Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha csak 24 kreditnyi tárgyat...

Ha csak 24 kreditnyi tárgyat vettem fel egyetemen, az nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Felvettem az összes kötelező tárgyat, plusz egy szabadon választhatót. Kötelezővel együtt van 21 kredit+ 3 a szabvál.

Így is van már 9 tárgyam.

Nem akarok mégtöbb szabvált felvenni, de ha felvennék mégegyet, akkor lenne 26 kredit, az se sok..

Minden tárgy csak 2-3 kreditet ér, nem tudom miért ilyen kevés. Más egyetemeken 5-6 kredites tárgyak vannak, abból könnyű összeszedni a 30-at..



2020. aug. 26. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mintatanterv összes tárgyát felvetted, ami arra a félévre van írva?

Nem csúsztál korábban?

Ha elsőre igen, másodikra nem a válaszod, akkor nincs gond.

2020. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg nem gáz. Lehet, hogy a következő félévben több kredited lesz, mint harminc.


Nálunk az ELTE-n két félév alatt 36 kreditet kell összeszedni, hogy ne veszítsd el az állami ösztöndíjad. Ehhez papíron elég lenne 13 kredit félévente.


Egyébként szerintem ne akarj túl nagy kredites tárgyakat. Jártam a TTK-ra, ott 4 tárgyam volt, 12, 9, 6 és három kreditért, nem volt jó, mert a 3 kreditesen kívül mindegyik nagyon nehéz volt.

2020. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Van már olyan kredited amit elvégeztél másik egyetemen? és elfogadtattál az új helyen? mert akkor ott a válasz a kérdésedre.
2020. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk az ELTE-n két félév alatt 36 kreditet kell összeszedni, hogy ne veszítsd el az állami ösztöndíjad. Ehhez papíron elég lenne 13 kredit félévente."


Ezt hogy sikerült így kiszámolni? :D

2020. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 Mert az ELTE-n máshogy van. 😂
2020. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
A több kredites tárgyak általában nehezebbek is, tehát sokkal jobban járnál. Első félévben nekem is 25 kreditem volt, szóval ha te is most kezded az egyetemet akkor nem gáz. Majd belerázódsz. Ha meg nem most kezdesz akkor tudod hogy eddig mennyi kredited van és hogy kell-e aggódnod.
2020. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
hát ha mindet teljesíted elég a 24 kredit, nem kell rekordra hajtani, nem minden félévben jön össze a 30 másnak se.
2020. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

18-at akartam írni, csak a nyolcasnak lemaradt a bal oldala. :D


Nem tudom egyébként, valamiért fejben 26-al számoltam, köszi, hogy észrevettétek.

2020. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem, soha nem csúsztam. Nem buktam semmiből.

Előző félévekben 29 és 27 kreditem volt. Szóval egyszer sem értem még el a 30-at. Az összes tantervi tárgyat felvettem.

Most leszek másodéves.

2020. aug. 26. 19:43
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Ugy, hogy az ELTE-n nem matematikariusokat kepeznek ;)
2020. aug. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!