéz lesz visszaszokni, arra hogy hajnalok hajnalán keljek, meg arra hogy újra mókuskerék lesz...


Ti hogy vagytok vele?



2020. jún. 21. 11:26
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy nyaralás volt. De extrém ritka, hogy valaki ilyen "normális" életet éljen. Ahhoz először le kell tenni valamit az asztalra, és azt ilyenkor teszed meg, amikor bejársz. A második hullámnak (is) sok áldozata lenne, de igen, ha lehetne szavazni, hogy maradjon -e online minden, én is erre szavaznék. Iskolába járni nem szeretek, de tanulni igen, nekem ez így tökéletesen megfelel. Én egyetemre megyek ősztől, de nekem az is jó online, sőt. Küldjék el az anyagot, megtanulom itthon és a vizsgán majd bemegyek. Ez lenne a legjobb. De hát úgy se így lesz ... de azért álmodozni jó.
2020. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Második hullám bizonyosan lesz a virológusok szerint, mivel elvileg a vírus most nyáron lappang, viszont, ha jön a hidegebb, akkor megint feléled... Én is utálok iskolába járni, viszont tanulni imádok.
2020. jún. 21. 11:38
 3/53 unclimbedtree válasza:
48%
szerintem is maradhatna ez az online oktatasos tema, sot en ugy hallottam, hogy nem is biztos, hogy szeptembertol kinyitnak az iskolak, de ki tudja. enis sokkal jobbnak ereztem igy pontosan azert amit leirt a kerdezo, habar nekem a nyari gyakszi miatt nem okozna gondot a korankeles, ha menni kene szeptembertol :D
2020. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Amire vágysz, az megfelelő órafelvétellel meglesz majd az egyetemen. Addig el kell jutni. Kiélvezed majd azt a 3-5 évet és utána egy életre elfelejted. Kivéve, ha tudsz "szabadúszó" foglalkozást találni. De a családos élet azt is korlátozza majd.
2020. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
57%
Nem kamaszok a gyerekeim, de hogy otthon tanultak, így sokkal jobb eredményeket értek el, mint az iskolában. Feltornázták magukat a legjobbak közé. Szülőként nagy áldozatvállalással járt, szerencsére a munkám is megengedte, hogy a tanulásban segítsek, magyarázzak. A gyerekek részéről is lemondást jelentett, hogy nincsenek gyerektársaságban és a tanárnő is maximálisan kitett magáért. Nem beszélve a gyerekekről, akik folyamatos visszajelzést kaptak a tanártól, így pontosan tudták, milyen szinten vannak, én is tudtam, min kell változtatni. Év közben nem kapok írásos visszajelzést, most az is volt, tehát mindenen tudtunk korrigálni. A közös és tényleg a közös erőfeszítésnek az eredménye az lett, hogy a gyerekek egy kiváló bizonyítványt fognak kapni. Én nem bánom, ha lesz második hullám, nem csak emiatt. Hanem mert jó volt a nyugalom, a kevés autóforgalom, a visszafogottság az élet minden területén. Úgy kellene élnünk, akkor is, amikor nincsen vírus. Egy kicsit olyan volt, mint a 19.században lehetett. Az ember jobban meghallja a természet hangjait is, mert a természet is új erőre fakadt. Sokkal természetesebb életmód ez, hogy az ember tényleg csak azt veszi, amire nagyon szüksége van, mert nem tudja, mit hoz a holnap, mire fog kellene a pénze. Nem veszünk haszontalan dolgokat, nem szórjuk a pénzt, jobban odafigyelünk magunkra és a környezetünkre. Én nem bántam.
2020. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
77%
#4-es: a gyerekeimet próbálom ilyen irányba terelni. Nem a száz diploma számít, de még az az egy sem, ami éppen divatos és jól kereshet rajta. A szabadság megfizethetetlen. Nekem is ilyen munkám van és szeretném, ha ők sem a számítógép feledt görnyednének nap mint nap, mert az olyan elit dolog vagy nap mint nap stressz legyen az életük, hogy egy milliót kereshessenek havonta. Ez nem élet. Teljesen igazad van, amint valaki családos lesz, onnantól kezdve gyakorlatilag megszűnik a saját élete. Akkor is, ha éppen egyedül elutazik, ha csak gondolatban is, de akkor is szülő marad, felelősséggel, kötelezettségekkel. Nem a házasság elkötelezettség, hanem a gyermekvállalás.
2020. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele. Magyarországon az oktatási elv eleve szörnyű, szerintem Finnország és Svájc oktatását kellene követni itt Magyarországon is, vagy ha a kormánynak ennyire nem megy, akkor inkább legyen online oktatás.
2020. jún. 21. 13:16
 8/53 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ilyet azért ne kívánj!

A sok hülye meg egyetért veled...

1. Nem biztos hogy lesz második hullám, ez csak egy feltételezés, senki sem lát a jövőbe!

2. Az nem a valós eredményeidet mutatja amit nem az iskolában érsz el...több a lehetőség a csalásra, meg nem is biztos hogy az adott diák csinálja meg az adott feladatot.

3. Ha mondjuk ne adj' Isten még fél évig nem lesz iskola (szeptembertől), akkor mindenki tiszta antiszociális lenne, van akinek ez is sok (volt).

4. Gondolj bele az általános iskolás elsős gyermekek szüleinek helyzetébe: hogy fogja megtanítani a gyermekét írni, olvasni, számolni?

5. Az egyetemen végzős tanárok hogy mennek gyakorlati vizsgára?

6. Mi lesz a gazdasággal? (nem csak Magyarországéval)

Elég sok tényező van amit figyelembe kell venni!

2020. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Nem véletlen nincs százalékod... Szerintem mindent digitalizálni kell, el kell pusztítani a hagyományos dolgokat!


1. A virológusok azt állítják, hogy valósznűleg lesz. Egy vírus nem volt még, ami csak úgy eltűnt volna, mint a hó.


2. Jól értem, hogy te, engem csalással vádolsz???!!! Az elején még mindenkit le is hülyézel???!!! Azt állítod, hogy nem az én érdemem?? Fogd be a pofád és takarodj innét, provokatív! Honnan vontad le azt a következtetést, hogy mindenki végigcsalta az egész félévet??? Képzeld! Felelések vannak és még megannyi dolog ahol, ki lehet bukni.


3. NEM A KÖZÉPKORBAN ÉLSZ EMBER!!! Interneten tarják már az emberek a kapcsolatot, vannak munkák, amiket már csak otthon végeznek.


4. Nem szeptember elsején kell mindent megtanítani a gyereknek. Velem is így volt és minden felelősségteljes szülő, elkezdi felkészíteni a gyereket az iskolára. Nagycsoportban már ismertem a számokat, anyukám tanítgatott olvasni és gyakorlatilag, csak begyakorolni kellett már.


5. Valahogy most is megoldották! Online feleltettek, feladatokat adtak, javítottak stb.


6. A gazdaságnak mi köze van a homeofficehoz?? Rengetegen dolgoztag eddig is otthonról, tervezők, informatikusok, jogászok is otthon vizsgálták át a dolgokat stb.


Én meg azt mondom, hogy a legerősebb tényező, az, hogy fejlődnünk kell és haladnunk kell a korral!!!


De ha ez neked nem tetszik! Akkor tessék! Lépj be a politikába és reformáld meg az oktatást! Oldd meg a fent említett hibákat! Én azt írtam, hogy vagy hajtű reformot kell végrehajtani, vagy jobb is ez így.

2020. jún. 21. 15:04
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

A gyakoelati vizsgákat nem lehet megoldani online! Igaza van a 8-asnak!

Illetve nekem is pont most szeptemberben kezdi a lányom az iskolát, ha nem lesz iskola, akkor nagyszülőkhöz kell vinnem hétfőtől-csütörtökig, és akkor marad heti 1 napja velem (a szülővel) tanulni, és én/mi szülők nem vagyunk képzett szakemberek akik írni, olvasni és számolni megtanítják a gyermeket. Természetesen mi is megtaníthatjuk, de nem úgy, és nem annyi idő alatt. Egyébként én is jogász vagyok, és nem örülnek a home-officenak a munkahelyemen. Nálam úgy van megbeszélve, hogy minden nyáron otthonról dolgozok, meg max. ha beteg a gyerek.

2020. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!