Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ősztől vasárnap délután, vagy...

Ősztől vasárnap délután, vagy hétfőn reggel járjak vissza a koliba?17l

Figyelt kérdés

Az első két évben vasárnap délután jártam vissza, a harmadikban pedig hétfőn reggel.

Az első másfél évben nem volt kérdés, hogy jó a vasárnap, normális szobatársaim voltak, aztán egy konfliktus miatt szobát váltottam, csak hát nem úgy jött össze, ahogy szerettem volna, így kaptam egy borzasztóan hangos szobatársat, aki ebben az évben maradt velem, így inkább hétfőnként jártam vissza. Viszont jövőre ha minden jól megy csak egy darab szobatársam lesz és tőle lehet normálisan aludni.

Mindkét opciónak vannak előnyei és hátrányai. Ha vasárnap megyek vissza, akkor kevesebb időm van a nagymamámmál való találkozásra, a vasárnapom pedig kb annyiból áll, hogy felkelek, bepakolok, elkészülök és megyek is. Már ha azzal a vonattal megyek, amelyikkel koli nyitásra bent vagyok. Viszont ha vasárnap már vagyok koliba vagyok, akkor ki tudok pakolni nyugodtan, nem kell nagyon korán kelni, nem maradok ki társasági programokból. Viszont ha vasárnap megyek vissza kevesebb időm van összeveszni a szülőkkel.

Ha hétfőn megyek korán kell kelnem, suli után nem mehetek akárhová, mert nálam van a bőrönd, és lehet kihagyok pár dolgot a barátaimmal. Cserébe több időm van a nagymamámmal, vasárnap is tudok dolgokat csinálni, és nem csak az utazást. Igazából a legfőbb érv, most hogy a hangos szobatársak (szinte biztos) kiestek a képből az, hogy több időt tudok tölteni a nagymamámmal. Mert pl idén kipihentebb voltam hétfőn, mint az azelőtti év másik felében, annak ellenére, hogy az utóbbinál később keltem. Mert ugye akkor hangos szobatársaim voltak.

Illetve tartok attól, hogy egy év hétfői bejárás után fura lenne ismét vasárnapra váltani. Illetve van még egy harmadik opció, vasárnap megyek, de két órával későbbi vonattal, viszont azt soha nem szerettem annyira, főleg télen nem. Jelenleg azon gondolkodom, hogy majd a hétfői órarendem szerint fogok dönteni, a szempontokat addig kitalálom. Olyan opció nincs, hogy a hétfői és a vasárnapi bejárást sűrűn váltogassam, max néha fér bele.


Ti mit tennének a helyemben?



2020. júl. 5. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Járj be hétfőn reggel
Járj be vasárnap a későbbi vonattal
Járj be vasárnap a korábbi vonattal
26 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor csak tehettem, hétfőn mentem vissza egyetemre. Barátaim nem nagyon vannak/voltak. Volt egyszer olyan, 4:20-kor kellett indulnom, de elaludtam és 3:57-kor keltem fel... Borzalmas volt, de inkább egy vasárnap délután itthon, mint az üres lakásban (3-an béreltünk lakást). Ma is emellett döntenék.


Ha úgy érzed, nem fog gondot okozni a korai kelés, meg a tanulást sem befolyásolja, menj hétfőn.

Ha meg valami nagyon olyan programod lenne a barátaiddal, amiről nem szeretnél lemaradni, akkor visszamész vasárnap.

Nagymamád is megértené.

2020. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Csak minden második hétvégén mennék haza
2020. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is kényelmesebb volt a vasárnap délután a fenti indokok miatt, ráadásul határozottan nem vagyok az a korán kelős típus, szóval mindig késésben lennék és utálnám, hogy még egy egész bőröndöt is cipelnem kell hétfőn magammal. Kevés a pihenésre, családlátogatásra szánt idő ugyan, de én a vasárnapi későbbi vonatra voksolok
2020. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!