Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár megszabhatja, hogy...

Egy tanár megszabhatja, hogy milyen értékeket viszek egy oszt. kirándulásra?

Figyelt kérdés

Olyan furán viselkedik az ofőm. Tegnap voltunk osztálykiránduláson. AMi igazából nem kirándulás volt, csak egy ilyen osztály tali. Az év második részét kihagytuk és hát azért találkozzunk már egyszer még idén..


És ott szól nekem, hogy a napszemüvegemet hagyjam a táskában. Én nézek rá, hogy höö? miivan? Mé' ne hozzam? Ő mondja, hogy túl nagy értékeket nem szabad hozni.


A Pistike 520 ezres iPhone-ja oké, de egy Randolpf szemüveg már nem.

Igaz, ohgy nem létszükséglet*****, mert napszemüveg, de akkor is. az ÉN értékem, majd én vigyázok rá. Jól is néznénk ki, ha az ofőt cseszném le azért, mert lejtettem. Ja. hogyan ejteném le? 18 leszek nemsokára. Tudok vigyázni a dolgaimra.


***** Érzékeny a szemem a napra (kék szemem van, úgy mégrosszabb) tehát nekem kell egy orvos által előírt egyedi napszemüveg. Mi más lenne, mint aviator.


Egyedi 1942-es vörös lencsés Randolpf. Nagyapám készíttette apámnak még egy amerikai kirándulás közben 1942-ben. (apa még nem élt akkor) És Ezt apa nekem adta. Ezért is kötődöm hozzá nagyon.


Most komolyan ezen akad fönn? 1. majd én vigyázok rá 2. kell a szemem miatt 3. ha már itt van egy a kezemben minek menjek el venni másikat?


Az értéke nagyjából 100-120e Ft. Ferike kabátja is ilyen árban van, mert wallenstein. ha tél lett volna azt is hagyja otthon?


2020. júl. 10. 12:46
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ez most olyan, mintha azt mondaná, hogy az iskola parkolójába ferrarival nem lehet beállni. csak suzukival. Mert az "túl nagy érték". Majd a kocsi tulaja vigyáz rá.


És a művégtag? :D :D :D ha az 5 millió Ft-ba került, akkor azt is otthon kell hagyni?

2020. júl. 10. 12:50
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Milyen szemét, gonosz tanár!

Figyelmes volt és el akarta kerülni, hogy esetleg baja essen a szemüvegednek! Hallatlan!

2020. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Jól érzem, hogy igazából csak dicsekedni akartál a szemüveggel?
2020. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2. Nem. szó szerint lebszott, hogy hogy merem hozni.

3. rosszul érzed. van és kész. ha kötelező lenne simán kerülne ennyibe egy szemüveg.

2020. júl. 10. 13:04
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát, pedig valószínűleg azért szólt érte a tanár, mert halhatta, ahogy másoknak meséltél a napszemüvegedről, hogy milyen márka, mikori, stb.


Legközelebb ne vágj fel vele az ismerőseidnél, és mondd a tanárnak hogy szimpla h&m-es napszemüveg, akkor nem fogja a tanár sem ennyire óvni az értékedet..

2020. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam senkinek, hogy milyen. Amikor elővettem és felvettem akkor szólt. Ha egy társaságban az lenne a téma, hogy nekem milyen dolgaim vannak akkor már rég szennyezett a kapcsolat.
2020. júl. 10. 13:11
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Akkor mond azt neki, hogy ez egy 5 ezer forintos napszemüveg, meg különben is, tudsz rá vigyázni.
2020. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ez volt az első amit mondtam. AZt mondtam ,hogy hát de miért? teljesen átlagos napszemcsi. Kell is a szemem miatt, emrt orvos írta föl, hogy érzékeny a szemem. És vörössel kell tömpítani a napfényt.
2020. júl. 10. 13:17
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Muszáj volt márkaleírást adni mindenki cuccáról? Kérdés szempontjából teljesen lényegtelen és tényleg csak a vagánykodás hatását kelti :D


De, hogy érdemben is válaszoljak és ne csak kötekedjek.

Kisebb korban(áltsuli alsó tagozat pl.) megmondhatja az ofő, hogy csak pl. max 5ezret vihetsz magaddal. Nem tudom mennyire jogos vagy nem, de elég bevett gyakorlat úgy látom.


Viszont 17-18 éveseknél már nem kellene. Rendes az ofődtől, hogy szeretné biztonságban tartani a cuccaid, de ennyi idősen már tudod vállalni a dolgokért a felelősséget ahogy te is írtad. Pláne ha eü. okokból kell.

2020. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ott cseszted el a back-up storyt, hogy elmondtad neki azt, hogy ez egy orvosi szemüveg. Valszeg nem akarja, hogy összekarcolódjon.
2020. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!