Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek,hogy az osztálytárs...

Mit tegyek,hogy az osztálytársaim ne rólam másolják a házit/dolgozatot?

Figyelt kérdés

Én mindig minden házit megcsinálok,és a lusta és bocsánat a kifejezésért de kicsit buta osztálytársaim folyton engem kérnek,hogy átküldöm-e a házit vagy esetleg ott helyben óra előtt leírhatják-e az enyémről.

Én pedig sokszor órákig dolgozom rajta,a szüleim segítségéhez fordulok ők pedig 3 perc alatt megoldják,és legtöbbször jó is lesz nekik.

De egyszerűen nem tudom hogyan mondjak nemet.

Sosem tudtam,eddig mindig ,,hagytam magam” és engedtem.

Volt,hogy amíg szünet volt kivette valaki a táskámból és lemásolta az engedélyem nélkül.

Idéntől ezt befejezem,de senkit nem akarok megbántani és bunkó se szeretnék lenni.

Hogyan mondjam vagy jelezzem,hogy rólam nem másolhatnak többet?



2020. aug. 30. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Mindig is voltak és lesznek kihasználók és kihasználtak is.
2020. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Szándékosan csinálj egy rosszat is és azt add oda.
2020. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Én ezt hamar megoldottam. Sose volt kész a házim. De nem is másoltam. Leszartam anno
2020. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
8%
Engedd neki ne legyél irigy.
2020. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj érte pénzt. Végül is szolgáltatást nyújtasz. Ha megadják, rendszeresen emelj az árakon. Vagy leszoknak rólad, vagy meggazdagszol. :-)))
2020. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A. ötlet: Ne add oda és kész. Sz.rd le, hogy megbántódik-e ezen néhány senki, aki csak kihasznál téged, de egyébként nem értékel. De mivel tudom, hogy ennyi idős korban barátok, társaságvágy, stb. nehéz nemet mondani, itt a

B. ötlet: kérj cserébe valamit. Akkor ne csináld ingyen. Kérj csokit, pc-játékot, kispolszkit, vagy amit kigondolsz. Ez így korrekt.

2020. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kihasználnak téged és tiszteletlenek is..

Viszont, sajnos egy csónakban evezünk, vagyis múlt idő, mert én gimiben voltam ilyen. Mindig odaadtam nekik mindent, ők meg csak zsebelték be a dicséretet értük. Utólag megbántam, mert nagyon nem értékeltek.

De utolsó évre megelégeltem, előtte is, csak itt volt az áttörés. Egyszer azt mondtam nekik, hogy nincs kész, és ezt még kész állapotában sem szeretném odaadni. Először morogtak egy sort, de hamar túltették maguk rajta, és találtak egy új célpontot. Utána már lényegesen kevesebb dolgot kértek tőlem, és jóval ritkábban.

Tudom, hogy nehéz nemet mondani, én is sokáig vártam rá, míg végre sikerült meglépni. De minél tovább hagyod így a dolgokat, annál rosszabb lesz.

2020. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jófej vagy, hogy nem akarsz mást megbántani, de GONDOLD ÁT a helyzetet. Ők kihasználnak, és te velük akarsz kedveskedni? Miért?
2020. aug. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell mondanod határozottan, hogy NEM adod. Mi lesz a következménye? Semmi, max. nem fognak közeledni hozzád barátsággal, bár az ilyen barátság nem kellene.

A másik: elmagyarázod neki, hogy ezzel a cselekedettel később szívni fog, mert semmit, azaz semmit nem fog tudni se most, se a későbbi iskoláiban.

2020. aug. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a 9es-el nem értek egyet,az irigység nem itt kezdődik...
2020. aug. 31. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!