Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szülők! Az iskolai bántalmazás...

Szülők! Az iskolai bántalmazásról tudnátok véleményt írni?

Figyelt kérdés
Például hogy hogyan kezelem stb... Sokszor úgy van hogyha valakinek az öltözete nem tetszik egy bizonyos tanárnak, akkor annak előbb levonjak a magaviseletet mint annak aki éveken keresztül bántalmazta lelkileg, mégis semmilyen büntetést nem kapott. Én is tapasztaltam ezt a saját bőrömön, úgyhogy tudom milyen érzés... A kislányom 6 éves lesz, és jövőbe megy iskolába.. Sajnos ezek a klikkesedések már első osztályban elkezdődnek, így nagyon félek, hogy vagy ő lesz lelkileg bántalmazva, vagy ő lesz az a bizonyos "Méhkirálynő". Tudnátok személyes tapasztalatot írni esetleg? Irhattok privátban is.

#iskola #magaviselet #mehkiralyno
2020. aug. 24. 01:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, csak egy olyan ember, akit suliban bántalmaztak.

Szerintem magát a piszkálást nem tudod megakadályozni, nem leszel ott az iskolában egész nap a lányoddal. Inkább az a fontos, hogy olyan otthoni körülményeket és hátteret biztosíts neki, hogy ha piszkálják, akkor merje neked elmondani, bízzon benned, igyekezz megfelelő megoldást nyújtani. Nekem anno az osztálytársak bántalmazásánál is rosszabbul esett, amikor utána sírva hazamentem és nem vigasztalást kaptam a szüleimtől, hanem azt, hogy "ne foglalkozz velük" és "ne hisztizz". Azt sem javaslom, hogy esetleg a tanárokkal vagy a hülyegyerekek szüleivel beszélj, ha bántják a lányod, mert csak olaj a tűzre, ha Évike néni másnap úgy áll az osztály elé, hogy "tegnap beszéltem Katika anyukájával és azt mondta, hogy rendszeresen piszkáljátok őt. Igaz ez, gyerekek?". Elég, ha a lányodnak tanítod, hogy nyugodtan szóljon (esetleg üssön) vissza, ha bántják, ne hagyja magát, az önvédelem fontosabb egy sz#ros magatartás jegynél, fekete pontnál vagy beírásnál.

Ha a lányod azt látja otthon, hogy nem őrjöngve üvöltözöl vele, ha mondjuk négyes lesz a magaviselete, hanem megkérdezed, hogy miért négyes és azt mondja, hogy azért, mert Évike néni mindig piszkálja a ruhái miatt, akkor nyugodtan magyarázd el neki, hogy sz#rni rá, hogy Évike néni mit gondol, ettől ő nem rosszabb gyerek, mint mások. Ne azt tanulja, hogy a tanárok és az osztálytársak véleménye szabja meg, hogy ő milyen ember, hanem az ő saját értékrendje (nyilván ebben a korban még a szülői iránymutatásra szorul ezzel kapcsolatban).

Ha normálisan lett nevelve a kislány, akkor nem valószínű, hogy belőle lenne bántalmazó a későbbiekben. Így utólag visszanézve egyértelműen látni, hogy lelkileg mennyire sérültek voltak azok, akik engem piszkáltak. Általában a családi körülményeik miatt alakult ki náluk a dolog (elhanyagoltság, szeretethiány, szülők szörnyen kezelt, veszekedős válása, anyagi problémák, családon belüli erőszak), akkor még úgy láttam, hogy ők a "menő gyerekek", én pedig a kis lúzer, de így 10 év távlatából ordít róluk, hogy mennyire sérültek voltak.

2020. aug. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek tökéletesen igaza van, nincs mit hozzáfűznöm.
2020. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!