Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mások is vannak így az iskolával?

AbysmalChaos kérdése:

Mások is vannak így az iskolával?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok depressziós adhds, pánikbeteg. Pszichológushoz is járok pszicháterhez is. Iskolában most mennék 10.be de megbuktam

Mivel egész évben ezek a problémáim voltak amiket nem tudtam megoldani. Emellett pszichátrián is voltam. Barátaim se voltak egész évben. Van valaki hasonló problémákkal, ti hogy éltétek át?



2020. aug. 8. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Érdemes lenne szakemberrel átbeszélni a problémáikat, segíteni fog. Hosszú és nehézkes út lesz, de nem lehetetlen. Nekem a dokim a tudott segíteni a legjobban.
2020. aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már ezen túl vagyok.Inkább próbálok hasonló embereket keresni és az ő sztorijukat meghallgatni.

Nekem nem kell már segítségy kaptam eleget.

2020. aug. 9. 01:01
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem kaptál segítséget "eleget". Az, hogy egyszer meghallgatott egy pszichológus, a pszichiáter meg felírt pár random "gyógyszert", meg bekategorizált valami ma divatos betűszó mögé, az nem segítség. Ha hatna, amit csinálnak, akkor nem buktál volna meg, és nem küzdenél gyakorlatilag ugyanazzal a problémával, mint amikor odamentél.

Valami NORMÁLIS pszichológus kéne, aki felderíti a problémák okát, és segít azokat megoldani. Na, az segítség lenne. Mert valamit célszerű lenne tenned. Hiába mondja el itt egy tucat ember, hogy "nekem is ugyanez a bajom", attól te még lehet, hogy jövőre is megbuksz, végzettség nélkül kicsapnak a suliból, barátaid továbbra sem lesznek, és hadd ne mondjam, hogy így mennyire nehéz lesz egy normális életet felépíteni.

2020. aug. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

A 3. válaszoló nagyon jól írta.

De nekem úgy hangzott, mintha valahogy ő is a kérdezőt hibáztatná.

Tudom, hogy ez nem fórum, csak nem bírtam megállni, hogy ezt hozzátegyem, bocs.

A "betűszavakat" illetően meg: csak az idióták körében "divatos" az ADHD, ettől még létezik és komoly segítséget jelent az embernek, ha megállapítják a diagnózist. Természetesen csak akkor, ha valódi szakemberhez eljut vele az ember, mert ezt is jól írta. Mármint a valódi szakember ritka, mint a fehér holló.

Nem véletlenül kért a kérdező egy ilyen helyen segítséget. (Amit én elég reménytelennek látok itt, saját tapasztalatból.)


A kérdezőnek: Ne haragudj kérlek, hogy én sem válaszoltam hasznosat!

Most nem jut eszembe semmi ami segíthet. 46 éves vagyok, rég voltam már iskolás, akkor még nem volt meg a diagnózis. Nem buktam meg, de középiskolában már csak 3,5 volt az átlagom, matekból és történelemből volt hogy kettessel mentem át. Az érettségin is megkegyelmezett a történelemtanár és a gépgyártás-tanár.

Fizika szóbeli 5-ösre sikerült, mert agykontroll technikával sikerült kihúznom az egyetlen kedvenc témámat, mert semmire sem készültem. :)

(Bocs, hogy raboltam a helyet, remélem hogy kapsz valódi válaszokat!)

2020. aug. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
29/ F vagyok bölcsész diplomával lassan egy éve munkanélküli... Depresszió az van, apámmal és élettársával élek, ők tartanak el. Antidepresszánst szedek. Általános iskolás koromban kivoltam közösítve az osztályban, gimiben úgyszintén csak ott már vertek is... Már remegtem de tovább vertek akkor is, élvezték. Mindezt egy vallásos iskolában. A tanárok szartak a fejemre sőt némelyik még jobban belém rúgott. Időközben idegrángásaim lettek a fejem, és a kezeim jelentősen remegnek a mai napig is.... Egyetemista koromban alkoholba menekültem de lediplomáztam így is sikeresen. Később megjártam pár pszichiátriát és rehabot... Tudnék mesélni a nehéz életről az egyszer biztos! Hogy vészelem át? Egész nap fekszek, semmi nem tud érdekelni láncdohányos vagyok kb így.
2020. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó válaszoló vagyok. Így utólag belegondolva én ott rontottam el, hogy nem beszéltem ki a problémáim időben! Te neked még nem késő nagyon fiatal vagy ha bántalmaznak szavakkal vagy tettekkel mondd el szakembernek feltétlenül. Mindent őszintén! Fontos az őszinteség de nagyon... Én talán már sose fogok megváltozni de neked még nem késő!
2020. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Ha valóban úgy sejted ADHD-d van minél előbb fordulj szakemberhez!!

Jellemző rád a folyamatos bambulás, álmodozás? 5-10 percnél tovább tudsz olyan dologra figyelni ami nem igazán érdekel? Rendetlen vagy, halogatsz dolgokat? Érzelmileg gyengének érzed magad? Ha ezekre igen a válasz akkor nagy esélyel tényleg ADHD/ADD-d van.

Én sajnos csak 25 évesen jöttem rá véletlenül, hogy ez a bajom. Ekkor szakadt rám minden keserűség, reménytelenség ami addig gyűlt az életemben. Egész életemben azt éreztem hogy vakamiben más vagyok mint a többi ember, és egyszerűen semmi nem megy úgy, kb semmi sem sikerül, nem tudok teljesíteni. A jó hír hogy gyógyszerekkel akár 80-90%-os tünetmentesség is elérhető, minél előbb vizsgáltasd ki magad ha nem akarsz felnőttként egy reménytelen idegroncs lenni.

2020. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
szegény. pótvizsga van? vagy azt is buktad?
2020. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Irhatsz ha szeretnel velem kb ugyanez volt 18/l
2021. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!