Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan találhatom meg egy...

Hogyan találhatom meg egy volt osztálytársamat, akinek nem emlékszem a vezetéknevére?

Figyelt kérdés
Long story short, volt egy osztálytársam egy nyolc osztályos gimnáziumban, de 2 vagy 3 év után elment, mert bántották. Én 4 év után mentem el ugyanezért. A tabló képen tehát nem lennénk fönt. A volt osztálytársaimmal és tanáraimmal nem szeretném felvenni a kapcsolatot a rossz emlékek miatt. Facebookon nem találtam, nem meglepő módon nem tüntette fel az iskolát a profilján. A vezetéknevére sajnos nem emlékszem, de az arcát felismerném. Van bármi módja annak, hogy megtaláljam? Előre is köszi!

2020. aug. 15. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek még régebben nem említetted a nevét? Vagy valaki olyannak akivel jóban vagy?

Ha semmi ilyesmi nem történt akkor kérdezd meg az egyik tanárod. Mondtad ugyan, hogy nem vagy jóban velük, de ha nagyon fontos számodra a személy akkor csak ők maradnak.

Szurkolok 👍

2020. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy az osztálytársaiddal nem, de a tanárokkal miért ne? Ők nem bántottak. Vagy menj rá valamelyik osztálytársad Face-oldalára, hátha már kibékültek és bejelölték egymást. :)
2020. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát a tanárok még rosszabbak voltak, mint a gyerekek... Nagyon visszahúzódó voltam (családi problémák miatt) és egy idő után depressziós is, és elterjesztették egymás között, hogy biztos vagdosom magam. Egy beszélgetős/filozofálós órán azt mondta a tanár, hogy minden embernek van lelkiismerete, én meg naívan hozzá tettem, hogy vannak olyan személyiségzavarok, amiknél nincs igy. Ez a szüleimnek úgy lett elmondva, hogy én istenítem a sorozatgyilkosokat. Persze az ilyesmi után még csendesebb lettem. Az egyik tanárom úgy gondolta, hogy a csendességem valójában passzív agresszió, és egy egész órát tartott az osztálynak arról, hogy milyen toxikus vagyok. De hogy így 45 percet matekóra helyett. Ezen atrocitások után az egyik osztálytársam kötelességének érezte, hogy naponta felvilágosítson arról, hogy megszállt az ördög és a pokolra fogok jutni. A legnyomósabb indoka az volt, hogy van egy fekete pulcsim és a fekete a sátán színe. Az iskola ezzel nem kezdett semmit egyrészt ugye mert mint jó keresztények, helyesnek gondolták a dolgot, másrészt mert ennek a diáknak az apja egy befolyásos vallási vezető volt. A mindennapos ordítozás a gyerekekkel alap volt az egész iskolában. Sokan rendszeresen hánytak mielőtt egy bizonyos tanárral volt órájuk. Olyan dolgokért is bajba lehetett kerülni, hogy mondjuk denevért vagy pókot rajzoltál szabadfoglalkozáson, mert ezek ugye "gonosz állatok". Bevallom, tényleg fura gyerek voltam, de nem hiszem, hogy ez egy egészséges környezet lenne, főleg egy ilyen kritikus fejlődési szakaszban (és főleg olyan gyerekeknek, akik eleve otthonról sem kapnak törődést vagy biztonságot). Bocsi a rant-ért. Nem nagyon tudom ezeket elmondani senkinek. El sem tudom képzelni, hogy hány embernek okozott maradandó lelki sebeket ez az iskola.
2020. aug. 16. 00:58
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Hova jártál te suliba....ez valami brutális
2020. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!