Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy szorongjak kevesebbet az...

Hogy szorongjak kevesebbet az iskola miatt? Hogy oldjam a szorongást?

Figyelt kérdés
Nagyon izgulok már most, az osztálytársaim miatt is, meg amiatt is, hogy milyenek lesznek az új tantárgyak (tizedikes leszek). Tudom, hogy örökké nem lehet karanténban tanulni, de már most érzem néha, hogy a stressz miatt sírni fogok a mosdóban, vagy úgy megyek haza, hogy legszívesebben nem is tudom... tennék valamit, hogy ne kelljen holnap bemennem.

2020. aug. 26. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iskolát váltasz? Vagy a mostani miatt szorongsz?
2020. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a mostani miatt, négy éves, szóval nem is az a helyzet, hogy nehezebb lesz a suli, mert eddig csak a nyelvet tanultuk.. csak ha az iskolára gondolok, görcsbe ugrik a gyomrom, és már előre szorongok miatta.
2020. aug. 26. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Én most végeztem és nem éreztem azt, hogy fokozatosan nehezedett volna, ez inkább az általánosra volt jellemző. De írtad, hogy nem is emiatt félsz. Én azt tapasztaltam, hogy minél közelebb volt a végéhez, annál könnyebbé vált. Ha eddig jóban voltál az osztálytársaiddal akkor ezután se hinném, hogy probléma lesz, szóval emiatt sem érdemes izgulni. De tudom mit érzel én is ilyen voltam, csak én mindig azon izgultam, hogy milyen dolgozatok lesznek. Minden tanév előtt ez volt, és ahogyan elkezdődőtt az év, az első hét után megnyugodotam. Azért stresszeltem mert "elszoktam" az iskolától és úgy éreztem már nem fog menni. Lehet te is ezért érzed így. A digitális oktatás, a nyáriszünet, talán elszoktál az emberektől. És ezért új szituációnak érzed. Amitől izgulni szoktak az emberek. Vagy korábban is izgultál? Illetve évközben is izgulsz ilyenek miatt? Ha igen akkor más oka van. De ha egyébként nem szoktál akkor szerintem ez lehet egy ok.
2020. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is sírva mentem be a suliba 1 éven keresztül utolsó évben általánosban alig vártam a ballagást. Ha van olyan szakk a közeledben mint amit most tanulsz és át tudnál jelentkezni próbáld meg. Mi a probléma egyébként az iskolával? A tanulás nem megy? Csufolodnak?
2020. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok, de ne aggódj max egy hónapot adok a sulinak, aztán lehet megint bezárják.
2020. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!