Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem azt, hogy közepisk...

Miért érzem azt, hogy közepiskolában jobban elfogadnak, nem közösítenek ki?

Figyelt kérdés

Tavaly lettem kilencedikes, előtte általánosban az elejétöl kiközösítettek, meg jött egy pszichopata kisk*cs*g gyerek aki szeretett mindenkivel kötözködni, meg verte a gyengébb o.társaimat. Egyszer összeverekedtem vele, lökdösődött aztán kapott egy hasbarúgást, utána még ütögetett, aztán fellöktem. De most középiskolában sokkal több normális gyerek van mint általánosban. Az osztálytársaim nem közösítenek ki, nincs verekedés, nincs csúfolódás, nincs pszichopata.

A régi o.társaimból is vannak a suliban, de már ők se piszkalnak. :)


2020. aug. 22. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert érettebbek és értelmesebbek lettek.
2020. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális osztályközösségbe kerültél, értelmesebb emberekkel. Miért érzed? Mert szerencsére így van, és így is kellett volna régen is lennie.
2020. aug. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekem is hasonló volt (én is most jártam a kilencediket)

Általánosban én voltam az egyik "nyomi", akit elvből nem volt szabad szeretni (bár tettem is érte – de könyörgöm, alsós koromban, akkor ki nem volt tök más, mint utána?). Meg aztán nem is viselkedtem úgy, mint az osztály népszerű lányai.

Aztán bekerültem középsuliba, egy sokkal másabb közösségbe, ahol alapvetően hozzám hasonlók vannak. Mindenki érettebb, senki nem hozza fel neked a nyolcéves sérelmeket és már nem divat csak úgy utálni valakit.

Szerintem tényleg a felnőttebbség teszi, meg mondjuk én egy elég jó gimibe járok, ahová azért nem vesznek fel minden idióta suttyót (nem, ez nem önfényezés, a legnagyobb áltsulis bullym konkrétan az évfolyamtársam, de itt ő alá se adják a lovat a többiek, hogy velem márpedig szemétnek kell lenni)

2020. aug. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2020. aug. 22. 01:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a kifejezés hogy érettebbek, mikor ugyanazok a 14-15 évesek mennek középsuliba akik pár hónapja még 8-osok voltak.

Valószínűleg fejlettebb érzelmi és értelmi intelligenciával rendelkezők közé kerültél, akik felsőbb évesek meg nyilván érettebbek is.

Általánosban ha végig egy suliba jársz, minden cikis dolgodat megjegyzik és felhozzák. Középsuliban meg tiszta lappal kezdhetsz.

Én is egyébként így jártam, egy kis falusi általánosba tanultam, max 200an ha voltak diákok de szerintem sokat mondtam. Én voltam az egyik "nyomi" akit lehetett bántani mert az baromi jó móka. Beszédhibás vagyok és ez tökéletes alapot biztosított a piszkáláshoz. Napi szinten sírtam az utolsó 2 évben, 8.év végén még meg is alázott az a srác akibe bele voltam zúgva...

Középsuliba mikor gólyatáborban voltam, alig mertem megszólalni nehogy bántsanak a beszédhibám miatt. Kapásból 5 osztálytársam azt mondta milyen cuki vagyok így, sokkal elfogadóbbak és barátságosabbak voltak.

2020. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ennek örülök😀
2020. aug. 25. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!