Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha nem buktak meg...

Mit tegyek, ha nem buktak meg évvégén az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Van 2 osztálytársam, aki nem bukott meg, mert kijavította a félévijét a digitális oktatásban.

Ők ketten még év elején zaklatták az egyik osztálytársamat. Fizikailag és lelkileg bántották, többször meg is verték. Ez már elmúlt. Azóta ha megjönnek valahova, vigyázba kell állni, én személy szerint félek is tőlük, sokszor rájuk se merek nézni (nem vicc). Reménykedtem benne, hogy megbuknak, de a digitális oktatás miatt sok jó jegyet szereztek, és nem buktak meg semmiből, pedig az egyik 4, a másik 7 tantárgyból bukott félévkor.

Se osztályfőnök asszonynak, se igazgatónőnek nem érdemes szólni, mert amikor szóltunk, hogy az iskolába az egyik végzős elvette valakinek a fülhallgatóját, arra az volt a válasz, hogy: "Mit csináljak velük?" És olyanokat mondott az igazgatónő, hogy ő nem mer szembe szállni velük, mert nem akarja, hogy tönkre tegyék azok a kocsiját, vagy bántják valamelyik családtagját vagy közeli hozzátartozóját. És ez nem kamu kérdés, ez megtörtént.


Mit tegyek?



2020. jún. 23. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Feljelentés bántalmazás, stb miatt? NÉVTELENÜL.
2020. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
egy kicsit talán javítani fog szeptembertől a helyzeten az, hogy lesz iskolarendőrség. pont az ilyenek miatt, ez visszatartó erejű lesz, remélem.
2020. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
sikátorban elkapni, zsákot a fejükre és megverni
2020. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha semmi nem mukodik valtsatok iskolat
2020. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

A tanárok sem fogják kockáztatni az épségüket, inkább rugdossák tovább az ilyeneket, hogy minél hamarabb kikerüljenek az iskolából. Amikor én voltam gyerek, az ilyeneket még ki lehetett rúgni, ma, ha ezt megpróbálnák, hozzák a famíliát és megverik a tanári kart.

Jó kezdeményezésnek tartom az iskolarendőrséget, akármennyire nem vagyok agresszív típus, de közelről, pedagógus családtagtól ismerem, mi a helyzet a problémásokkal.

Ne a tanáraitokon kérjétek számon, azt, hogy nincs már szinte semmi fegyelmező eszköz a kezükben, sőt, némelyektől ők is félnek.

2020. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1

Nem engem bántottak, és az már régen volt. Meg a rendőrség szerintem semmit nem csinálna.


#2

Lesz iskolarendőrség? Erről nem is tudtam. De minden iskolába vagy csak egyes helyeken? Csak ezzel ugye az a baj, hogy ki fogják játszani, mert akkor nem a suliba, hanem sulin kívül fognak verekedni, max. Ez nem hiszem, hogy túl nagy visszatartó erő.


#3

Na!


#4

Ezzel az a baj, hogy szakgimnáziumba járok, szakmát és érettségit kapok, ha elvégzem. És ha iskolát akarok váltani, akkor különbözetit kell tennem, vagy újra kell kezdenem 9.-től, amit megint nem szeretnék. Na meg persze mi arra a garancia, hogy a másik iskolába nem lesz ilyen?


#5

16 vagyok, de én mondom, hogy régen minden jobb volt. Legalábbis ilyen szinten.

Miért ne rajtuk kellene számonkérni? Ők mondták el az igazgatónővel együtt, bármi probléma van, forduljunk nyugodtan hozzájuk, erre amikor a segítségüket kérjük, az a válasz, hogy "Mit csináljak velük?" Én értem, hogy nincs semmi "fegyelmező eszköz a kezükben", de ők felnőttek, mi meg gyerekek vagyunk. Oké, közel vagyok a 18-hoz, de akkoris. Ha mondjuk nem egy tizedikessel, hanem egy 6-7. osztályos általános iskolással történnek meg ugyanezek, akkor is ezt mondanád? Mert a szitu ugyanez. Lehet mondani, hogy majd 18 évesen is majd a főnökömtől várom majd a segítséget? A válaszom igen (ha munkahelyi zaklatásról van szó). Gyerek vagyok, biztos nem látom még át olyan hű de jól a helyzetet, de nem hiszem, hogy azt kéne mondani, hogy "Mit csináljak vele?".

2020. jún. 23. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nincs semmi a kezében, amit tenni tudna egy ilyen diákkal (és a népes családjával) szemben.
2020. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én végignéztem, hogy küzdenek a volt általános iskolámban egy ilyen problémás diák családjával majdnem egy éven keresztül, akik feljelentették az iskolát, csak azért, mert a tanárok nem vitték el az önmagára és másokra is veszélyes gyereket osztálykirándulásra, mert a többi gyerek biztonságát tartották szem előtt. Ez évekkel ezelőtt volt, nem mostanában.

Egy másik gyereket, aki késsel járt iskolába, és el kellett különíteni egyéni oktatásba (állami általános iskola), egy év volt kitenni, mire érvényesíteni tudták a többi gyerek biztonságos tanuláshoz való jogát. És ez még nem is Borsod vagy 8-ker, hanem viszonylag normális környék.

2020. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
:-( Párhuzamos osztály esetleg? Legalább nem lennél minden órán összezárva velük.
2020. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Meg kéne fosatni. Mondjuk ha nem valami észkombájnok, akkor esetleg a rendőrség nevében figyelmeztető nyomtatványt küldeni. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ahogy elnézem ezek egy hároméves szintjén vannak. A biztonság kedvéért szerintem önvédelmi órákat vehetnél.
2020. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!