Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A mai fiataloknak miért...

A mai fiataloknak miért sokkal vonzóbb, hogy egyetemre menjenek, mint hogy szakmát tanuljanak?

Figyelt kérdés

Mindenki egyetemre akar menni, úgy fogják fel, mint ha muszáj lenne. Elmennek egy multihoz biorobotnak, hajtanak a karrierért. Pedig egy jó szakmunkával sokkal jobban lehet keresni, mint egy diplomával. Hajtanak, hogy legyen karrierjük, keresnek 3-400 ezret, de arról fogalmuk sincs, hogy egy jó villanyszerelő vagy egy gázszerelő megkeres 7-800 ezret is.. És még nyugisabb életük is lenne sokkal.

Ismerek nem is egy embert aki elvégzett egy “büfészakot”, amivel nem kapott jó munkát, ezért belekezdett mégegy alapszakba. Most akkor ennyi erővel már szakmát is tanulhatott volna..

Én is tökre kiábrándultam most az egyetemből. Ezen a nyáron elmentem segédmunkásként dolgozni és rájöttem, hogy inkább szakmát kellett volna tanulnom. Ha meglesz a diploma, el is megyek valami szakmát tanulni, gázszerelő, burkoló, kőműves vagy ilyesminek.



2020. aug. 3. 03:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
77%

Te ezt mondod:


“Sose akarj többet tudni a kelleténél! (...) Minél kevesebbet tud az ember, annál gondtalanabbul él. A tudás szabaddá tesz - de boldogtalanná is.“

Erich Maria Remarque


Az én véleményem az, hogy a tanulás alázatra nevel, és képessé tesz arra, hogy a dolgokat több szempontból szemügyre vedd. A pénz egy fontos szempont, de nem az egyetlen. Minden ember egyedi, ezért merő általánosítás “mai fiatalokról” beszélni. Én azért mentem egyetemre, mert a tudás iránti vágy vezérelt. Most van általa egy szakmám. Orvos vagyok.

2020. aug. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
94%

1, Rekordkevesen kezdik meg jövőre a felsőoktatást, tehát a kérdésed a lehető legkevésbé sem aktuális.


2, Kisvállalkozó asztalost/gázszerelőt hasonlítottál multis alkalmazotthoz (ugyanis alkalmazottként sehol nem kap egy asztalos bruttó 1 millió felett), aminek semmi értelme.

Vállalkozót vállalkozóval vetünk össze: egy jónevű ügyvéd, magánorvos, mérnöki iroda tulajdonksa, stb. nem 7-800 000 forintot keres, hanem milliókat.

De egy szoftverfejlesztő alkalmazottként is az 1 milliós határ felé tud konvergálni.


3, Az a "nyugodtabb" élet fizikai munkával jár, amit nem mindenki szeret.

Mindenki más, de 10/9 ember szívesebben végez(ne) szellemi munkát.


4, Igen, jelenleg tényleg aránytalanul jól tud keresni egy- egy szakmunkás, de a trendek változhatnak, nincs garancia semmire.


5, Az intelligencia nem egyenesen arányos az iskolázottsággal, de hidd el, a társasalmi megbecsültség teljesen más.

Va olyan ismerősöm, aki minden szállodába dr. előnévvel jelentkezik be, mert teljesen más hozzáállást tapasztal.

2020. aug. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
70%

Nekem semmi választásom nem volt.

Szülők megmondták, hogy szerezzek diplomát vagy kitagadnak.


Továbbá a tanárok szerint egyébként is, semmirekellő nyomorult, alkoholista hajléktalan lesz mindenki aki nem szerez diplomát.

És kínhalált hal!



A "tanulj szakmát" reklámozó oldal is bűzlik.


Az rémlik, hogy rendszerváltás után a mérnökök kerültek utcára amikor összedőlt az ipar.


Aztán jött egy világgazdasági válság, akkor meg a munkások vesztették el a munkahelyüket. Sokan kimentek külföldre. Most, hogy itthon már nincsenek annyian, némelyik egész jól keres. Ha nem hagyja magát átverni, vagy nem jön helyette egy háború elől menekülő ukrán.

2020. aug. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
80%

1: nem azért mentem egyetemre, hogy pénzt keressek. Az egyetem nem arra szolgál, hogy pénzgyárosokat termeljen ki feltétlenül. Nem azt nézi, hogy mi fizet jól és mi nem. Azért mentem, mert érdekelt és ingyen volt. Más kérdés, hogy utána elvégeztem egy piacképes szakot is és megélek vele.

2: soha a büdös életben nem akartam sem villanyszerelő, sem kőműves, sem egyéb kutyafaxa lenni. Nincs az a pénz, amiért összemocskolnám magam minden nap és dögfáradtan esnék haza. Különben is, a szakik is csak vállalkozóként keresnek ennyit. Ha diplomásként vállalkoznék, ugyanolyan fizetésem lenne szabadúszóként kényelmes irodai munkával.


Ja, amúgy elég proli dolog azokat az ágazatokat hasonlítani szakma terén a bölcsész szakokhoz, amire van piaci igény. Nyilvánvalóan jól keres egy villanyszerelő, pontosan úgy, ahogy egy villamosmérnök is. Amellett, hogy a diplomával megszerzi azt a képesítést is, ami egy villanyszerelőnek van. Majd ha a bölcsészeket a titkárnőkkel hasonlítanánk össze, az lenne a reális.


Menjen az kétkezi munkát tolni, aki nem él meg az eszéből. Én kihagyom.

2020. aug. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
30%

Lehet hogy többet keresel szakmunkával, már ha vállalkozol mint diplomával, de hogy 40-50 évesen úgy leépülsz fizikálisan mint a sz-a-r az 100%, pl ha kimegy a derekad az állam nem fog segíteni hagy megdögleni, a TB nem állja a kezelést, te meg ott leszel munkaképtelenül és várni fogod mikor fogy el a pénzed és döglesz éhen vagy mész utcára.

Ja igen és sima gyári melósként max a minimált kapod semmi többet az 150rongy.


Mondjuk abban igazad van hogy hiába mész egyetemre, hacsak nincs kegyetlen mázlid/protekciód nem fogsz tudni elhelyezkedni vagy csak minimálért, régen szakmásból volt sok, most meg érettségisből/diplomásból és mint tudjuk amiből sok van az értéktelen!


Társadalmilag meg nem lesz valaki megbecsültebb csak mert a neve alatt van hogy DR sőt... Az más kérdés hogy aki doktorált az bemeséli magának hogy ő a faxagyerek, csak azért mert a suliban ezt szajkózták hogy hú de nagy király aki doktorál...



Ja igen és kevesen kezdik a felsősulit, az lehet, mivel a nagyrészük tisztában van vele hogy gyárba bőven elég bármi, még a 8-általános is nyerő, belőlük se szaki, max papíros segédmunkás...

2020. aug. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
79%

Ezért amit a 4-es mondd

soha a büdös életben nem akartam sem villanyszerelő, sem kőműves, sem egyéb kutyafaxa lenni. Nincs az a pénz, amiért összemocskolnám magam minden nap és dögfáradtan esnék haza. Különben is, a szakik is csak vállalkozóként keresnek ennyit. Ha diplomásként vállalkoznék, ugyanolyan fizetésem lenne szabadúszóként kényelmes irodai munkával.

2020. aug. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
92%

En anno azt hittem erettsegivel es technikummal meg lehet élni. Mèg a csaladot is elterveztük a baratommal 17 évesen. Hogy még 1 èv technikum 1 év munka es minden szuper.

Aztan kiderült hogy hàt nagyon nem. A baratom elhagyott en meg hiaba dolgoztam maradtam a szülöi hazban életképtelenként.

Utàna külföldön dolgoztam. Aztan hazajöttem es füsuli.

2020. aug. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
87%

*fösuli :)


Szocal nalam muszaj volt.

2020. aug. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
90%
Mert van, akit nem a pénz érdekel elsősorban.
2020. aug. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
78%

idióta a kérdező.

csináltam fizikai munkát de van diplomám

soha tobbet fizikai munka.

pincér.gyári melós. takarító

kösz nem.

aludni nem tudtam kiveve a takarìtásnál.

kollegak nagyresze tapintatlan uncsi es ostobenkó volt

van aki tobbre hivatott mint te sznob ...i

2020. aug. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!