Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha szociális fóbiám van, ne...

Ha szociális fóbiám van, ne menjek egyetemre? Hogy fogom bírni a kollégiumot, albérletet, lakótársakat?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Menj albérletbe. Egyetemi életet túl lehet vele élni, de koleszt nem nagyon.
2020. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is fóbiám van, kollégium felejtös
2020. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Előbb utóbb le kell győznöd a félelmed pl:munkahelyen ez egy jó alkalom és meg tudod oldani hogy ne kelljen annyit emberek között lenned
2020. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Albérletben is vannak lakótársak
2020. aug. 28. 20:32
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Hogy fogom bírni a kollégiumot, albérletet, lakótársakat?

Az ugye megvan hogy az elet nem all le ha lediplomaztal?

Elmeletileg azert tanulsz hogy legyen munkad. Es ott is emberek lesznek!!!

A kollegaid kiturnak ha tutyimutyi vagy, a fonokod miatt meg stresszoldokon fogsz elni kenyer helyett.

Ezt hogy fogod birni?

2020. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Én direkt a szorongásom és egyéb betegségem miatt választottam az albérletet a koli helyett. Én egy rokonommal költöztem össze. Nincs esetleg egy barátod, akivel összeköltözhetnél? Az is segítene, ha nem idegenekkkel laknál együtt. Egyébként nekem a szorongásomon még segített is az új környezet és az új emberek.
2020. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Hát diploma után hazaköltöznék a szüleimhez aztán elennék valami háttérirodába ahol egyedül vagyok

2020. aug. 28. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha találsz olyan kollégiumot, ahol el tudsz vonulni külön, akkor ki lehet bírni. Nekem is sikerült, még rossz sem volt.
2020. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van fóbiám, mégis túléltem. Dolgozni mégis hogy akarsz majd elmenni? Ez a "szociális fóbiám van, ezért képtelen vagyok bármihez is alkalmazkodni" mentalitás egyenlő az életképtelenséggel.

Egyébként, csak hogy tudd, vannak az egyetemen is kötelező csoportmunkák, nincs lehetőséged arra, hogy te egyedül meghúzódj...

2020. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, esetleg (de tényleg csak talán) nem gondoltál arra hogy el kellene menned pszichológushoz és/vagy pszichiáterhez? Csodákra képes a terápia. Persze leélheted az egész életed szociális fóbiával, nekem aztán mindegy.
2020. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!