Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Eltanácsolhatnak az iskolából...

Eltanácsolhatnak az iskolából betegség, illetve egyéni tanrend kérvényezése miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre leszek végzős a gimiben, kitűnő tanuló vagyok. Azonban van egy betegségem, ami a karantén alatt súlyosbodott és új dolgok is kialakultak mellé. Mikor lecsengett a járványhelyzet elmentem vele szakemberhez és gyógyszereket is kaptam, viszont nem használt, úgy néz ki, hogy már csak egy hosszabb kórházi kezelés segíthet rajtam. Nem is itt a városomban, mert az itteni kórházban nem jó az ellátás, hanem Budapesten. Emiatt valószínűleg nem tudom szeptemberben elkezdeni a sulit, több hetet fogok hiányozni, illetve ha kiengednek a kórházból utána is lehet, hogy rugalmas órarendre lesz szükségem, az állapotom nem biztos, hogy engedni fogja, hogy rendesen bejárjak.

A szüleim ezügyben felvették a kapcsolatot az osztályfőnökkel, hogy megkérdezzék mik a lehetőségek, hogy kezeli a suli az ilyesmit, hogyan kérvényezhetünk egyéni tanrendet, stb. Az ofő nem tudott egyből válaszolni minden kérdésre, azt mondta megkérdezi az igazgatót és majd visszahív minket. Pár napja telefonált, hogy miket tudott meg. Eléggé megdöbbentünk, ugyanis röviden közölte, hogy az igazgató még gondolkozik a lehetőségeken, de leginkább azt javasolja (az igazgató), hogy keressünk másik iskolát, mert úgy fogalmazott "ez nem speciális iskola, nem tudunk ilyeneket megoldani".

Őszintén szólva eléggé kiborultam, mert már a betegség önmagában is eléggé megnehezíti a helyzetemet, az meg csak rátenne egy lapáttal, hogyha másik iskolába kéne mennem így utolsó évre, új tanárokhoz, tantervekhez kéne alkalmazkodnom. Főleg úgy, hogy a tavalyi tanévben is volt példa ennél "speciálisabb" esetekre, pl. volt egy kissé különc évfolyamtársam, aki 1 hónapig be se járt, mert úgy érezte otthon jobban tud tanulni, versenyekre készülni, és ezt az igazgató minden papír nélkül elnézte neki. Aztán ugyanez egy a gyerek még 1 hónapra kimaradt, mert a szüleivel elment valami körutazásra. Volt egy másik osztálytársam is, aki kórházi kezelés miatt nem volt 1 hónapig, őt sem akarták eltanácsolni. Úgyhogy nem értem engem miért akarnak...



2020. júl. 25. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,mi a bajod, és tényleg indokolt-e a dolog.
2020. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még jó, hogy az egyéni tanrendről nem az igazgató dönt, és nem is így hívják már.

Ezt olvasd el: [link]

2020. júl. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A nem tudunk ilyeneket megoldani"-t

naívan úgy értelmezném, hogy: nincs veled bajuk, de nem tudják majd kielégíteni az igényeidet, nem tudnak annyit segíteni amennyit kell/szeretnének.

2020. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mit mondtak, az Oktatási Hivatalhoz kell a kérelmet benyújtani.
2020. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És mi lett a megoldás?
2020. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!