Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt a "A csengő nekem szól"...

Ezt a "A csengő nekem szól" dolgot ugye nem veszikomolyan egy tanár se?

Figyelt kérdés

Sajnos velem fordult már elő, hogy kicsöngettek, erre mindenki felpattant, összepakolt és a tanár felcsattant, hogy mit képzelünk hova megyünk? Én erre mondtam, hogy háát szünetre, aztán majd a következő órára.


Az óra elejére bezzeg nem vonatkozik. a tanár nyugodtan késhet 5-10 percet, ahogy kedve tartja.


Neem Neeeem.A csengő az órák kezdetét és végét jelölik. Onnantól ,hogy megszólalt a csengő és VÉGE az órának azt csinálsz amit akarsz, ugyanis nem vagy órán. Ezt 11 tanárom figyelembe veszi, de sajnos 2 egyáltalán nem. és azt hiszi, hogy ők majd megmondják ,hogy mi és hogy van.


Egyetemen érdekes az a szokás, hogy előadás végén mindenki feláll összepakol és kimegy az előadóból.


2020. júl. 2. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Ignorálni kell. Ha kollektíven ignoráljátok, hamar rászokik, hogy rendesen tartsa az órát.
2020. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Azért szerintem erősen bunkóság felállni a mondat közepén és elkezdeni pakolni. 1-2 perc teljesen belefér, hogy lezárja az utolsó gondolatát még a tanár.


Egyetemre is jártam már 6 évet eddig 2 különböző intézményben és az előadásoknak mindig akkor volt vége, amikor elköszönt az oktató. Sőt, sokkal sűrűbban tartották tovább az órákat 5-10 perccel, mint anno középiskolában. Alapból nincs is csengő, amire egyszerre felállhatna mindenki. Az persze teljesen más kérdésen, hogy az egyetemi előadásokról szó nélkül kisétálhatsz bármikor, de azért sosem csináltunk ilyet kollektíven.


24/F

2020. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Természtesen nem mondat közben lépünk le, van bennük ennyi emberség, hogy végighallgatjuk

SŐT

van, hogy olyan érdekes, hogy senki nem akar menni. De amikor szokás szerint semmit nem magyaráz a tanár csak a táblára felírt feladatokat oldjuk meg a füzetben, akkor simán van, hogy hopp csengetek akkor megyünk, elvégre szünet van.

2020. júl. 2. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem indokolt tovább tartani, akkor egyetértek, hogy hibás a tanár, ha ezt csinálja.


2. voltam

2020. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Én még egyszer sem hallottam tanártól ezt a mondatot.

Egyébként a tanárnak ugyanúgy kell a szünet, mint a diáknak. Csak aki értelmes és lelkiismeretes, az nem szereti a befejezetlen munkát. Aki meg nem akarja, hogy 10 év múlva ő legyen Gyakorin az, aki naponta teszi fel a rinya-kérdéseket, hogy mennyire rossz felnőttnek lenni, abban van annyi értelem, hogy a gyakorlásokat is végigcsinálja, és nem viselkedik úgy, mint egy kocsmai tahó.

Tudod, van a világon illem is. Persze, nem lehet mindenben téged hibáztatni, ha valakinek nem adatott meg, hogy értelmes környezetben nőjön fel, akkor nehezebb dolga lesz intelligens ember módjára viselkedni. Értelmes ember megtiszteli azzal a másikat, hogy végighallgatja. Akkor is, ha unalmas. Azon az egy percen semmi nem fog múlni, a tanár viszont helyzeti előnyben van, és ne csodálkozz, ha ilyen viselkedés mellett nem lesztek a kedvencei.

Az óta pedig addig tart, ameddig a tanár tartja. Jogilag csak indokolt esetben fejezheti be hamarabb, de ha a tanítás hatékonysága úgy kívánja, bizonyos mértékben tarthatja tovább is. 10 percig termlészetesen nem, mert azzal csorbulna az óraközi szünet funkciója, de 2-3 perc bőven belefér.

Óra elején meg 5 perc késés tolerálható, ennél nagyobb késés esetén a hetes köteles azt az ügyeletes nevelőnek, vagy a vezetőség valamelyik tagjának jelezni.

Egyébként meg ő tanár, ti meg a diákok vagytok. Más szabályok vonatkoznak mindkettőtökre, és nem, nem a tanárokra vonatkoznak a lazább szabályok. Fogadd el, az életben nem mindenkire vonatkozik ugyanaz.

Ami meg az egyetemet illeti: el vagy tévedve. A legtöbb helyen úgy szól a szabályzat/házirend/ahogy épp nevezik, hogy a tanítási egység időtartama legalább 45 perc, de ez nem lehet negatív kihatással az oktatás minőségére. Köznyelvre lefordítva: ha a tanár/előadó úgy ítéli meg, hogy 10 perccel tovább kell tartania az előadást, hogy be tudja fejezni, akkor nem csak joga, de kötelessége megtenni. A hallgató meg persze akármikor elmehet. Csak ne csodálkozzon, ha ilyen mentalitással jövőre is ugyanazon az évfolyamon találja magát. Ez nem általános iskola, ahol pátyolgatják a kisgyerekeket. Valami vérmes dolognak sem akarom beállítani, de a többség felelősségteljes felnőttként fog kezelni, és nem fog lelki problémát csinálni abból, ha hiányzik az alapvető viselkedési kultúrád.

De általában nem szokott ilyenből probléma lenni. Egyetemre a többség ugyanis tanulni, okosodni, művelődni megy, és nem azért, mert kötelező. Ott sem mindenki szent, de akinek nem a McDonald's a célja a diplomával, az felfogja az örök bölcsességet, hogy mindenki magának tanul.

2020. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5# kettővel fölötted írtam le azokat, amiket te most felsoroltál, hogy én NEM teszek meg. Olvass légyszíves!!
2020. júl. 2. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Saját kollégáit szívatja az a tanár, aki tovább tartja az órát. A szünet csak 10 perc, ha elveszel belőle ötöt, már kb. semmire nincs idő. Késnek a gyerekek a következő óráról és a másik tanárnak borul az óra terve. Bírom, amikor azt hiszi egy adott tanár, hogy csak ő létezik meg az ő tantárgya.
2020. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nem tudom, nálatok hogy van, de nekünk már általános iskola alsó tagozaton azt tanították, hogy az óra addig tart, amíg a tanár úgy gondolja. Ha kicsengetés után kell még neki idő, akkor tarthatja tovább. Ha ez 2 percet jelent, akkor 2 percig, ha 5-öt, akkor addig, és arra is volt már nem egyszer példa, hogy a tanár órarenden kívül plusz órát tartott. (Megjegyezném, 11.-es gimnazista vagyok, szóval nem a régmúltról beszélek.)

A „szó nélkül felállunk, összepakolunk, és lelépünk, hiszen már vége az órának” dolgot a helyetekben hanyagolnám, az osztályommal a saját kárunkon tanultuk meg, hogy sokkal jobban megéri jó kapcsolatot ápolni egy tanárral, mint 2 perccel előbb szünetre menni. Ha gyakran tart bent titeket hosszabb időre (nem csak 2-3 percig), próbáljatok meg beszélni vele, de ebben az esetben nagyon, de tényleg nagyon figyeljetek arra, hogy ezt milyen stílusban teszitek, és hogy senki ne veszítse el a fejét, még akkor se, ha a tanár esetleg valami olyat mond, amit jogtalannak vagy sértőnek éreztek, vagy egyszerűen csak nem vevő a dologra. Tanuljátok meg intelligensen megbeszélni a problémákat, mert az, hogy elvesztitek a fejeteket közben, biztosan nem lesz célravezető. Ha ez nem jön be, kérjetek segítséget az osztályfőnöktől, ő mit gondol erről, szerinte hogyan lehetne megoldani, tud-e segíteni, stb. Ha ez is zsákutca, meg lehet próbálni az igazgatóval beszélni (szintén a megfelelő stílusban), bár ha az igazgatóhoz kell menni, akkor ez valószínűleg már veszett ügy (tisztelet a kivételnek).

2020. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tanár tisztában van vele, hogy kicsengettek, hiszen neki se érdeke, hogy a szünetet végig tartsa. Neki is van következő óra. Egyetemen is úgy van, hogy akkor állsz fel és mész, amikor az oktató szájából elhangzik a köszönöm a figyelmet mondat. Ha az előtt mész el, csak mert már 5 másodperccel túlléptük a végét, akkor meg nem szól, csak megjegyzi az arcodat, aztán nézhetsz vizsgán. :D
2020. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hatásosabb ilyenkor ha nem mentek ki tartsa csak tovább, ameddig bírja, de kollektíve mindenki késsen el a következő óráról és ha a tanár kérdezi mi van akkor meg kell mondani, hogy bocsánat ,de az előző órát XY tanár tovább tartotta és emiatt nem értünk ide időben, mert WC-re is kellett menni meg át is kellett érni a másik terembe stb. Majd a kollégái beszélgetnek el vele, hogy ne csinálja.
2020. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!