Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha nem tudtam...

Mit tegyek ha nem tudtam semmilyen kapcsolatot kialakítani az osztály társaimmal?

Figyelt kérdés

Új osztályban kezdtem a második félévet,aztán a vírus miatt itthon voltam. Nem sikerült senkivel kapcsolatot kialakitanom az osztályból.

Nemrég Elmentem evzarora gondoltam hátha nem olyan rossz a helyzet ahogy én látom. Magamtól oda megyek nehany emberhez de nem szívesen beszélgetnek velem,hamar lezárják a témát bármiről is próbálok beszélgetni,nem szívesen vannak a tarsasagomban. Egyedül vagyok végig,nem tudok oda menni senkihez,úgy érzem nem vagyok nekik szimpatikus,olyan érzésem van mintha nem is lennék az osztály resze. Szerintem ennek nincs különösebb oka,egyszerűen csak nem sikerült beilleszkednem,nem találtam hozzám hasonló embereket. De nem szívesen kezdeném így a tanévet Szeptembertől.

Nem tudom mit tegyek. Mert már mindent próbáltam,részt vettem iskolai rendezvenyeken,segítek a haziban,próbálok beszélgetést kezdeményezni stb..

Talán még az lehet a baj hogy elég félénk és csendes vagyok,de ez tényleg ok arra hogy ne fogadjanak be?

Arra gondoltam várok még egy évet,hátha sikerül beilleszkednem,de ha utána sem akkor másik suliba/osztályba mennék. Vagy inkább menjek most Szeptembertől mashova?



2020. jún. 22. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
nem ugrálhatsz csak így iskolák között,mert a társaság nem jó. gondolj arra,hogy ők már előtted is egy osztály voltak és nekik se könnyű,hogy valaki hirtelen csatlakozott hozzájuk. próbáltál az interneten ismerkedni velük? gondolom van osztály csoport is. nekik is kellemetlen lehet főleg,ha egy full idegen vagy számukra és csak az évzárón láttak és sose váltottak veled egy szót.
2020. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Február óta ismernek,azért is tettem fel a kérdést,mert kb.fél éve nem javult a helyzet. Hat gondolom hogy nekik se konnyu de ahogy írtam is én már próbáltam megtenni mindent hogy szimpatikus legyek ,nem sikerült,ok 30-an vannak hozzám képest,azért nem gondolom hogy nekik nehéz lenne.

Viszont miért nem "ugralhatok" (vagy osztalyok)iskolak között?

Ha nincs más lehetoseg...

2020. jún. 22. 20:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Eléggé komoly szorongásos betegsegem van, ilyen helyzetben számít a társaság is,még 3 évig nem akarok egyedül lenni minden nap az iskolában.
2020. jún. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!