Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Minden gimi ilyen?

Minden gimi ilyen?

Figyelt kérdés
Az összes gimnáziumban van kezdő angol? Mármint, ha valaki nem tud még angolul de szeretne tanulni, akkor az alapoktól kezdik, nem?

2020. jún. 23. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Sőt szerintem a legtöbben ilyen nincs is, hanem fel kell zárkóznod.
2020. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uhh, hát akkor bajban vagyok, mivel csak németül tudok...
2020. jún. 23. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális gimikben nem csak angolt lehet első nyelvként tanulni, úgyhogy ne aggódj, kezdő csoportba fogsz kerülni.
2020. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az összes gimiben, ez változó. Szerintem érdemes lenne nyáron elkezdened angolul tanulni, illetve év közben is kicsit ráfeküdni erre. Persze utána tudsz nézni hogy olyan gimibe menj ahol biztos van kezdő angol, de ez már szűkíti a lehetőségeidet. A nyelvtanulás, pláne az angol ami tényleg mindenhova kell és körbeveszi szinte a napi életünket, nagyon fontos a mai világban. Rengeteg ingyenes forrás van ahol el tudod kezdeni.
2020. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy fontos és azt is, hogy el tudnám kezdeni, el is szeretném, de akkor se rakhatnak be olyan osztályba ahol már profi szinten beszélik...
2020. jún. 23. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én jártam ott éppen 4 csoportra osztottak minket az elején angoltudás alapján. Ne aggódj, azért ennyire nem lesz rossz a helyzet. Annyira még nem erős a magyar nyelvoktatás hogy az összes osztálytársad penge legyen :D
2020. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de már annyival is előrébb vannak mint én...
2020. jún. 23. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvi előkészítős voltam. Alap tudás kellett, az volt a lényeg, hogy úgy ballagjunk, hogy emelt angol érettségi, minimum középfokú nyelvvizsga legyen mögöttünk. Volt egy osztálytársam, aki azért ment oda, mert általánosban nem tanult semmi nyelvet, és azt hitte majd előkészítőn megtanulja az alapokat. Szegény kegyelemkettesekkel vitte végig, mert a tanár sem kímélte.
2020. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Uhh szegeny
2020. jún. 23. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden gimnáziumban ugyanazok az idegen nyelvek választhatók. Engem pont azért nem vettek át másik gimnáziumba orvosi javaslat ellenére sem, mert második idegen nyelvként franciát tanultam, és a városomban egyetlen másik gimiben sem tanítottak franciát, csak németet. Viszont az angol azért elég alap nyelv, jellemzően szokott lenni többféle szinttől is.
2020. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!