Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme rengeteg pénzt...

Van értelme rengeteg pénzt elkölteni albérlete, hogy legyen diplomám?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel kollégiumba, marad az albérlet. Ez rengeteg pénz, 3 év alatt rengeteg elmenne így a lakbérre. Milliók. Talán diákhitelt kéne felvenni, amit semmiképp sem akarok. Miért adósodjak el? Összességében nem ér ennyit az egész szerintem. Anyagilag nem érné meg.

2020. aug. 5. 02:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
87%

Hát csak akkor éri meg ha akarod.

Akarod?

Szeretnél diplomát?

Tedd fel ezeket a kérdéseket aztán dönts, hajrá.

2020. aug. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
91%
Igen van, lehet, hogy később lesz hely kollégiumban, illetve érdemes szobát bérelni.
2020. aug. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
67%
Menj el 1-2 hétre ketkezű munkát végezni aztán mérlegeli.
2020. aug. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
31%
Még ha anyagilag nem is éri meg: neked csak az anyagiak számítanak?
2020. aug. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
93%
Érdemesebb akkor olyan suliba menni, ahova tudsz ingázni.
2020. aug. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
95%

Ha társul hozzád valaki, vagy valakik, akkor máris kevesebb jut egy főre.

Ha meg lesz egy olyan diplomád, amivel havi szinten több százezret fogsz keresni, az albérlet ára simán visszajön.

2020. aug. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
95%

Minek írsz ki ilyen kérdést, amikor szemmel láthatóan már eldöntötted, hogy így hagyod a francba az egészet?


Kapásból tudnék neked 5 olyan megoldást mondani, amivel át lehet hidalni a problémát, nem hiszem el, hogy kis agyalással ezek nem jutatnanak eszedbe:

- betársulni egy albérletbe lakotarskent

- szociális okok miatt fellebbezni a koliban

- megkeresni az evfolyamtarsakat és közösen albit keresni

- augusztusban ezerrel diákmunka, hogy meglegyen a kauciora a pénz

- szeptembertol is diákmunka

- ingázás, én volt, hogy az első vonattal utaztam fel Debrecenből Pestre, mert akkor éppen úgy jött ki a lépés

2020. aug. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
29%
Életed végéig gyári betaintott munkás szeretnél lenni ? A diploma ma már annyira alap (nyilván nem az leitképzésekre gondolok), mint szüleink-nagyszüleink idejében az érettségi volt. Szerinted azok mire vitték, akik akkoriban nem érettségiztek le, inkább elmentek dolgozni, azzal a felkiáltással, hogy időigényes megcsinálni ,addig is lehet dolgozni ? Ja, lehet, csak az egész életük egy kiszolgáltatott létbizonytaalnság lett utána és mindenhol alja munkát kapnak bagóért.
2020. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ja igen, én is ilyen vagyok, 7-es, Debrecen - Budapest, több egyetem. Simán felutaztam csomószor a hajnali 2.30kor induló vonattal Pestre.
2020. aug. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:

Vagy átmész levelezőre(?)

Es még dolgozni is tudsz mellette.

2020. aug. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!