Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Más iskolákban is szokásos...

Más iskolákban is szokásos hogy az egész tanári kar lecserélődik a nyáron?

Figyelt kérdés

KIrúgni senkit sem rúgnak ki, de lejárnak a tanévre szóló határozott szerződések és onnantól a tanárnál a labda hogy újít-e vagy nem. És 99%ban nem, hanem megy máshova.

Eredmény: őszre tök új tanári kar van, mindenki elmegy a nyáron, és újak jönnek.


Más sulikban ez mennyire szokásos?

Azért -bár én már nem épp tegnap voltam középiskolás- de engem a 4 év alatt zömmel azonos tanári kar oktatott. Nem volt ez hogy évente totál új gárda sőt még tanév közben is jönnek mennek!


2020. júl. 10. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Profi sport miatt, 3 különböző gimnáziumban abszolváltam a tanulmányaimat, így van melég mintám. Bár magántanulói státuszban voltam,

Sehol nem tapasztaltam minimális fluktuációt sem, zömében ugyanazok tanítanak az adott iskolákban most is, mint anno 9-10-12 éve engem.

2020. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is csak egy meló, ha jobb ajánlatot kap elmegy.
2020. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványi iskolákban oké, de az államiakban bértábla van.
2020. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

", de az államiakban bértábla van."


És a bértábla miért tartaná vissza? Pont ez lenne a lényeg hogy mindegy hova megy ugyanannyit kap és ha az a tanár talál egy közelebbi sulit ami nem 30 percre van csak 10re már megy is oda. Pénzben ugyanannyi időben jobb-miért maradna.

2020. júl. 10. 10:18
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze...

Egyszer Zalaegerszegen tanítanak,utána Debrecenbe,utána meg Békéscsabán.

Pár tanév múlva,amikor már körbejárták az egész országot,mennek ki külföldre,hogy után a többi országot is körbejárják:)))))))).

2020. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy te ezt honnan f.szból szedted,de ez nem így van. Persze,lehet,hogy némelyik (tehát nem minden nyáron) elmegy vagy jön egy vagy két tanár.
2020. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Nem tudom,hogy te ezt honnan f.szból szedted,de ez nem így van"


Hogy máshol mi van azt nem tudom,de hogy ITT NÁLUNK mi van azt első kézből tudom mert látom. Évről évre nyáron megpattan szinte az egész tanári kar. Most is jún közepe van és konkrétan per pill egy tanára sincs az iskolának. Aki volt annak jún végén lejárt a szerződése az újaknak (ha meglesznek mert még meg sincsenek ) majd csak szept 1-el indul a szerződésük.. Per pill egy tanár sincs itt, és annyi tudni hogy az idei gárdából senki se tervez itt újítani, vagyis szeptembertől full új gárda.

És ez évről évre így van. ITT. Mielőtt belekötnél. Másutt mi van nem tudom itt ez van!

2020. júl. 10. 11:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,milyen suli? Alapítványi,magán vagy egyházi?
2020. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

9-12 között 5 osztályfőnököm volt, és csak a matek és a tesi tanár maradt ugyanaz végig.

1-8 között meg fél - 1 évente volt új napközis tanár,nem is tudom már hány volt.

Most tavaly lett a lányom elsős, amikor nagycsoportban beirattuk a suliba, meg néztük a lehetőségeket, a nekünk (illetve neki) szimpatikus leendő elsős tanító nénikhez irattuk be, de a nyári szünetben mindkettő elment az iskolából, teljesen új épp végzett tanárokkal kezdte tavaly az első osztályt (nekem az egyik nem valami szimpatikus, de már megszokta) , meglátjuk ők meddig maradnak.

2020. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
na jól van megnyugodtam hogy másutt is átjáróház van.
2020. júl. 10. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!