Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyet tehet amúgy egy általáno...

Ilyet tehet amúgy egy általános iskolai tanár? Lehet annak következménye, ha nem megy be a tesóm?

Figyelt kérdés
Az öcsém 6. osztályos, szeptemberben lesz hetedikes. Szeptembertől egy 6 osztályos gimiben fog tanulni, már felvették őt oda. A digitális oktatás miatt nem tudták befejezni a tananyagot matekból, és azt mondta a matektanára, aki az osztályfőnöke is volt egyben, hogy akik abba a gikibe mennek továbbtanulni, azoknak 2 és fél héten keresztül be kellene mennie minden nap 1-2 órára matekozni nyári szünetbe, mivel nem akar leégni a tanár, hogy "nem tudnak semmit" az általa tanított diákok. Ha nem megy be az öcsém, akkor lehet valami belőle? Elvileg már nem tartozik ahhoz az iskolához, a tanév június 15-én véget ért. De az a tanár tanít a gimiben is, de jövőre nem fogja az öcséméket tanítani.

2020. jún. 30. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már kiiratkozott abból az iskolából, így nem kötelezhetik semmire.
2020. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Én azért megkérdezném az igazgatót hogy mi a véleménye erről.
2020. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet rá kötelezni a gyereket, hisz ez a SZÜNET, viszont ha emberileg szemét, akkor a gimiben rossz hírét keltheti a tesódnak.
2020. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hisztériázhat a tanár, nem kell vele foglalkozni.
2020. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ha van kedve menjen be,ha nincs,akkor ne,ez nem kötelező gondolom. Egyébként lehet hogy neki is jobb ha bemegy,ne legyenek hiányosságai a tananyagban a gimiben ...De azért lehet persze hogy ott is majd újraveszik,de azért ...Szóval ha fontos az a tananyag akkor szerintem ő jár jobban ha bemegy,ha nem fontos,akkor menjen inkább a stransra :)

(A kérdésre,"tehet ilye",rendes tőle hogy nem akarja elküldeni az öcsédet hiányossággal az új suliba ...Ha viszont erőlteti,azt már nem lehet...)

2020. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehet ilyet, de a 6osztályos követelménye 7.-ben merőben más lehet, mint a sima 7. osztályé, és bizony hiányozhat neki ez az anyag. Nagyon is. Főként, ha a tanár tanít a gimiben is, sajnos lesz lehetősége szivatni, még ha nem is lesz az öcséd tanára.


Én azt gondolom, 2,5 héten át napi 1-2 órát fél lábon is ki lehet bírni azért, hogy szeptembertől ne induljon hendikeppel a gyerek.

2020. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!