Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy küzdjem le a kapunyitási...

Hogy küzdjem le a kapunyitási pánikot? Valamit már kezdenem kéne az életemmel. 22/F

Figyelt kérdés

Nagyon nem találom a helyem a világban, egyszerűen életképtelennek érzem magam.

2016-ban érettségiztem. Rossz tanuló voltam, de 12.ben találtam ki, hogy egyetemre mennék, mert sokra akarom vinni. Az érettségim jól sikerült. De nem felvételiztem, elmentem egy akkor még szakközépiskolába egy technikusira. Ott viszont első pár napban bepánikoltam és átiratkoztam egy másikra. Ott akartam hagyni a sulit, de a szüleim nyomására elvégeztem, 2 év alatt szereztem egy OKJ-s szakmát, azonban piacképtelen szakma, de legalább letettem 2 középfokú nyelvvizsgát is. Felvételiztem egyetemre, 2x jelentkeztem a rendőrtisztire, de alkalmasságin elutasítottak. Egy FOSZK-ra vettek fel, de nagyon nem tetszett és otthagytam. Újrafelvételiztem rendőrnek, de nem sikerült, végül az NKE-s közigazgatás-szervezőre vettek fel. Végül beletörődtem, hogy nem leszek már rendőr és az új szak is megtetszett, szeretek ide járni. Azonban az utóbbi hetekben realizálódott bennem, hogy a közigazgatásban milyen alacsonyak a bérek és hogy ezzel a diplomával örülhetek, ha nettó 160-at megkapok. Így a kezdeti lelkesedés alábbhagyott és kiábrándultam ebből is. De arra gondoltam, ha elvégezném utána a közgáz mestert, akkor jól kereshetnék. A nyáron a szüleim elzavartak dolgozni odakerültem egy építkezésre segédmunkásként és megtetszett az építőipar. Most már inkább úgy érzem, hogy a kőműves vagy a burkoló szakma lenne a nekem való hivatás. Mondták is, hogy tehetséges vagyok. De nem tudom mit csináljak, az egyetemet talán mégsem kéne otthagyni, szerintem később megbánnám. De akkor meg 24 évesen menjek estire?

Volt osztálytársaim már dolgoznak teljes állásban, építik az életüket én meg még most sem tudom mit kezdjek magammal. Jó lenne már dolgozni, de még most sincs semmi normális végzettségem, csak egy értéktelen OKJ és 2 megkezdett egyetem.



2020. aug. 9. 01:45
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne hagyd ott az egyetemet.

Én megcsinaltam egy felesleges bölcsész szakot, utána valami értelmeset is kellett tanulni, 5 évig jártam még egyetemre a 3 év után, de eközben már dolgozni kellett persze. 28 évesen lett először igazi, nem diák munkám. Felesleges másokhoz hasonlítanod az életed, mert mindenkinek más az útja.


És most még csak magadért felelsz. Az életedben többet nem nagyon lesz ilyen időszak, amikor még tudod tenni, hogy tanulsz és dolgozol. És most vagy fiatal, most még ezt bírni fogod.

2020. aug. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Levelezőn, munka mellett is el lehet végezni az egyetemet, így egyszerre lenne munkád és diplomád is. 24 évesen már tényleg illene dolgozni, de ez családtól és anyagi helyzettől függ.
2020. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Milyen nyomorult szüleid vannak neked! Komolyan elküldtek építkezésre segédmunkásként a sok IQ-nuku közé? Most akkor szüleid vagy fillérbaszók vagy szociopaták, vagy ami a legrosszabb: pszichopaták.

Ez nem normális, hogy a gyerek, aki nem találja helyét a világban nemhogy nem segítenek neki, hanem még elküldik a sok nyomorék közé.

2020. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


még ehhez hasonló 26 milliárd kérdés fenn van az oldalon...

2020. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Maradj az egyetemen, ha egyébként tetszik... A legtöbb diplomával nehezen lehet jól keresni, nem fizetik meg, szóval ha csak ez a bajod...

Szerintem ne menj burkolónak/kőművesnek, de ahogy érzed.

2020. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Ne haragudj, de aki ennyire nem tudja, mit akar, az ne tanuljon egyetemen, pláne, ha csak az anyagiak miatt tanulsz, - nem csoda, hogy rendőrnek sem vettek fel, ilyen bizonytalan egyéniséggel, ez biztos kiderült a pszichológiai alkalmassági vizsgán -, szóval én azt mondom, ha megtetszett egy jó szakma, amiben tehetséges is vagy, és amivel még pénzt is lehet keresni, akkor tanuld ki a kőműves-burkolót.
2020. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

Örülj hogy lett annyi pontod. Nem mindenki teheti meg, hogy egyetemre járjon.

Tudod hányan nem nyafognanak a helyedben? Sokan.

2020. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én támogatom az építőipart, mert nagyon jól lehet keresni,és ha tetszik,és még bírod is fizikailag az csak bónusz.

De talán érdemes valami mást is tanulni levelezőn legalább,hogy legyen egy B verzió későbbre.

Amiatt meg ne aggódj,hogy nem találod a helyed,sokan nem tudják,csak sodródnak az árral. Lényeg,h egyelőre csinálj valamit "átmenetileg" kezdj bele az építőiparba,gyűjtögess,ha tudsz,aztán majd csak jön a megvilágosodás egyszer :D

2020. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!